فهرست
مسترز میامی؛ صعود دشوار فدرر و کیریوس
مسترز میامی؛ صعود دشوار فدرر و کیریوس

مسترز میامی؛ صعود دشوار فدرر و کیریوس

آی‌اسپورت- یک‌چهارم پایانی مسابقات میامی با پیروزی راجر فدرر و نیک کیریوس همراه بود. رافائل نادال و فابیو فونینی هم پیش‌تر به مرحله‌ی نیمه‌نهایی صعود کرده بودند. با پیروزی راجر فدرر و نیک کیریوس در دهمین روز مسابقات مسترز میامی، جمع ۴ نفر پایانی این رقابت‌ها تکمیل شد. دارنده ۱۸ عنوان گرند اسلم که چندی پیش به راحتی توماس بردیچ را در دور سوم مسابقات آزاد استرالیا شکست داده بود، این بار برای غلبه بر این بازیکن اهل چک کار دشواری را در پیش داشت؛ تا جایی‌که «تایبریک» ست نهایی تکلیف برنده این دیدار را مشخص کرد. تنیس‌باز سوییسی پس از آن‌که در تایبریک، ۶ بر ۴ عقب افتاد و در آستانه‌ی حذف از مسابقات قرار گرفت، به لطف یک خطای «غیر ضروری» از بردیچ و یک ضربه‌ی «ایس» به بازی برگشت و توانست او را شکست دهد و راهی مرحله نیمه‌پایانی شود. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۳ ۲-۶)

قهرمان مسابقات مسترز مایمی در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ در مورد این بازی نفس‌گیر گفت: «من در مایمی مسابقه‌های سختی را واگذار کرده‌ام که باید در آن‌ها پیروز می‌شدم؛ مثل شکست‌هایم مقابل نیشکوری و بردیچ. این بازی‌ها با شما می‌مانند. خوشحالم که امروز پیروز از زمین مسابقه بیرون آمدم. در انتهای بازی بسیار خوش‌شانس بودم.»

در دیگر دیدار مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی، نیک کیریوس و الکساندر زورف که هر دو از ستاره‌های آینده‌ی ورزش تنیس هستند، به مصاف یک‌دیگر رفتند و در پایان این کیریوس بود که در سه ست  (۴-۶ ۷-۶ ۳-۶) حریف آلمانی خود را مغلوب کرد.

جوان جنجالی استرالیایی که در طول این مسابقه بارها تماشاگران را با ضربات نمایشی‌ خود به وجد آورد، در خصوص حریفش گفت: «من برای بازی او (زورف) احترام قائل هستم. او چند تن از بهترین بازیکنان دنیا رو شکست داده. می‌دانستم که نباید با ۷۵ یا ۸۰ درصد بازی خودم به میدان بروم؛ باید با تمام توان بازی می‌کردم و این کاری بود که امروز انجام دادم.»

به این ترتیب نیک کیریوس و راجر فدرر در دور نیمه‌نهایی مقابل یک‌دیگر قرار خواهند گرفت. این دو، هفته‌ی گذشته و در مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات مسترز ایندین ولز نیز باید مقابل یک‌دیگر بازی می‌کردند که تنیس‌باز استرالیایی به علت مسمومیت غذایی از آن مسابقه انصراف داد. تنها دیدار این دو به مسابقات مادرید سال ۲۰۱۵ بر می‌گردد که کیریوس توانست در تایبریک ست سوم، حریف پرآوازه سوییسی خود را شکست دهد.

در دو دیدار مرحله‌ی نیمه‌پایانی بخش زنان رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی مایمی، جهانا کونتا به مصاف وینس ویلیامز رفت و کرولاین وزنیاکی با بخت دوم قهرمانی یعنی کارولینا پلیشکووا روبه‌رو شد. کونتا با یک نمایش قدرتمندانه موفق شد ویلیامز آمریکایی را شکست دهد (۵-۷ ۴-۶) و کرولاین وزنیاکی دانمارکی نیز پس از آن‌که ست نخست را ۵-۷ به پلیشکووا واگذار نمود، با ارائه‌ی یک بازی بی‌نقص دو ست بعد را ۱-۶ به سود خود به پایان برد و حریف کونتای بریتانیایی در فینال شد. دیدار فینال زنان روز شنبه ۱۲ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

مسابقات دور نیمه‌نهایی بخش مردان امشب از ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد و در دیدار اول رافائل نادال و فابیو فونینی مقابل هم خواهند ایستاد و از ۳:۳۰ بامداد، نیک کیریوس و راجر فدرر با یک‌دیگر بازی خواهند کرد.

تنیس‌فا

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-03-31 13:41:00
نظر دهید

۱ نظر
شربت اوغلى
جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
مايمى!!!؟؟؟ منظورتون همون شهر ميامى ست!؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر