فهرست
کلودیو براوو؛ چيزی در حد فاجعه!
کلودیو براوو؛ چيزی در حد فاجعه!

کلودیو براوو؛ چيزی در حد فاجعه!

آی اسپورت- داستان به آخرين روزهاي بازار نقل و انتقالات تابستاني برمي‌گشت. پپ گوارديولا به طور ناگهاني عذر جو هارت را خواست تا او را مجبور به ترك باشگاه كند و كلوديو براوو را از بارسلونا به منچستر بياورد. توجيه جابه‌جايي هارت و براوو اين بود كه بازي با پاي دروازه‌بان اول تيم ملي انگليس در حد انتظار نيست و پپ، گلري را مي‌خواهد كه مثل مانوئل نوير توپ را به گردش بيندازد. انتخاب گوارديولا دروازه‌بان شيليايي بارسا بود؛ گلري كه با نمايش‌هاي ضعيفش هر هفته ميزان حمايت‌ها را از خودش كاهش داد و كار را به جايي كشاند كه امروز بدترين خريد سرمربي سيتي لقب گرفته است.

 ليگ برتر محل شكست براووي 33 ساله

كلوديو براوو پيش از اينكه به منچسترسيتي بيايد، حضور در لاليگا را تحت عنوان دروازه‌بان بارسلونا تجربه كرده بود. او كمي قبل‌تر از آن با تيم ملي شيلي در جام‌جهاني‌ 2014 درخشش داشت. با اين حال براوو با 33 سال سن پس از گذشت نيم‌فصل نتوانست خودش را با ليگ برتر وفق دهد تا نقاط ضعفش بدجور نمايان شود.

 سود 17 ميليون يورويي بارسلونا

پس از مسجل شدن خروج براوو از بارسلونا، موجي از نگراني در هواداران اين تيم ايجاد شد. بارسلونا بايد تا انتهاي فصل با يك دروازه‌بان قابل اطمينان به نام مارك آندره تراشتگن پيش مي‌رفت. اكنون اما پس از گذشت نيم‌فصل به نظر مي‌رسد تنها باشگاهي كه از اين انتقال سود برده، بارسلوناست. آبي‌واناري‌ها 17 ميليون يورو از سيتي گرفتند و سيلسن را به عنوان دروازه‌بان دوم جذب كردند تا به نوعي در اين معامله برنده شوند. آيا واقعاً براوو با اين عملكرد ارزش 17 ميليون يورو را داشت؟

 شاهكار مقابل اورتون

اوج شاهكار براوو در بازي يك‌شنبه اين تيم مقابل اورتون در ورزشگاه گوديسون‌پارك رخ داد. اورتوني‌ها در اين بازي چهار شوت به سمت دروازه سيتي زدند كه همه آنها تبديل به گل شد. عملكرد براوو به حدي بد بود كه حتي يك مهار هم نداشت. اين براي اولين بار نبود كه ضعف‌هاي براوو در بازي‌هاي بزرگ آشكار مي‌شد.

 فقط بازي با پاي خوب

تنها نكته مثبت كارنامه براوو در نيم‌فصل حضور در جزيره همان بازي با پايش بوده است. او توانسته آمار 5/71 درصد پاس صحيح را از خود به جا بگذارد تا با اختلاف اندك نسبت به هوگو لوريس 72 درصدي در مكان دوم قرار بگيرد. احتمالاً حالا پپ بهتر از هركس ديگري مي‌داند كه صرف داشتن بازي با پاي مؤثر، ضامن كيفيت يك دروازه‌بان نيست.

۲    
آی اسپورت
2017-01-17 19:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر