فهرست
فینال‌های سینسیناتی: جنگ صدرنشینی زنان
فینال‌های سینسیناتی: جنگ صدرنشینی زنان

فینال‌های سینسیناتی: جنگ صدرنشینی زنان

آی‌اسپورت- گریگور دیمیتروف و نیک کیریوس با شکست جان ایزنر و داوید فرر به فینال رقابت‌های مسترز سینسیناتی رسیدند. گاربینیه موگوروسا و سیمونا هالپ نیز در بخش زنان با کنار زدن حریفان خود راهی دیدار پایانی شدند. مسابقات دور نیمه‌پایانی رقابت‌های مسترز سینسیناتی در استادیوم مرکزی برگزار شد و گریگور دیمیتروف توانست در دو «تایبریک» جان ایزنر آمریکایی را شکست دهد و برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت مسترز راه پیدا کند.

دیمیتروف که در راه رسیدن به فینال حتی یک ست هم واگذار نکرده، پس از بازی  گفت: «به نظرم گام مهمی برداشته شد. من مدتی است که در تور حرفه‌ای مردان بازی می‌کنم و قدردان این موضوع هستم و حالا قدر این لحظات را بیشتر از گذشته می‌دانم. این‌که بتوانید در فینال بازی کنید همواره حس خوبی دارد. این چیزی است که شما همیشه برای آن تلاش می‌کنید، مهم نیست که مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی باشد یا تورنمنت ۲۵۰ امتیازی.» ورزرشکار ۲۶ ساله اهل بلغارستان با این پیروزی راهی ۱۲ـمین فینال دوران ورزشی خود شد. او در سال جاری توانسته در مسابقات بریزبن و صوفیه جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

اما حریف دیمیتروف در دیدار پایانی، نیک کیریوس ۲۲ ساله است که موفق شد داوید فرر کهنه کار را در ۲ تایبریک متوالی از پیش رو بردارد. مانند دیمیتروف، کیریوس نیز نخستین حضور خود در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه خواهد کرد. جوان استرالیایی که در مرحله قبل رافائل نادال را پشت سر گذاشته بود، درباره بازی امروز خود گفت: «بازی برابر فرر با توجه به این‌که قد من از او بلندتر است، مانند یک کابوس است. خیلی فلت به توپ ضربه می‌زند. در کل مدت بازی، من یک ضربه که در ارتفاع شانه باشد نزدم.»

 در مسابقه‌ی فینال مسترز سینسیناتی، کیریوس و دیمیتروف مقابل یک‌دیگر قرار خواهند گرفت. این دو تنها یک مرتبه و آن‎‌هم در مسابقات مسترز ایندین ولز سال ۲۰۱۵ با یک‌دیگر روبه‌رو شده‌اند که در آن مسابقه بازیکن بلغار در ۳ ست پیروز شد.

در بخش زنان سینسیناتی گاربینیه موگوروسا توانست با شکست شماره ۱ تنیس زنان یعنی کارولینا پلیشکووا به دیدار نهایی راه یافت. در این مسابقه که یک ساعت و ۱۹ دقیقه به طول انجامید، قهرمان گرند اسلم ویمبلدون سال جاری به راحتی و با نتایج ۲-۶ و ۳-۶ پلیشکووا را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. در دیگر مسابقه‌ی دور نیمه‌پایانی زنان هم سیمونا هالپ رومانیایی با درهم کوبیدن اسلون استیونس آمریکایی در دو ست، حریف موگوروسا در فینال شد. هالپ با این پیروزی حالا تنها یک برد با رسیدن به صدر جدول تنیس زنان فاصله دارد. او  روز یک‌شنبه برای نخستین عنوان خود مسابقات سینسیناتی تلاش خواهد کرد.

۱    
آی اسپورت
2017-08-20 19:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر