فهرست
ما و یوگسلاوها
ما و یوگسلاوها

ما و یوگسلاوها

 آی اسپورت- فوتبال ایران خاطرات زیبایی از فوتبال یوگوسلاوی دارد. در فوتبال ما مردان خوش‌نامی چون رایکوف، پابلوکوویچ، ایویچ، بلاژویچ، ایوانکوویچ و کرانچار وجود داشته‌اند. هر کدام از این مردان خصوصیات بارزی از فرهنگی مبتنی بر کار و تلاش و بی‌گمان صداقت که رکن اول آن بوده را داشته‌اند. خیلی از این مربیان چون رایکوف و پابلوکوویچ فرصت دوباره‌ای را پس از شروع ناموفق خود دریافت کردند و فوتبال ما را صاحب موقعیت‌های مناسبی کردند و مردانی چون ایویچ و بلاژویچ را از دست دادیم اما هیچ‌گاه فرصت دو باره‌ای به آنها نتوانستیم بدهیم و بی‌گمان حسرت خوردیم و برخی هم چون برانکو ایوانکوویچ با فرصت‌هایی که به او دادیم هم در رده ملی و هم باشگاهی از آن بی‌نهایت بهره بردیم.

زلاتکو کرانچار هم از دسته این گونه مربیان است. او وقتی به پرسپولیس آمد فرصت کار نیافت و توپخانه زردنامه‌ها و شایعات آن‌قدر درباره‌اش شکر افشانی می‌کردند که زود رفتنی شد؛ نظیر آنچه امروز در مورد شایعه تشویق طارمی برای حضور در قطر توسط کی روش و عدم قرارداد با استقلال به خاطر داشتن تتو در مورد دژاگه می‌گویند. و این گونه بود که او تنها بعد از ۶ ماه فعالیت از فوتبال ما جدا شد اما در سال ۹۰ به ایران و با تیم سپاهان بازگشت و دو بار پیاپی این تیم را قهرمان فوتبال ایران کرد.

زلاتکو کرانچار در سپاهان موفق نبود. او مردی است که گفته می‌شود در مورد یارگیری با او همکاری لازم نشد و به علت همین ضعف روزهای تاریک سپاهان را تجربه کرد. او امروز چون پیشینیان حرفه­‌ای­ خود وداع منطقی و همراه با عدل و انصاف حتی در دریافت مطالباتش داشت. زلاتکو کرانچار مربی کوچکی نیست. او نتوانست در بازگشت در سپاهان موفق باشد همان گونه که بسیاری از مربیان برجسته نمی‌توانند موفق باشند چون مورینیو در سال آخری که در چلسی بود یا آنجلوتی در بایرن مونیخ و....

اما شایعه شده که او هم یکی از کاندیداهای مورد نظر برای تصدی پست سرمربی‌گری تیم امید ایران است. سال‌ها است که فوتبال ما در رده امید و جوانان و نوجوانان مربیان زحمتکش اندک چون عباس چمنیان و بسیاری از مربیان فاقد صلاحیت چون پیروانی داشته. اما نقطه مشترک در نزد همه مربیان این رده سنی ما عدم تجربه در رخدادهای بزرگ است. کرانچار دارای سابقه سرمربی‌گری تیم‌های کرواسی و مونته‌نگرو بی‌گمان صاحب تجربه بسیاری خوبی در رده ملی است. او فوتبال ایران را هم می‌شناسد و امیدواریم که فوتبال ما کرانچار را چون ایویچ و بلاژویچ آسان از دست ندهد.

۱۵ ۴  
آی اسپورت
2018-01-21 23:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
Soltan
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۴۶
حرفت درسته داش !
۷
آرش
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۵۲
تنها اشکال سپاهان کرانچار در این فصل هوش و انگیزه ی پایین اکثر بازیکنانش بود. بازیکنانی که هم به خود در فصل منتهی به جام جهانی ظلم کردند هم باعث شدند حسرت از دست دادن چنین مربی بزرگ و بادانشی بر دل هواداران سپاهان بماند.
___
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
کرانچار مربی خوبی بود سپاهان به خاطر از دست دادنش پشیمون خواهد شد
۱
**
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۹
یوگسلاوها فقط به درد کمک مربیگری و بدنسازی میخورن مثل برانکو و کرانچار.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر