فهرست
درباره شیخ اکباتان نشین ؛لوطی با مرام
درباره شیخ اکباتان نشین ؛لوطی با مرام

درباره شیخ اکباتان نشین ؛لوطی با مرام

آی اسپورت - شیخ دیاباته علیرغم فرصت فسخ قرارداد قانونی  به تمرینات استقلال برگشت تا فصل را برای آبی ها برای بار دوم آغاز کند. شیخ انتخاب استراماچونی در فصل گذشته برای خط حمله استقلال بود ، به استقلال آمد و در تمرینات این تیم شرکت کرد و در هفته سوم و در مسجد سلیمان برابر این تیم در صحنه ای ساده مصدوم شد و دربی را که هفته بعدش برگزار می شد از دست داد و تا هفته نهم به دنبال رفع مصدومیت بود. بعد از شروع طوفانی او در بازی با تراکتور و هت تریکش بود که استقلال به صدرجدول لیگ هم رسید.او که چند بار در فصل مصدوم هم شده بود انقدر خوب بود که در پایان فصل آقای گل لیگ برتر شود و با زدن 19گل در فصل فوتبالی گذشته لقب بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال را به نام خود ثبت کند.

این ها توانائی های شیخ در مستطیل سبز است که بر کسی پوشیده نیست؛ او خارج این مستطیل سبز هم توانسته به اندازه کافی یک وجهه مثبت بسازد که به دل همه مردم ایران نشسته است . مصاحبه ای که او انجام داد و رفتارش در زمین با توجه به کیفیتی که دارد باعث شد که اغلب مربیان ، هوادارها، خبرنگارها ،بازیکنان فوتبال او را دوست داشته باشند. شاید او آن خصوصیاتی که ایرانی ها دوست دارند را داراست  چون نشان داد که اهل مرام و معرفت است  .دو خصیصه اخلاقی که در ایران اهمیت زیادی دارد.

وقتی که از خوشحالی علیپور  در دربی که کپی برداری از او بود به نیکی یاد می کند و یا نگران مشکلات عروقی قلعه نویی در مقطعی از فصل بود و یا با تمام وجود می گفت من در ایران مادر دارم و برام قورمه سبزی و  غذاهای ایرانی خوشمزه درست می کند، توانست خیلی زود خودش را در تبدیل به یک چهره محبوب کند . رفتار و گفتارش شبیه یکی از بچه محل های ما در همین اطراف ،نازی آباد یا جوادیه ، شاید هم یکی از بچه های نارمک و یا سلسبیل و یا همین اکباتانی که خودش در آن جا خانه گرفته،  است.

او خیلی از کارها را انجام داد که کمتر خارجی در این سال ها کرده بود؛ به بدهکارش علیرغم فرصت فسخ قرار داد مهلت می داد و هیچ شکایتی نکرد، برای عهدی که بسته احترام قایل شد و با همین رفتارها دل هوادارها را ربوده است. صادقانه رفتار کرده و در اوج مشکلات کمبود بازیکن از مربیش درخواست مرخصی یک هفته ای برای بودن در کنار همسر برای تولد فرزندش کرد و قول داد اگر به مرخصی برود در برگشت جبران خواهد کرد، که همین کار را هم کرد و به نظر می رسد باز هم به قولش وفا دارا است .

از گناه کسی که قراردادش را در رسانه ها انتشار کرده است می گذرد و به کارگری که به او در فرودگاه پا انداخته است چیزی نمی گوید. نگران آینده بچه هاست و بیماران روی تخت بیمارستان . شبیه لوطی های اصیل با معرفت قدیمی که در جامعه خودشان حل می شدند و نقششان در جامعه را مهمتر از یک آدم عادی می دیدند.

برای هواداران باشگاهش احترام قائل است و از فرصت های متعدد ایجاد شده برای فسخ قرارداش استفاده نمی کند ،چون می داند که آن ها او را دوست دارند و او برای دل آنها باید بماند.باسه مربی مختلف در استقلال کار کرده و  تا حالا با احترام از دو مربی قبلی خود سخن گفته است و احتمالا درباره مربی جدید هم چیزی جز احترام از او نخواهیم دید و شنید.

شیخ استقلالی ها  علیرغم رفتن استراماچونی –مربی که او را به ایران آورد- و همچنین اتفاقاتی که در این تیم رخ داد به تعهدی که به باشگاه داده بود پایبند و در استقلال ماند. دیاباته یکی از بهترین خارجی های تاریخ فوتبال ایران است وشاید بتواند یکی از محبوب ترین بازیکنانی که باشد از یک کشور دیگر به فوتبال ایران پا گذاشته.

 

ورزش سه 

۹ ۲  
آی اسپورت
2020-10-28 13:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اقلیت تاس
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹، ۱۳:۵۰
عزیزم...دو روز دیگه که ول کرد رفت هوچیگری نکنی بگی وزیر فراریش داد؟ باشه گلم.لوطی کی بودی تو؟
۵
متخصص عاسیا
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹، ۱۶:۰۰
لوطی بامرام ۳۰ میلیاردی با غیبت در بازیهای بزرگ و عدم موفقیت در بزنگاه ها :))))
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر