فهرست
۱۱ روز تا ال‌کلاسیکو؛ تقابل ستاره‌های احیا شده
۱۱ روز تا ال‌کلاسیکو؛ تقابل ستاره‌های احیا شده

۱۱ روز تا ال‌کلاسیکو؛ تقابل ستاره‌های احیا شده

آی اسپورت - تب داغ فوتبال پس از حدود دو هفته برگزاری فیفادی از هفته آینده با برگزاری دیدارهای باشگاهی در ۵ لیگ معتبر  اروپایی بار دیگر به خانه فوتبال‌دوستان باز خواهد گشت. به غیر از رقابت تیم‌هایی چون چلسی و منچستر و بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا، از امروز همه نگاه‌ها به نخستین ال‌کلاسیکوی فصل خواهد بود جایی که رئال مادرید بدون رونالدو باید ۶ آبان مقابل بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ به میدان برود.

تنها ۱۱ روز تا نخستین ال کلاسیکوی رفت باقی مانده و بد نیست سری بزنیم به وضعیت کنونی شماره یازده‌های دو تیم؛ عثمان دمبله و گرت بیل این بار با شرایط  متفاوتی رو در روی هم قرار خواهند گرفت. بیل ستاره ولزی کهکشانی‌ها در ابتدای فصل پس از خروج رونالدو به سوپر استار برنابئو تبدیل شد به طوری که در روزهای آغازین لالیگا کسی در مادرید جای خالی رونالدو را با وجود بیل حس نمی‌کرد؛ اما همان مصدومیت‌های همیشگی در کنار عملکرد سینوسی باعث شد تا رئال لوپتگی به یک باره زمین بخورد و با مشکل جدی گلزنی رو به رو شود.

به نوشته آ اس؛ گرت بیل که به دلیل برخی مشکلات جزئی، اردوی تیم ملی کشورش در روزهای فیفادی را زودتر از موعد ترک کرده، به احتمال زیاد در هفته نهم مقابل لوانته به میدان نخواهد رفت تا با آمادگی ۱۰۰% به دیدار با بارسلونا برسد. اژدهای ولزی تا به حال در ۷ دیدار  تیمش در لا لیگا به میدان رفته و در این مدت با به ثمر رساندن ۳ گل و دادن ۲ پاس گل یکی از تاثیرگذارترین نفرات لوپتگی بوده است.

در آن سوی میدان اما عثمان دمبله فصلی فوق‌العاده را پشت سر می‌گذارد، ستاره فرانسوی بلوگرانا این فصل با وجود خریدهای آن چنانی تیمش جایگاه ثابتی در ترکیب والورده پیدا کرده و با گل‌های استثنایی خود فصل کابوس‌وار گذشته را به کلی به دست فراموشی سپرده است. دمبله در این فصل در هشت دیدار لا لیگا ۸۲۲ دقیقه به میدان رفته و توانسته هر ۱۷۳ دقیقه دروازه رقبای تیمش را باز کرده است و در مقایسه با بیل حدود ۷ دقیقه آمار بهتری دارد. با توجه به این موضوع که شکست در ال ‌کلاسیکو می‌تواند برای سرمربیان هر دوتیم به قیمت از دست دادن شغل تمام شود، وینگرهای دو تیم می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای را در این دیدار ایفا کنند.

ورزش 11

۱    
آی اسپورت
2018-10-17 21:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر