فهرست
گل در جواب پاس گل: ماهینی موفق‌تر از رامین پارسال
گل در جواب پاس گل: ماهینی موفق‌تر از رامین پارسال

گل در جواب پاس گل: ماهینی موفق‌تر از رامین پارسال

آی اسپورت - اشتباهات اول فصل رضاییان و رفتن بدون اجازه او به ترکیه برای قرارداد با ریزه اسپور، دردسرهای زیادی برایش درست کرد و مدافع راست تیم ملی هنوز یک دقیقه هم برای پرسپولیس به میدان نرفته است. با وجود همه اشتباهات رضاییان، به نظر می‌رسد بخشی از مشکلات او در پرسپولیس تقصیر خودش نیست و به بدشانسی عجیبش برمی‌گردد. حسین ماهینی در پست دفاع راست پرسپولیس، عملکرد فوق العاده‌ای داشته و حتی در کارهای تهاجمی، کارنامه‌ای بهتر از رضاییان دارد.

فصل پیش کارنامه رضاییان تا هفته هشتم، از دست دادن یک پنالتی مقابل فولاد و دادن یک پنالتی به سایپا بود. رضاییان هفته نهم، اولین گلش را زد و هفته یازدهم و مقابل استقلال، گل مساوی سرخپوشان را با شوتی محکم به سمت دروازه رحمتی ساخت. ماهینی در این 8 هفته نه پنالتی داده، نه کارت زرد گرفته و بر خلاف رضاییان، پنالتی که زده را هم گل کرده. ماهینی در همان هفته چهارم و بازی با صبا، گل سه امتیازی پرسپولیس را هم ساخت.

فعلا در این 8 هفته، ماهینی علاوه بر کارنامه خوب دفاعی پرسپولیس در حمله هم موفق‌تر از مدت مشابه رضاییان بوده است. مدافع راستی که در بهترین روزهای دوران بازیگری‌اش بر خلاف رضاییان پنالتی‌اش را گل کرده، گل ساخته و بعد از نفوذ، به موقع فضای پشت سرش را پوشش می‌دهد.

 

 

 

کد خبر: 9406

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2016-10-16 15:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
يكشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۸
حقيقتاً فارغ از ملاحظات امارى نظرتان در قياس با عملكرد در فاز تهاجمى دقيق نيست بدون ترديد رضاييان بهترين وينگر راست حال حاضر فوتبال ايران مشخصاً در طراحى امواج هجومى تيم از جناح راست است ( جهت اطلاع بيشتر به تحليل ديروز سايت معروف و پرمخاطب سئول اسپرت كره جنوبى در بررسى علل برترى معنادار تيم ايران بر كره در مسابقه هفته پيش از قول كارشناس اعزامى خويش به تهران رجوع نماييد كه پس از تدابير تاكتيكى كيروش سه بازيكن ايران را كانون اصلى مزيت ايران در طراحى حملات دانسته كه اولين نام رامين رضاييان بوده ) ضمن احترام بسيار به زحمات و نقش برجسته و غيرقابل انكار حسين ماهينى در ارايش دفاعى پرسپوليس در عين حال فهم توانايى و استعداد خاص رضاييان در توليد امواج هجومى و تغذيه منظم فورواردها از جناح راست تيم خودى خيلى دشوار و مشكل نيست... به نظر اگر جناب برانكو بدنبال استفاده بهينه از داشته ها و موجودى بازيكنان خويش باشند بهترين ارايش دفاعى انتقال انصارى چپ پا به پست اصلى خويش در دفاع چپ همچنين استقرار ماهينى در دفاع ميانى ( اخر ) كه اتفاقاً سابقه بسيار موفقى نيز در پست مذكور داشته و استفاده از رضاييان بعنوان مدافع پيستون راست پرسپوليس ميباشد كه بى شك در اينصورت نه فقط حتى دفاع پرسپوليس توانمندتر از تيم ملّى خواهد بود بلكه همزمان تيم در فاز هجومى نيز بسيار توانمندتر، دامنه دارتر ، شاداب تر و موفق تر ظاهر خواهد شد...ضمن احترام بسيار به تصميمات سرمربى محترم به احتمال زياد چنانچه در دربى و يا در برابر تراكتور تيم با ارايش پيشنهادى فوق حضور ميافت نتيجه بهترى رقم ميخورد بر اساس سوابق تقويت ضريب تهاجمى و تغذيه بيشتر فورواردهاى هدف با حضور رضاييان در بال راست انكار ناشدنى است .. بهرحال با درپيش بودن مسابقات ليگ قهرمانان اسيا كه هواداران صميمانه مايلند پرسپوليس انشاءالله در مسابقات يادشده افنخارافرينى نمايد چه خوب است كه سرمربى محترم تيم جناب اقاى برانكو با استفاده مطلوب از تمامى ظرفيت هاى در اختيار تيم ، تركيب پيشنهادى كه البته قبلاً نيز از سوى كارشناسان مطرح شده را بررسى عميق ترى نمايند .
فرشته ف
يكشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۳
چه انشای خوب و قوی و محترمانه ای***
چند بار مطلب شما را خواندم ادبیات عالی بکاربردی.
روان و بی تکلف
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر