فهرست
فاکس‌اسپورت: سقوط ایران به خاطر فصل فاجعه‌انگیز
فاکس‌اسپورت: سقوط ایران به خاطر فصل فاجعه‌انگیز

فاکس‌اسپورت: سقوط ایران به خاطر فصل فاجعه‌انگیز

آی اسپورت – روز گذشته طبق رنکینگ فیفا، تیم ملی فوتبال ایران با ۶ پله سقوط مواجه شد.تیم کشورمان در مجموع ۴۹۸ امتیاز گرفت و از جایگاه ۲۷ به ۳۳ تنزل یافت.این اتفاق در حالی رخ داد که یک ماه قبل هم با سقوط ۴ پله‌ای همراه شد. در واقع ۲ باخت پیاپی مقابل عراق و بحرین و عدم استفاده از یک فرصت بازی دوستانه در «فیفادی» باعث شد که چنین جایگاهی برای تیم ملی کشورمان رقم خورد.

در کنار این اتفاق، تیم ملی ایران بعد از سال‌های صدرنشینی بهترین تیم آسیا،‌جایگاه خود را برفراز جدول تیم‌های قاره از دست داد زیرا تیم ملی ژاپن جای ایران را گرفت و به رده 28 رسید. این مساله نه فقط از دید رسانه‌ها و تحلیل‌گران داخلی دورنماند که مورد توجه رسانه‌های خارجی نیز قرار گرفت.

سایت فاکس‌اسپورت آسیا از جمله این رسانه‌ها بود که نوشت: «تیم ملی ایران بعد از دسامبر ۲۰۱۴ برای نخستین مرتبه جایگاه خود را در صدرجدول رنکینگ فیفا و از جمع تیم‌های قاره آسیا از دست داد.ایران یک پله سقوط کرد و جایش را به ژاپن داد.»

این سایت نوشت: «تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ تاکنون فصلی فاجعه‌‌انگیز داشته است.در این مرحله مارک ویلموتس، سرمربی بلژیگی ۲شکست مقابل بحرین وعراق را کسب کرد.به خاطر چنین نتایج ضعیفی این تیم جایگاه خود را در صدر آسیایی‌ها از دست داد.این در حالی بود که از دسامبر ۲۰۱۴ تیم ایران، در رنکینگ فیفا تیم شماره یک بود.»

     
آی اسپورت
2019-11-29 10:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر