فهرست
پنج نکته از بارسلونا-اینتر؛ پایان ستاره؟
پنج نکته از بارسلونا-اینتر؛ پایان ستاره؟

پنج نکته از بارسلونا-اینتر؛ پایان ستاره؟

آی‌اسپورت- بازی ۴ شنبه شب همه چیز داشت . از گل های زیبا تا ستاره های بزرگ و البته دو مربی در کلاس جهانی!

۱. چهره رسانه ای نه چندان جذاب  

اشتباه نکنید و تحت تاثیر رسانه نباشید . والورده مربی بزرگی ست ! از زمان سرمربیگری ابی اناری ها در لیگ قهرمانان فقط دو شکست را تجربه کرده یکی در رم و دیگری در انفیلد که در هر دو بیشتر از مربی بازیکنان مقصر بودند . دو قهرمانی لالیگا یک کوپا دل ری و یک سوپر کاپ در حضور اتلتیکو و رئال مادرید! هرچند بارسلونا همانطور که مسی گفت به علت سفر های تجاری پیش فصل ، خسته است و این خستگی بر کیفیت بازیکنان تاثیر گذاشته اما والورده کیفیت خودش را با تعویض های موفقش به رخ کشید . کافیست برخورد رسانه ها را با او و مورینیو که از دو تیم سابق خود اخراج شده مقایسه کنید!

۲. وابستگی به مسی 

حتی گریزمان هم که به بازی در کنار مسی عادت ندارد در حضور او انگار نبوغش را از دست داده و مثل بقیه بازیکنان ترجیح می دهد پاس هایش را به مسی برساند . البته که وقتی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ را در اختیار دارید این موضوع اجتناب ناپذیر است اما این ، می تواند شمشیری دو لبه در بازی های بزرگ باشد.

۳. پایانی بر دوران پر افتخار یک ستاره؟

قطعا یکی از ستون های موفقیت بارسا در چند سال اخیر سرخیو بوسکتس بوده. اما در بازی های این فصل او نشانی از آن هافبک وسط فوق العاده فصول پیش دیده نمی شود. در بازی چهارشنبه شب هم تعویض او با ویدال جریان بازی را به نفع بلوگرانا عوض کرد.

۴. ورود بهترین بازیکن جهان

مسی در آرای مردمی، آرای کاپیتان ها و آرای مربیان جهان از فن دایک جلو تر بود و جایزه ی 'دِ بست' را از آن خود کرد اما در آرای ورزشی نویسان کاپیتان هلند پیروز شد. از آن جایی که توپ طلا با آرای خبرنگاران اهدا می شود شانس مدافع لیورپول بیشتر است . اما در شبی که فن دایک در مقابل مهاجم حریف محو شد و نتوانست خط دفاع تیمش را در یک بازی خانگی رهبری کند این مسی بود که در اولین حضور کامل فصلش با ۱۰ دریبل موفق، ۶ پاس کلیدی ، ۱۲ خلق موقعیت و یک پاس گل قدرت نمایی کرد. بیشترین گل ، پاس گل ، دریبل موفق و ضربات آزاد در فصل گذشته اروپا. آقای گل لیگ قهرمانان و لالیگا در مقابل فن دایک که در کنار مانه صلاح، فیرمینیو و الیسون یکی از عناصر تاثیر گذار قهرمانی لیورپول بود ! شاید بهتر باشد خبرنگاران هم تجدید نظر کنند.

۵. فرمانده ای به نام کونته 

قطعا پیشرفت چشم گیر تیم نسبت به فصل قبل مدیون اوست. جدا از نتایج لیگ قهرمانان ، نراتزوری این فصل بسیار قابل احترام است. اینتر در موقع لزوم تهاجمی است و مالکیت را در اختیار می‌گیرد مثل پیروزی در خانه سمپدوریا در عین حال قابلیت تغییر سبک و ضد حملات زهر دار را هم به دست آورده‌اند. اصول گرایی مثل کونته که بر روی نام های بزرگی مثل ایکاردی و ناینگولان خط قرمز کشید، بهترین شخص برای بازگرداندن اینتر به دوران با شکوه گذشته است. هرچند اسکواد کوچک تر در مقایسه با یوونتوس و همچنین تجربه ۸ قهرمانی پیاپی کفه ترازو را به سمت یاران ساری می چرخاند اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست .  مهم این است که همه منتظر بازی یکشنبه ایم و جذابیت دوباره به سری آ بازگشته است!

۹    
آی اسپورت
2019-10-05 07:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر