فهرست
طارمی؛ جذابیت بدون کت و شلوار
طارمی؛ جذابیت بدون کت و شلوار

طارمی؛ جذابیت بدون کت و شلوار

آی اسپورت-می‌گویند وقتی در جمعی با پیژامه هم خوش‌تیپ باشی دلیلی نمی‌بینی که کت و شلوار بپوشی. این اصطلاح به این شاره دارد که وقتی با توان کم و تلاش کم می‌توانی در جمعی بهترین باشی دیگر بیشتر تلاش نمی‌کنی. حالا شاید این اصطلاح کمی به حال و روز مهدی طارمی شباهت داشته باشد. مهدی طارمی در روزهایی که بیشترین انتقادات را تحمل می‌کند و حتی بسیاری از کارشناسانی که طرفدارش بوده‌‌اند هم لب به انتقاد باز کرده‌اند در بازی با سیاه‌جامگان گل زد. البته نه یک گل معمولی. گلی که نام او را به تاریخ باشگاه پرسپولس سنجاق کرد و او عنوان پرطمطراق بهترین گلزن تاریخ باشگاه در لیگ برتر را به نام خود کرد. عنوانی که پیش از این در اختیار جواد کاظمیان بود. پیش از این طارمی بازیکنانی مانند سهراب انتظاری و محسن خلیلی را جا گذاشته بود و حالا در صدر این عنوان تکیه زده است. جالب است. طارمی در روزهایی که خوب گل نمی‌زند و آمارش حتی نسبت به فصل گذشته خودش هم افت داشته و حتی تا رسیدن به رتبه اول آقای گل‌ها فاصله زیادی دارد رکورد می‌شکند و عنوان‌ها را کسب می‌کند.

در این روزها بازیکنانی مانند ساسان انصاری و مهاجمان ذوب‌اهن مثل تبریزی و پهلوان و حتی رجب‌زاده هم آماده تر نشان می‌دهند و پله‌های بالایی جدول رده‌بندی را از آن خود کرده‌اند. قطعا طارمی بازیکن خوبی است. اگر از موقعیت‌های زیادی که این بازیکن از دست می‌دهد فاکتور بگیریم او  از نظر موقعیت‌سازی، سبک بازی و فاکتورهای دیگر یکی از بهترین بازیکنان ایران است اما کسی نمی‌تواند منکر ضعف او در زدن ضربات ‌آخر شود. با این حال مهاجمی که از هر 10 موقعیت گل‏، یکی را تبدیل به گل می‌کند تا الان هم آقای گل لیگ برتر شده و هم بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در این لیگ و هم عناوین دیگری که در انتظار اوست. رسیدن به این عناوین دو چیز را نشان می‌دهد هم طارمی بازیکن بزرگی است و هم این عناوین با توجه به کیفیت بازیکنان لیگ برتر خیلی بزرگ نیستند. او فعلا با همین توانایی عناوین دهان‌پر‌کن زیادی دارد تلاش بیشتر را می‌خواهد چه کار؟

 وقتی که برانکو هم تلاشی نمی‌کند تا برای او آلترناتیوی فراهم کند و در تیم هم همه چیز در اختیار طارمی است. نه ساسان انصاری می‌ماند و نه هیچ مهاجم آماده دیگری تا برای آقای گل خط و نشان بکشد. او هم به همین روند ادامه می‌دهد. بازی می‌کند. موقعیت خلق می‌کند. موقعیت از دست می‌دهد. گه‌گاهی گل می‌زند و عناوین را هم درو میکند.  

۱۶ ۱  
آی اسپورت
2016-12-26 14:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Mahdi
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۴۶
پرسپولیسیم ولی بد جور با حرفتون موافقم اعصابمونو به هم ریخته جدیدن دیگه از گل زدناش خوشحال نمیشم
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر