فهرست
فوتبال ملی؛ حل شدن در پرچم سه رنگ!
فوتبال ملی؛ حل شدن در پرچم سه رنگ!

فوتبال ملی؛ حل شدن در پرچم سه رنگ!

آی اسپورت – جام ملت‌های آسیا در شرایط امروزی مهم‌ترین دغدغه ورزش ماست. در دهه ۶۰ و ۷۰ تیم ملی ما سه دوره پیاپی این جام مهم را فتح کرده است و بعد از آن فوتبال ما دچار تغییر اساسی شد. محمود بیانی، اوفارل و حشمت مهاجرانی در این قهرمانی‌ها نقش داشتند و نسل باطراوتی هم شکل گرفته بود. در چهارمین دوره این مسابقات ایران برای اولین بار قهرمان آن شد تا قاره بزرگ قدرت تازه‌ای را باور کند. ستاره‌های آن روز ما، بهزادی، افتخاری، قلیچ‌خانی، کلانی، مظلومی، فرزامی، حبیبی، عرب، امیرآصفی و جباری در سطح آسیا استثنایی بودند.

شکست رژیم اشغالگر قدس یکی از قدرت‌های فوتبال آن سال‌ها از به یادماندنی‌ترین خاطرات فوتبال ماست. این موفقیت چهار سال بعد با اقتدار در تایلند تکرار شد و علی جباری ستاره درخشان ما مقابل تایلند بود تا راه قهرمانی ادامه پیدا کند و در فینال با غلبه بر کره جنوبی و گل‌های کلانی و جباری به جام دست پیدا کنیم و سال ۱۹۷۶ که قهرمانی سه‌باره در تهران به وقوع پیوست که در فینال با گل علی پروین کویت و زاگالو را شکست دادیم. منصور رشیدی، حسن نظری، بیژن ذو‌الفقارنسب، نصرا... عبداللهی، آندرانیک اسکندریان، علی پروین، پرویز قلیچ‌خانی، علیرضا عزیزی، علیرضا خورشیدی، ناصر نورایی، حسن روشن، ابراهیم قاسمپور و غلامحسین مظلومی سرداران قهرمان ایران در فینال بودند و حشمت مهاجرانی آنان را هدایت می‌کرد و حالا در سال ۲۰۱۹ در امارات تیم ما با تحولات اساسی و حضور دو دوره پی‌درپی در جام جهانی و برترین تیم آسیا به این مسابقات ورود کرده است و یک مربی بزرگ به نام کارلوس کی‌روش را دارد که قادر است در هر بازی برای ما تعریف تازه‌ای از فوتبال مدرن بدهد.

وظیفه تمام کسانی که دستی در فوتبال دارند امروز حمایت و همراهی با تیم ملی است که بتوانیم جام ملت‌ها را برای چهارمین بار به دست آوریم. منافع باشگاهی، گروهی و فردی در فوتبال ما در گرو همین بازی‌هاست، قهرمانی تیم فوتبال موقعیت کلی فوتبال ما را می‌سازد که باشگاه‌ها نیز در آن سهم خواهند داشت. شاید مربیان باشگاهی بعد از چند سال از ایران بروند، اما هویت فوتبال ما باقی است و ما به آن‌ها دل خوش خواهیم کرد. مربیان خارجی می‌آیند و می‌روند و پول‌شان را هم می‌گیرند، اما فوتبال ما باقی می‌ماند و افتخاراتش. با روی گشاده به استقبال بازی‌های جام ملت‌ها می‌رویم و رنگ‌ها را در پرچم سه‌رنگ خود حل می‌کنیم.

 

خبر ورزشی 

۹۷۱ ۳  
آی اسپورت
2018-12-06 09:59:00
نظر دهید

۳ نظر
محمد
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۲
عخی عخی عخی

دوباره نیاز به مردم پیدا کردید موش مردگی شروع شد

اون روزایی که فحش و فحاضت میدادند کیروشی پور ها کجا بودید حضرت استاد

نه دیگه این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست
۵
منتقد
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
کیروشی پور ها غرق بشن بهتره
۲
nima bagheri
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
این دو نفری که الان علیه کی روش کامنت گذاشتن واقعا در حد بز حالیشون نیست البته با عذر خواهی از بز
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر