فهرست
علی کنار مهرداد
علی کنار مهرداد

علی کنار مهرداد

آی اسپورت – کابوسی که دو سه شب جامعه ورزش و علاقمندان به علی انصاریان را رها نمی‌کرد عصر چهارشنبه به حقیقت پیوست و آقای «جان سخت» فوتبال ایران را از پا درآورد. فوتبال ایران هنوز از داغ درگذشت ناگهانی مهرداد میناوند بر اثر کرونا می‌سوخت که این ویروس منحوس، زهرش را یک بار دیگر ریخت و این بار مدافع متعصب و دوست داشتنی فوتبال ایران را با خودش برد. به این ترتیب فوتبال ایران در کمتر از یک هفته دو ستاره‌اش را از دست داد.

 

در روز آخر چه گذشت؟

علی انصاریان تقریبا همزمان با مهرداد میناوند حالش بد شد و به بیمارستان انتقال پیدا کرد. داستان او و مهرداد شباهت زیادی به هم داشتند. هر دو پس از چند روز سخت، حال‌شان کمی بهتر شد و مردم به بهبودی و بازگشت‌شان امیدوار شدند اما زور این ویروس لعنتی بیشتر بود . انصاریان هم مثل مهرداد د چهار پنج روز حالش کمی بهتر شد اما به یکباره بیماری او شدت گرفت و بدن او که ضعیف‌تر از همیشه شده بود دیگر تاب نیاورد و بالاخره عصر دیروز تسلیم کرونا شد. دقیقا یک هفته بعد از این که مهرداد میناوند بر اثر کرونا درگذشت. در ساعات آخر روز دوشنبه شرایط علی به شکلی شد که تیم پزشکی او تصمیم گرفت او را به خواب مصنوعی ببرد. در همین حین اخبار ضد و نقیض از بیمارستان فرهیختگان مخابره می‌شد که نگرانی‌های فوتبال‌دوستان را به دنبال داشت تا حدی که مهدی ترابی، افشین پیروانی و... یا انتشار چند استوری از مردم خواستند تا برای انصاریان دعا کنند. دکتر هاشمیان پزشک معالج او که خبر بیهوشی مصنوعی علی انصاریان را اعلام کرده بود هم در یک لایو اینستاگرامی با لحنی ناامیدانه درباره وضعیت او صحبت کرد و داماد خانواده انصاریان هم به همین شکل پاسخ سوالات خبرنگاران را داد تا این که این اتفاق تلخ دیروز به وقوع پیوست. علی انصاریان هنگام فوت 43 داشت. خیلی‌ها با توجه به شناختی که از او داشتند امیدوار بودند بتواند از پس بیماری سختش بربیاید. اما مراجعه دیرهنگام او به بیمارستان این پایان تلخ را برایش رقم زد. دقیقا همان اتقافی که برای مهرداد هم افتاده بود. داستان زندگی خصوصی او چندان پوشیده نبود. انصاریان پدرش را به دلیل ابتلا به بیماری سرطان از دست داده بود و از همان زمان تصمیم گرفت تا وقتی بتواند کنار مادرش بماند. او حتی برای ازدواج هم به خودش خیلی سخت گرفت. او بارها گفته بود در شرایطی ازدواج می‌کند که مادرش هم بالای سرش باشد. اما اجل به او مهلت نداد و حالا مادر علی مانده است و داغ جگرگوشه‌ای که بسیار دوستش می‌داشت. درگذشت علی انصاریان در حالی اتفاق افتاد که تنی چند از دوستان نزدیک او در بیمارستان بودند. بهنام ابوالقاسم پور، جواد کاظمیان، سعید دقیقی و عادل کلاه‌کج از کسانی بودند که در زمان مرگ انصاریان در بیمارستان فرهیختگان حضور داشتند. لحظاتی پس از درگذشت انصاریان، علی کریمی هم به سرعت خودش را به بیمارستان رساند و با چشمانی اشکبار به بازماندگان او تسلیت گفت. تلخی ماجرا زمانی بیشتر می‌شود به یاد بیاوریم علی درست در روز مادر فوت کرد و مادرش را تنها گذاشت. اما این خواسته او نبود. اگر به خود علی بود که لحظه‌ای مادرش را تنها نمی گذاشت. اما بی احتیاطی او و مهرداد میناوند د رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در روز برگزاری دربی و البته مراجعه بسیار دیرهنگام به بیمارستان چنین سرنوشت تلخی را برای او و مهرداد رقم زد. جالب این که پزشکان علی و کسانی که در بیمارستان او را از نزدیک دیده بودند درگذشت مهرداد را از او مخفی کرده بودند تا روحیه اش بدتر نشود. اما علی در حالی از دنیا رفت که از درگذشت دوستش بی خبر بود و فکر می‌کرد مهرداد زنده است. او یک بار در یک مصاحبه گفته بود: «کاش قبل از مادرم بمیرم» و حالا به این آرزویش هم رسیده. عجب قصه تلخی!

 

لژیونر فوتبال در سینما

علی انصاریان سابقه بازی در تیم‌های پرسپولیس، استقلال، بانک ملی تهران، فجر سپاه تهران، فجرسپاسی شیراز، سایپا، استیل آذین، استقلال اهواز، گسترش فولاد تبریز، شهرداری تبریز و شاهین بوشهر را در کارنامه داشت. او همچنین 6 بازی ملی انجام داد و پس از پایان فوتبال حرفه‌ای وارد عرصه بازیگری شد. پرسپولیسی‌ها او را به عنوان یک بازیکن باتعصب و غیرتی می‌شناختند که روی لباس این حسابی تعصب داشت. برای همین هرگز فکر نمی کردندا او یک روز پیراهن تیم رقیب را بپوشد. اما در کمال تعجب این اتفاق افتاد. خودش درباره این موضوع گفته بود: «سالی که من رفتم استقلال، فصل قبلش 12 گل برای پرسپولیس زده بودم بعد رفتم باشگاه محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه گفت تو را نمی‌خواهیم. خودم مانده بودم چه اتفاقی دارد می‌افتد. اما رفتنم با استقلال سر لجبازی با خودم بود. آدمی که می‌خواهد خودکشی کند می‌رود از یک ارتفاعی بپرد پایین. تصمیم می‌گیرد بپرد. با آسانسور می‌رود بالا، می‌رسد طبقه سی‌ام. می‌رود جلو می‌گوید بپرم؟ یک نگاه می‌اندازد و در نهایت می‌پرد. طبقه بیستم می‌رسد می‌گوید شاید جایی باشد که گیر کنم و نجات پیدا کنم. طبقه دهم که می‌رسد پشیمان می‌شود اما می‌خورد زمین و همه چیز تمام می‌شود. تصمیم من هم مثل همین اتفاق بود. از یک جایی پریدم که دیگر نمی‌توانستم کاری کنم. راه پشیمانی نداشتم. اما اگر یک بار دیگر به آن دوران برگردیم آن تصمیم را نمی‌گیرم.» حضور او در استقلال برای پرسپولیسی‌ها تلخ بود. اما نکته این است که او وقتی به استقلال رفت خود استقلالی‌ها هم می‌دانستند که انصاریان یک پرسپولیسی واقعی است. علی هرگز برای دلربایی از طرفداران استقلال «بدِ» پرسپولیس را نگفت و صادقانه رفتار کرد. استقلالی‌ها هم وقتی این صداقت را دیدند به او احترام گذاشتذد. انصاریان اما در استقلال هم مثل زمانی که در پرسپولیس بود متعصبانه و با تمام وجود برای تیمش بازی کرد. طرفداران استقلال هنوز تصویر سر و صورت خون آلود را او هنگامی که صورتش را جلوی شوت و پای بازیکن حریف گذاشت را فراموش نکرده‌اند. انصاریان پس از کنار گذاشتن فوتبال وارد عرصه بازیگری هم شد و در فیلم‌هایی چون پاداش سکوت، کلاف، شروع یک پایان، حکم تیر، دو روز تا ماندن، حس خوب زندگی، اژدر، کلوپ همسران و رمانتیسم عماد و طوبا نقش آفرینی کرد. «رمانتیسم عماد و طوبا» این روزها در جشنواره سی و نهم فیلم فجر در حال اکران است.

 

 سازندگی 

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2021-02-05 10:30:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۲۶
همه از این اتفاق ناراحتند نه فقط بخاطر این دو بخاطر همه انهایی که این ویروس منحوس خانمان سوز زندگیشان را از هم پاشید ولی شما رسانه ها دیگه شورش را دراوردید که نمک به زخم مردم و خانواده این دو مرحوم می زنید تیتر روزنامه ها و رسانه ها شده مصاحبه قدیمی با انصاریان عکس ندیده میناوند فیلم انصاریان . همه به اندازه کافی ناراحت هستند نمیخواهد اینجوری دلسوزی طلب کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر