فهرست
ابهام‌های تیم بارسلونا؛ تابستان داغ
ابهام‌های تیم بارسلونا؛ تابستان داغ

ابهام‌های تیم بارسلونا؛ تابستان داغ

آی اسپورت- بارسلونا برنامه مشخصی برای بازیکنانی دارد که در فصل آینده رویشان حساب می‌کند و همچنین آنهایی که خوشحال می‌شود اگر از تیم جدا شوند. چیزهایی هست که ماه‌ها است تکلیفشان روشن شده خیلی پیش‌تر از آنکه فصل این پایان ناامیدکننده را داشته باشد و باشگاه امیدوار است در فصل ۲۰۱۹ بتوانند افتخارات و عناوین بیشتری نسبت به فصلی که تازه به پایان رسیده، به دست آورند.
خریدهای جدید می‌آیند اما قبل از آن باید بازیکنانی از تیم جدا شوند و اگر باشگاه می‌خواهد خریدهای خوبی داشته باشد نیاز دارند که بیش از دو سوم بازیکنان کنونی‌شان را در بازار نقل و انتقالات در معرض فروش قرار دهند.

لیونل مسی بدون شک دست‌نیافتنی‌ترین بازیکن باشگاه است و هیچ بحثی درباره آینده او وجود ندارد. او رهبر و فرمانده تیم است و همچنین ستاره و نماد باشگاه. لوییس سوارس هم در پست خود چنین وضعیتی دارد همینطور سرخی روبرتو، جرارد پیکه، خوردی آلبا، سرخیو بوسکتس و مارک آندره تراشتگن. این آخری به طور خاص از بهترین‌های جهان در پست خود به شمار می‌رود و رضایت باشگاه از عملکرد او فراتر از بازی‌هایش در زمین است چون باشگاه از روش این دروازه‌بان آلمانی برای رفتار با هواداران و همچنین ایده‌آل‌های بارسلونا به طور کامل رضایت دارد. 

بیشتر بازیکنان دیگر آینده نامشخصی دارند چون افتضاح آنفیلد و شکست فینال جام حذفی به والنسیا باشگاه را مجاب کرده که خانه‌تکانی بزرگی در تیم راه بیندازد. بازیکنانی هستند که قطعا از نوکمپ می‌روند. توماس فرمالن، خیسون موریو و کوین پرینس بواتنگ فصل بعد در بارسلونا نخواهند بود در حالی که بازیکنان دیگری در معرض فروش گذاشته می‌شوند یا حتی خودشان برای جدایی درخواست می‌دهند. 

بازیکنانی که در این فهرست قرار می‌گیرند، شامل یاسپر سیلسن، نلسون سمدو، ساموئل اومتیتی، ایوان راکیتیچ، آندره گومز، دنیس سوارس، مالکوم و فیلیپ کوتینیو می‌شوند. اما واگذار کردن بازیکنان به باشگاه‌های دیگر چندان آسان نخواهد بود. به‌عنوان مثال، اومتیتی و راکیتیچ به‌عنوان مثال هیچ برنامه‌ای برای پیدا کردن باشگاه جدید ندارند و آشکارا این را اعلام کرده‌اند هرچند بارسلونا بدش نمی‌آید از شر مدافع فرانسوی خلاص شود چون به دنبال ماتیس دلیخت، مدافع فوق‌العاده آژاکس هستند. وضعیت راکیتیچ متفاوت است. 

ارنستو والورده او را در تیمش می‌خواهد و این هافبک کروات یکی از پربازی‌ترین‌های بارسلونا در فصل قبل بود و در ۵۴ مسابقه شرکت کرد اما دیگران خوشحال می‌شوند اگر از باشگاه‌های دیگر پیشنهادی دریافت کنند. جدایی آندره گومز و دنیس سوارس از بقیه کمی محتمل‌تر است، همینطور سیلسن و کوتینیو اما باید پیشنهاد مناسبی برای آنها دریافت شود. وضعیت سمدو هم مشابه است و با میلی که برای جدایی دارد، باشگاه منتظر پیشنهادی است که نتواند رد کند. درباره جایگزین بازیکنانی که می‌روند، والورده از حضور فرانکی دیونگ مطمئن است و امید دارد که دلیخت به دنبال هم‌تیمی‌‌اش در آژاکس راه نوکمپ را در پیش بگیرد. 

جدا از این دو هلندی، اهداف دیگر بارسلونا مشخص نیستند اما قطعا بارسلونا یک مهاجم نوک و یک مدافع چپ می‌خواهد. تماس‌هایی با باشگاه‌های دیگر گرفته شده اما هنوز هیچ چیز نهایی نشده. تابستانی داغ و طولانی در انتظار نوکمپ است.

منبع: مارکا

۲    
آی اسپورت
2019-06-13 10:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر