فهرست
حال فوتبال خوب نیست
حال فوتبال خوب نیست

حال فوتبال خوب نیست

آی‌اسپورت- در سال‌های نه چندان دور که اینترنت نبود و دسترسی به اخبار و فضای مجازی در هر مکانی برای مردم میسر نبود، در دنیای فوتبال هر حرف و حدیثی که به وجود می‌آمد رسانه‌ها متهم می‌شدند به حاشیه سازی اما شرایط فوتبال ما به شکلی شده که نیاز نیست رسانه‌ای حاشیه‌سازی کند. مدیران فوتبالی ما با تصمیمات و نوع مدیریت‌شان به اندازه کافی تیم‌شان را با چالش روبه‌رو می‌کنند.
 
کی‌روش: نیازی نیست که خیلی به گذشته برویم. از کارلوس کی‌روش شروع کنیم. مربی سابق تیم ملی که در زمان حضورش هر زمان که خواست لیگ را تعطیل کرد، با هر تیمی خواست بازی تدارکاتی گذاشت و در هر کشوری که دوست داشت، اردوی تیم ملی را برگزار کرد. وقتی هم پیشنهاد کلمبیا را قبل از بازی‌های تیم ملی در جام جهانی دریافت کرد پاسخ مثبت داد و برای دریافت مطالباتش تهدید به شکایت کرد. در نهایت هم با کلی حرف و حدیث پولش را قسطی پرداخت کردند.
 
ویلموتس: مارک ویلموتس انتخاب بعدی مهدی تاج بود. این مربی در روزهای ابتدایی کارش طوری حرف می‌زد که خیال هواداران از تکرار اتفاقات کی‌روش را راحت کرد. اما بعد از دو باخت متوالی به بحرین و عراق به بهانه دریافت نکردن مطالباتش به ایران برنگشت. در هیاهوی چرایی رفتار ویلموتس هم هیچ کس از او نپرسید که چرا در این مدت پروازی بوده است. تاج هم برای حل کردن مشکلی که تا امروز برطرف نشده راهی اروپا شد تا قراردادش را فسخ کند. در این میان از تاج هم کسی نپرسید که کدام رئیس فدراسیون در دنیا برای مذاکره با سرمربی تیم ملی‌اش به کشور دیگری می‌رود؟ آیا شأن و جایگاه رئیس فدراسیون این است که برای چنین کاری راهی کشورهای دیگر شود. یعنی در فدراسیون هیچ شخصی نیست که این کار را انجام دهد.
 
تغییر هر هفته ساعت بازی‌ها: یک سؤال از سازمان لیگ داریم و آن اینکه چرا در بیشتر هفته‌های لیگ برتر ساعت بازی‌ها تغییر می‌کند؟ مگر آنهایی که بازی‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنند به ساعت آن توجه ندارند؟ اصلاً مگر می‌شود که این اتفاق در بیشتر هفته‌ها تکرار شود. آیا حق نداریم از آنهایی که مسئول این کار هستند بخواهیم که یک مرتبه برای همیشه این مشکل را حل کنند. آنها که ساعت بازی‌ها را تغییر می‌دهند به ساعت پرواز تیم‌های میهمان چقدر توجه دارند؟
 
اشتباهات تکراری داوری: می‌گویند اشتباه داوری جزئی از داوری است. اما اشتباهات عجیب و تکراری آن در هر هفته از لیگ را هم باید جزئی از داوری دانست. وقتی اعتراضی هم می‌شود در پاسخ می‌گویند این اشتباهات برای تمام تیم‌ها است. یعنی اگر تعداد اشتباهات تأثیرگذار داوری زیاد اما برای همه تیم‌ها باشد و آنها به لحاظ مالی متضرر شوند ایرادی ندارد.
 
خارجی‌های بی‌کیفیت: تا وقتی که برای تیمداری دست در جیب خودمان نکنیم نگرانی بابت جذب بازیکنان خارجی نداریم؛ چرا که در نهایت جدا می‌شوند و اگر به فیفا هم شکایت‌شان را ببرند مدیر آن باشگاه از جیبش پول نمی‌دهد. در نهایت هم اخراج می‌شود اما تاوان مدیریت ضعیفش را باید هواداران آن تیم بدهند. نمونه بارز آن جونیور مهاجم پرسپولیس. در همین تیم استقلال که از 24 ساعت گذشته بیشتر اخبار فوتبال را به خودش اختصاص داده این سؤال مطرح است که اگر مطالبات استراماچونی را به موقع داده بودند آیا او جرأت رها کردن تیمش را داشت؟ گابریل کالدرون هم دیروز تاریخ پنجم دی ماه را به‌عنوان آخرین فرصت باشگاه پرسپولیس برای دریافت مطالباتش اعلام کرد.

۱    
آی اسپورت
2019-12-10 15:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر