فهرست
آقای فکری، شما واقعاً هافبک دفاعی بودید؟
آقای فکری، شما واقعاً هافبک دفاعی بودید؟

آقای فکری، شما واقعاً هافبک دفاعی بودید؟

آی اسپورت – آنچه در پایان نیم‌فصل اول برای استقلال روشن شد، برای بسیاری دیگر از روز اول انتخاب محمود فکری، از روز روشن‌تر بود.

محمود فکری در آخرین پرده از نیم فصل اول، کوشش کرد تا نشان دهد حتی ویژگی‌های پستی را که یک عمر در آن بازی کرده، نمی‌شناسد. حیرت‌آور است که پست هافبک دفاعی یا هافبک‌های دفاعی در استقلال به بازیکنی سپرده شود که یا در موقعیت عقب بودن ۲ بر صفر پی در پی پاس به عقب می‌دهد یا توپ لو می‌دهد و یا بازیکن پا به توپ حریف را اسکورت می‌کند.

محمد تقوی از لندن دستور تعویض درست داد، محمود فکری از چند متری زمین نمی‌دانست وسط زمین بر تیمش چه می‌گذرد.

محمود فکری به لطف صدرنشینی‌های موقت استقلال همواره سعی می‌کرد به منتقدان کیفیت فوتبالش پاسخ‌های بیراه بدهد اما فوتبال همیشه همینطور است که در یک دوره کاری تکلیف را روشن می‌کند، مثل دیروز در اصفهان که تکلیف کیفیت فنی استقلال در پایان نیم‌فصل روشن شد.

سپاهان همان تیمی بود که استقلال برای فهمیدن جایگاه فنی‌اش به آن نیاز داشت. باشگاه استقلال چشم بسته بود یا خود را به ندیدن و نخواندن و نشنیدن می‌زد اما سپاهان بلد بود همه چیز را واضح و شفاف درباره کیفیت فوتبال استقلال با همه در لیگ برتر در میان بگذارد.

استقلال فقط مقابل سپاهان نباخت، بلکه نشان داد برای بردن ایده‌ای ندارد و برای باختن اما هر کاری را می‌تواند انجام دهد، از مهره‌چینی بی‌معنا تا سردرگمی در جریان بازی و تعویض‌های بی‌ثمر. استقلال نه تنها در بازی کنش‌گر نیست، بلکه حتی واکنش‌هایش بر علیه خودش است و این برای از کف رفتن همان صدرنشینی موقت کافی بود.

در استقلال کیفیت مربیگری به حدی رسیده که بازیکنان در میدان را تحت فرمان یا تحت تأثیر کادر فنی و ایده‌هایش نمی‌بینید. در این زمینه فاصله عمیقی بین نیم‌فصل اول و حتی نیم‌فصل دوم فصل گذشته با نیم‌فصل اول فصل جاری در استقلال می‌بینیم. این فاصله عمیق الزاماً نباید به نتایج بسیار متفاوتی منجر شود اما فاصله فارغ از هر نتیجه‌ای پیدا است. در تیم استراماچونی و حتی در تیم فرهاد مجیدی، بازیکنان تحت تأثیر مربی بودند. بازیکنان استقلال در این فصل اما هرگز تحت تأثیر مربی خود نیستند. این تأثیرگذاری با داد و هوار بر سر دیاباته یا تضاد با میلیچ به دست نمی‌آید. این برای استقلال بدترین خبر است، البته اگر کسی در باشگاه استقلال اهل دریافت این خبرها از دل بازی تیم باشد.

تکرار حرف‌هایی شبیه اینکه استقلال بهترین یا استقلالی‌ترین کادر فنی را در اختیار دارد، هم از روز اول خریداری نداشت و هم حالا اعتباری ندارد. مربیان اعتبار فنی را در زمین مسابقه و با فوتبالی که ارائه می‌دهند به دست می‌آورند، نه با ادعاهایی که کاربردی جز وقت خریدن در پاسخ به انتقادات ندارند.

استقلال فقط صدرنشینی نیم‌فصل را از دست نداده است بلکه در آخرین بازی نیم‌فصل تصویری واقعی از خود ارائه کرد تا نشان دهد هر چیز دیگری را در میدان می‌تواند از دست بدهد و برای به دست آورن برنامه‌ای ندارد. مسأله استقلال از دست دادن صدرنشینی موقت در نیم‌فصل نیست، مسأله نیمه‌کاره ماندن کنفرانس مطبوعاتی فکری پس از بازی با سپاهان نیست، بلکه مسأله این است که فکری در مقابل مسائل تیمش، به خود بی‌پاسخ مانده است.

 

ایران ورزشی 

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2021-02-14 21:15:00
نظر دهید

۲ نظر
محسن
يكشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، ۲۲:۳۲
یکی از بهترین و بی‌نقص‌ترین تحلیلها در مورد استقلال امسال.این بازیکنها فکر کنم بدون سرمربی و مربی بسیار بهتر نتیجه میگیرد
اقلیت تاس
يكشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، ۲۲:۴۳
ناقلا،تیمهای شمالی را بدبخت کردی،حالا برای کیسه،کیسه دوختی!!! تقوی از بریتانیا؟؟؟ پای شیتیل درمیونه؟؟ این آب بریتانیا خور همون روشنفکریه ک میگفت وزیر پرسپولیسیه و هواش را داره و فرق میذاره و .. دلیل خواستن،فرمودن چرا گفته مدرسه ها بازی فینال تعطیل بشه... حیف آب بریتانیا ک تو حلقوم تو نفهم ریخته بشه و حیف همین آب کثیف ایران ک تو حلق امثال کاس نژاد بره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر