فهرست
جای رامین خالی!
جای رامین خالی!

جای رامین خالی!

آی اسپورت – در بازی خانگی پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان یک‌بار دیگر مشخص شد که قهرمان 2 فصل اخیر لیگ برتر با تمام نقاط قوت خود مقابل تیم‌های تدافعی و به اصطلاح دفاع اتوبوسی به بن‌بست تاکتیکی می‌رسد. پرسپولیس در لیگ هفدهم با یک فرمول ساده به عنوان قهرمانی دست یافت؛ بردهای خفیف مقابل تیم‌های تهاجمی و توقف مقابل تیم‌های تدافعی! فصل گذشته تیم‌هایی مثل پارس جنوبی، گسترش، نفت تهران، فولاد، پدیده و سیاه‌جامگان با دفاع اتوبوسی خود توانستند پرسپولیس را متوقف کنند. در این بین بازی مقابل نفت تهران بهتر از هر بازی دیگری می‌تواند نقطه ضعف بزرگ تیم برانکو را نشان دهد. در هفته هجدهم رقابت‌ها پرسپولیس مقابل نفت تهران به عنوان پرحاشیه‌ترین تیم لیگ هفدهم قرار گرفت. نفتی‌ها بعد از چندین روز اعتصاب در تمرین و در بدترین شرایط ممکن به بازی پرسپولیس رسیده بودند و همه منتظر برد پرگل تیم برانکو مقابل نفتی‌های بحران‌زده بودند. در آن بازی هومن افاضلی که به تازگی به عنوان سرمربی نفت تهران انتخاب شده بود 10 بازیکن خود را در دفاع به خط کرد تا حداقل در اولین بازی خود به عنوان سرمربی در لیگ برتر یک باخت پرگل را تجربه نکند. اما اوضاع خیلی بهتر از چیزی که افاضلی و نفتی‌ها فکر می‌کردند پیش رفت و پرسپولیس مقابل دفاع اتوبوسی یک‌بار دیگر به مشکل خورد و در نهایت آن بازی با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

این نقطه ضعف با توجه به شناخت بهتر تیم‌ها از پرسپولیس برانکو در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر خیلی زود نمایان شد و در حالی که فقط 4 هفته از آغاز رقابت‌ها گذشته 2 تیم استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان توانستند با استفاده از سیستم دفاع اتوبوسی جلوی مدافع عنوان قهرمانی را بگیرند و قطعا این تاکتیک در طول فصل به دفعات از سوی رقبای پرسپولیس استفاده خواهد شد. در 2 بازی اخیر پرسپولیس با حضور تمام بازیکنان هجومی و طراحش دست به هر کاری زد تا راهی از عمق دفاع حریفان پیدا کند اما به بن‌بست خورد و هیچ پلن دومی برای خروج از این بن‌بست نداشت. در مواقع این چنینی معمولا پلن دوم یک مربی روی آوردن به بازی هوایی و استفاده از سانترهایی است که مدافعان و هافبک‌های کناری روی دروازه حریف می‌فرستند تا شاید از این طریق بتوانند قفل دروازه را بشکنند.

پرسپولیس در لیگ هفدهم بعد از رفتن رامین رضاییان و تبعید مسلمان به نیمکت بازیکنی نداشت که بتواند با سانترهای تماشایی مسیر بازی را عوض کند. البته فصل گذشته مسلمان بعد از ورود به زمین در چند بازی توانست با ارسال‌های خوب خود گره کور تیم برانکو را باز کند اما حالا سرمربی کروات سرخ‌ها حتی مسلمان را هم روی نیمکت ندارد. در 2 بازی اخیر پرسپولیس به وضوح دیدیم که این تیم یا سانتر نمی‌کند یا سانترهایش ناموفق است. بعد از جدایی رامین رضاییان اگرچه بازیکنانی مانند صادق محرمی و حسین ماهینی به خوبی جای او را در تیم پر کردند اما بازیکنی نتوانسته جای خالی سانترهای بی‌عیب و نقص این بازیکن را پر کند و پرسپولیس از پلن دومش در بازی‌هایی که به بن‌بست می‌خورد محروم شده است و این شرایط با توجه به محرومیت پرسپولیس از نقل‌وانتقالات تا پایان نیم‌فصل اول ادامه خواهد داشت اما با شروع نیم‌فصل دوم و اضافه شدن بازیکنانی مثل سروش رفیعی و مهدی شریفی شرایط تا حدودی برای برانکو و تیمش بهتر خواهد شد.

 

خراسان ورزشی

 

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-08-19 08:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
mohamad ho3in
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۵۴
راست میگه
وحید بارساپولیسی
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۴۶
آقای کریم باقری...اسطوره مهربان پرسپولیس ..شما رو به خدا ازتون خواهش میکنم برید با برانکو صحبت کنید بفرمایی روفسور از اقتدارت ممنونیم تورو به خدا رامین رو برگردونید..بسش نیست اینهمه بی مهری ؟
۷ ۱
مارال
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
دقیقا
۳
بابک
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۰
برانکو با هرکی اسباب بازیاشو نده باهاش بازی کنه قهر می کنه و به بقیه دوستاش میگه شما هم باهاش قهر باشین
۷
مارال
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
خداییش رامین این حقش نبود ! ای کاش برگرده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر