فهرست
آمار درخشان کریم در یونان؛ هر 160 دقیقه یک گل
آمار درخشان کریم در یونان؛ هر 160 دقیقه یک گل

آمار درخشان کریم در یونان؛ هر 160 دقیقه یک گل

آی اسپورت - کریم انصاری‌فرد در دومین فصل حضورش در سوپرلیگ یونان توانسته بار دیگر نگاه‌ها را به سمت خود جلب کند. او که فصل گذشته عنوان برترین بازیکن پانیونیوس را کسب کرده بود، این فصل نیز ستاره سرخابی‌های آتن است. البته این بار همراه هم‌تیمی ایرانی‌اش مسعود شجاعی. کریم که یک سال اخیر را درخشان سپری کرده امیدوار به کسب عنوان آقای گلی لیگ یونان است. اتفاقی که می‌تواند هم برای او یک موفقیت بزرگ باشد و هم پانیونیوس را به لیگ اروپا یا لیگ قهرمانان برساند. کریم که مصمم است، پس می‌توان امیدوار بود.

***
خیلی زود احیا شد، زودتر از حد تصور. روزهای تاریک حضور در اوساسونا را فراموش کرد تا بشود بهترین بازیکن پانیونیوس. لیگ یونان را پس از چند بازی به تسخیر خود در آورد. آنقدر گل زد که غول‌های یونانی در پایان فصل سراغش آمدند. آمدند تا جدایش کنند از پانیونیوس. از آاک آتن تا پاناتینایکوس اما کریم ماند تا این بار شماره 10 پانیونیوس باشد و مهاجم اول این تیم. او حالا در لیگ یونان شناخته شده است. می‌کوشد تا بهترین باشد و دوباره کفش طلا را صاحب شود. کفش طلایی که او دو بار در ایران طعم داشتنش را چشید.
انصاری فرد دومین گل فصل خود را مقابل ایراکلیس به ثمر رساند تا پانیونیوس بردی خارج از خانه و ارزشمند را کسب کند. کریم با این گل خط و نشان کشید برای تمام مهاجمانی که قصد دارند آقای گل لیگ یونان شوند. از هوگو آلمیدای پرتغالی گرفته که سال‌ها در بوندس لیگا یکی از بهترین مهاجمان بود تا کریستین لدسمای آرژانتینی که 9 فصل بهترین هافبک لاتزیو بود و مرد همه کاره این تیم در خط میانی.
انصاری فرد پس از یک فصل بازی برای اوساسونا که تاریک ترین فصل کارنامه او محسوب می‌شود، در پانیونیوس درخشش را آغاز کرده و از فصل قبل تاکنون گل‌های متعددی به ثمر رسانده است. کریم فصل 2016-2015، 1737 دقیقه در ترکیب پانیونیوس به میدان رفت و 9 گل وارد دروازه حریفان کرد. او در جام حذفی نیز 338 دقیقه بازی کرد و دو گل به ثمر رساند. این فصل نیز کریم در 341 دقیقه‌ای که برای پانیونیوس در لیگ یونان بازی کرده دو گل وارد دروازه حریفان کرده که آخری به تور دروازه ایرکلیس چسبیده است.
ماحصل تلاش انصاری فرد، از ابتدای فصل قبل تاکنون که حدود یک سال می‌شود، به ثمر رساندن 13 گل با پیراهن پانیونیوس است. آمار او در رده باشگاهی، هر 185 دقیقه یک گل برای پانیونیوس است. این آمار وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم انصاری فرد در رده ملی نیز از سال گذشته تا امروز 4 گل به ثمر رسانده است. یک گل مقابل کویت، دو گل برابر قرقیزستان و یکی هم مقابل گوام. یعنی کریم از سال گذشته تا امروز که هفته چهارم لیگ یونان به پایان رسیده و تیم ملی هم در آستانه بازی مقابل ازبکستان قرار دارد 17 گل وارد دروازه حریفان کرده. 17 گل در 2733 دقیقه بازی که آمار خیره‌کننده‌ای برای شماره 10 تیم ملی ایران و باشگاه پانیونیوس به ثبت رسانده است.
انصاری فرد که این روزها در تیم ملی هم به ترکیب اصلی نزدیک شده مترصد فرصتی است تا عنوان آقای گلی لیگ یونان را کسب کند. هر چند او فاصله‌ای سه گله با براون آیدیه آیده، مهاجم نیجریه‌ای المپیاکوس دارد اما امیدوار است گوی سبقت را از او برباید و در نهایت یا آقای گل لیگ یونان شود و یا یکی از بهترین گلزن ها. انصاری فرد البته برای به دست آوردن عنوان آقای گلی خیلی هم ناامید نیست :« آقای گلی یونان؟ چرا که نه؟ باید ببینم خدا چه می‌خواهد. ما فصل قبل چهارم شدیم اما اکنون شرایط بهتری نسبت به گذشته داریم و تیم مان هم تقویت شده. من همیشه برای آقای گلی و بیشترین گل زده تلاش می‌کنم اما باز هم می‌گویم که همه چیز دست خداست. قول می‌دهم بهترین عملکرد را داشته باشم اما وقوع این اتفاق و کسب عنوان آقای گلی علیرغم رقبای قدرتمندی که در یونان دارم دور از دسترس نیست.»
چه اتفاقی رخ داد که انصاری فرد دوباره احیا شد و به روزهای اوج گذشته برگشت؟ کریم تمرین در پانیونیوس را یکی از دلایل اوج‌گیری‌اش می‌داند: «دومین فصل حضورم در یونان را تجربه می‌کنم و به هر حال شناخت بهتری از حضور در فوتبال اروپا کسب کرده‌ام. لیگ یونان کاملا حرفه‌ای است و شرایط تمرینی و تاکتیکی متفاوت و مناسبی دارد. من هر روز تمرینات اختصاصی را پشت سر می‌گذارم و شکر خدا توانسته‌ام تا به اینجا مزد زحماتم را بگیرم. با این حال با حضور رقبایی مثل المپیاکوس، پاناتینایکوس و آاک آتن شرایط سختی را در سوپر لیگ تجربه می‌کنیم و رقبای قدرتمندی داریم اما کسب سهمیه یورو لیگ یا لیگ قهرمانان اروپا دور از دسترس مان نیست.»
گل زیبایی که کریم این هفته مقابل ایراکلیوس به ثمر رساند، به تیتر اصلی روزنامه‌های یونان تبدیل شد. گلی که خیلی‌ها آن را با گل گرت بیل ستاره ولزی رئال مادرید مقایسه می‌کنند و از شباهت آن می‌گویند. انصاری فرد در مورد این شباهت هم صحبت می‌کند:« لطف خدا بود که توانستم آن گل را به ثمر برسانم و بعد از آن چند سایت و روزنامه یونانی به این نکته اشاره کردند که گل من شباهت بسیاری به گل گرت بیل در فینال جام‌حذفی اسپانیا داشته که برای خودم هم این مساله سورپرایز بود. به هر حال رئال مادریدی هستم و سبک بازی بنزما و بیل را هم دوست دارم. در ایران به من کریم بنزما می‌گفتند و اکنون شبیه بیل گل زده‌ام تا نشان بدهم یک رئالی اصیل هستم.»

 

منبع: ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2016-10-05 11:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر