فهرست
به احترام شیاطین کلاه از سر بر می‌داریم
به احترام شیاطین کلاه از سر بر می‌داریم

به احترام شیاطین کلاه از سر بر می‌داریم

آی اسپورت- شاید روند 9 پیروزی پشت سر هم منچستریونایتد در بازی مقابل لیورپول و با تساوی مقابل این تیم به پایان رسیده باشد ، اما مانند همه تیم های خوب این تیم هم در دیداری که به نظر می رسید در حال شکست خوردن است بالاخره راهی برای گل زدن پیدا کرد. در شبی که پوگبا تیتر همه رسانه ها شد، اما نه به خاطر عملکرد، بلکه به خاطر هندش، زلاتان ایبراهیموویچ منجی یونایتدی ها شد.

تساوی یک – یک در اولدترافورد خوبی ها و بدی های تیم مورینیو را به نمایش گذاشت. قبل از پایان نیمه اول دو تیم شرایط سختی داشتند و بارها دروازه یکدیگر را تهدید کردند. اما زلاتان به خاطر ناتوانی بازیکنانی که او را تغریه می کنند، در هیچ یک از این موقعیت ها سهیم نبود. پوگبا هم یکی از آن بازیکنانی بود که در حد و اندازه های خودش ظاهر نشد.

پیش از این او به خاطر خراب کردن مصاحبه اسکای اسپرتس با زلاتان سوژه رسانه ها شد بود و باعث شده بود هشتگی را در توئیتر به او اختصاص دهند، حالا هم با هند بی موردش دوباره سوژه شده است. البته مسائل دیگر حاشیه ای هم برای او در کار است، مثل رنگ زرد کنار موهایش. اما هرچه بود خبری از عملکرد ویژه نبود. او کاری را کرد که لیورپول می خواست و زمانی که کرنر ارسال شد بازویش را بالا آورد و داور خطای هند پنالتی او را اعلام کرد. هیچ شکی درباره تصمیم داور وجود ندارد و جیمز میلنر هم توانست با ضربه ای زیبا دروازه دخئا را باز کند. پوگبا در ادامه موقعیت هایی را هم از دست داد تا نشان دهد اصلا روز، روز او نیست. وقتی یونایتد عقب افتاد و حمله می کرد باز هم فضا برای او کمتر شد.

اما در این بازی پوگبا تنها بازیکنی نبود که کمتر از حد انتظارات ظاهر شد. دفاع لیورپول مشکلاتی داشت و به خاطر آن موقعیت هایی به حریف داد. اما هنریک میخیتاریان هم دیگر ستاره ای بود که هم در نیمه اول و هم نیمه دوم موقعیت هایی را از دست داد. در بیشتر موقعیت ها هم او زمان و موقعیت مناسب را در اختیار داشت، اما موفق نشد دروازه مینیوله نامطمئن را باز کند. عملکرد رونی و مارسیال تا حدودی بهتر از او بود. در واقع ستاره ارمنی می توانست به بهترین شکل از موقعیت هایش استفاده کند که نکرد.

در نهایت در شرایط که 6 دقیقه تا پایان مانده بود این زلاتان بود که دروازه لیورپول را باز کرد. ارسال وین رونی را فلینی با ضربه سر به سمت دروازه زد که به تیر خورد و توپ به آنتونیو والنسیا رسید و او هم زلاتان را دید. زلاتان هم نشان داد که با تجربه ترین بازیکن است و این موقعیت ها را از دست نمی دهد.

تا نیمه ژانویه زلاتان 19 گل زده است. برای کسی که می گفتند نمی تواند با این سن در سخت ترین لیگ دنیا کار کند بد هم نیست. می توان گفت عملکرد او فعلا دهان منتقدان را بسته است.

در نهایت یونایتد مستحق این یک امتیاز بود، فلینی هم مهره کلیدی تیم بود که در 15 دقیقه پایانی بیشتر فشار روی لیورپول به خاطر عملکرد او بود. در بعدازظهری که تئاتر رویاها در حال ویران شدن بود، یک بار دیگر به همه یادآوری شد که این تیم چه توانایی هایی دارد و چه کارهایی می تواند بکند.

پس به احترام ژوزه مورینیو و تعویض کلیدی اش کلاه از سر برمی داریم، همچنین به احترام زلاتان ایبراهیموویچ و مروان فلینی که در بهترین شرایط به کمک تیمشان آمدند، همچنین به احترام هواداران که به درخواست مورینیو برای ساختن جوی فوق العاده در ورزشگاه جواب مثبت داده بودند. پوگبا به همه این ها یک تشکر بزرگ بدهکار است.

 

 

 

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-16 16:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو (تمنا_مهدي احمدوند)
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۴
پوگبا رو به يونايتد انداخته اند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر