فهرست
ستاره روز: پائولینیو باشیم
ستاره روز: پائولینیو باشیم

ستاره روز: پائولینیو باشیم

آی‌اسپورت- نیمار در پاریس، جنگ قدرت را با ادینسون کاوانی آغاز کرده و بخش مهمی از آرامش روزهای اول پیوستن به پی‌اس‌جی را از دست داده است. در بارسلونا اما اوضاع برای لئو مسی کاملا متفاوت به نظر می‌رسد. تصور می‌شد با جدایی نیمار، بارسا و لئو با یک بحران حل‌نشدنی و یک بن‌بست تمام عيار روبرو خواهند شد اما بلوگرانا هر 5 مسابقه گذشته‌اش در لالیگا را با پیروزی پشت سر گذاشته و مسی نیز با اختلاف زیاد، در صدر جدول گلزنان قرار دارد. شاید تا یک هفته قبل، تماشاگران آبی‌اناری نگرانی‌های زیادی درباره کیفیت تیم‌شان داشتند اما درخشش فراتر از حد انتظار یک بازیکن تازه‌وارد، روی این نگرانی سرپوش گذاشت. این هفته، هفته پائولینیو بود. ستاره‌ای با انگیزه و اشتیاق فوق‌العاده که حتی پس‌لرزه‌های مصدومیت طولانی‌مدت دمبله در باشگاه را کمرنک کرد. مردی که می‌شد تنها به خاطر تجارت شخصی مدیران بارسا در برزیل، به این باشگاه اضافه شده و هرگز ارزش 40 میلیون یورو را ندارد اما خیلی زود ثابت کرد که برای این بارسا ساخته شده است.

نمایش بارسا در 45 دقیقه نخست بازی با ختافه، بوی شکست می‌داد اما طعم پیروزی، با شوت دیدنی پائو از یک زاویه بسته از راه رسید. هافبک شماره 15، به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و سرنوشت بازی را عوض کرد. او در همین چند دقیقه، کاری را انجام داد که چهره‌هایی مثل آردا توران و آندره گومز در تمام فصل گذشته انجام نداده بودند. بازیکن محبوب تیته در برزیل، به سرعت با شرایط بازی در ترکیب بارسا خو گرفت. او برای کامل‌کردن هفته رویایی‌اش، در مسابقه شب گذشته با ایبار نیز یک ضربه سر تماشایی را به تور دروازه حریف رساند . پائولینیو مسیر فیکس‌شدن در تیم والورده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کرد. او به جز گلزنی به ایبار، چند بار با حرکات تماشایی‌اش سکوهای نیوکمپ را به تشویق وا داشت. پائولینیو اساسا یک هافبک میانی محسوب می‌شود اما نمودار حرکتی بازیکنان در مسابقه شب گذشته نشان می‌دهد که او بیشتر از دنیس سوارز و جرارد دئولوفئو، به دروازه حریف نزدیک بوده است.

در آخرین لحظات مسابقه شب گذشته، وقتی مسی مرد تازه‌وارد برزیلی را در آغوش گرفته بود و نیمار جدیدش ر ادر صورت او جستجو می‌کرد، ارزش و اهمیت پائولینیو بودن ثابت شد. در کاتالونیا، هیچکس پائو را دوست نداشت. هوادارها، او را یکی از بدترین خریدهای تاریخ باشگاه می‌دانستند، تنها یک هوادار پیراهن‌اش را خریده بود و همه آماده بودند تا این بازیکن را تا پایان فصل روی نیمکت تماشا کنند اما او عقب ننشست و مبارزه کرد تا خیلی زود به همه بفهماند که درباره‌اش اشتباه کرده‌اند. حالا پائو، هیولای بارسا در میانه میدان است. دیوی که دلبرانگی تیم به آن نیاز دارد. هافبکی که در هر لحظه، برای گلزنی آماده به نظر می‌رسد. بازیکنی که توسط نگاه‌های منفی بلعیده نشد و در زمین، منتقدان‌اش را قورت داد.

۸    
آی اسپورت
2017-09-20 16:19:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر