فهرست
برانکو و سهم ما از کنتراست اشکال
برانکو و سهم ما از کنتراست اشکال

برانکو و سهم ما از کنتراست اشکال

آی اسپورت – صحبت‌های امروز برانکو در ویژه برنامه‌ای که آنتن با حضور چلنگر (مترجم اسبق سرمربی) تدارک دید به طور واضح گویای این قضیه بود که سرمربی تصمیم خود را از چند ماه قبل گرفته و تمام زوایا را بررسی نموده که البته حق طبیعی اوست.

اما تصمیم او باعث به وجود آمدن یک کنتراست شکلی شد. کنتراست یا تضاد در تصویر ذهنی تماشاگر که چهار سال آرامش یافته و ثبات و تداوم در تیم را حس می کرد. تعریف ساده ی کنتراست بر هم زدن تعادل است. سرمربی با تصمیم خود در چشم هوادار یک کنتراست ساده ایجاد کرد که علی رغم شوک اولیه آن را به پاس زحماتش قبول می کند. پس چرا عصبانی است و در مقابل مدیران می ایستد؟ به خاطر آنکه تعلل، رخوت و یکنواختی، نوعی کنتراست شکلی به وجود آورده که منجر به رفتن سرمربی شده. جنبه‌ی رنگی و درخشندگی که عناصر این مقوله هستند قافیه را به میزان اشباع که عنصر سوم است باختند و این یعنی زمان جدایی!

11
11

در عکس بالا، زمین فوتبال به رنگ قهوه ای در پهنه ای خاکستری تصویر شده و بی شباهت به حال ما نیست . ما که به زمینی غیر از رنگ ذاتی عادت کردیم اما هنوز با عشق و عشقبازی بدان خیره می شویم. تصویر بیش از آنکه کنتراست رنگ باشد، کنتراست اشکال است و مای مخاطب دولا شده و مبهوت به زمین و راوی نگاه می‌کنیم . راوی که در نیمه زمین ایستاده و ما دوستش داریم ولی خود بهتر از هر کس آگاهیم که روزی خواهد رفت چون رنگ چمن قهوه‌ای نیست و او لایق زمینی است سبز. او با دار و ندار ما ساخت و خاکستر ی و قهوه ای را تحمل کرد. ما عادت می کنیم اما بد قضیه آنجاست که مدیر و مسول هم به عادتِ بد ما عادت می کنند و کنتراست شکلی رقم می زنند که روح و روان را از بنیان به هم می زند.

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-06-20 13:12:00
نظر دهید

۲ نظر
شاهین کیا
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۲۷
مرزهای پاچه خواری از برانکوجان را یک تنه جابجا کرد بی مذهب :-) :-) :-) :-)
۳ ۱
.
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۳۷
بی مذهب باباته که اولیه ترین اصول تربیت رو هم یادت نداده. اقا چونی 3 میلیون یورویی اومده کیسه بدو برو
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر