فهرست
پیش بازی پرسپوليس- السد: بردن یا نبردن؟
پیش بازی پرسپوليس- السد: بردن یا نبردن؟

پیش بازی پرسپوليس- السد: بردن یا نبردن؟

آی اسپورت - پرسپولیس با کسب یک تساوی در خانه نسف قرشی، صعود خود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان را قطعی کرد. پرسپولیسی‌ها در این فصل برخلاف سال گذشته برای صعود از گروه خود چندان به زحمت نیفتادند، با این حال کار برانکو و شاگردانش در گروه به پایان نرسیده است.

در گروه C لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس با ۱۰ امتیاز دوم است و السد قطر ۱۲ امتیازی است. پرسپولیس فردا در آخرین دیدار مرحله گروهی میزبان السد است و با یک برد می تواند به عنوان سرگروه راهی مرحله حذفی شود. تیم‌های این گروه در مرحله یک هشتم نهایی با تیم های گروه A بازی خواهند کرد. مشخص نیست در آن گروه، الاهلی عربستان اول می شود یا الجزیره امارات. سه شنبه الجزیره میزبان الاهلی است و اگر بازی را ببرد سرگروه می شود.

مسلما اتفاق بهتر برای پرسپولیس رودرو نشدن با الاهلی و معاف شدن از بازی در زمین بی طرف است. به همین دلیل نمی توان با قاطعیت گفت اول شدن برای پرسپولیس بهتر است یا دوم شدن. روی کاغذ احتمال سرگروهی الاهلی بیشتر است، بنابراین پرسپولیسی ها قاعدتا باید به فکر پیروزی باشند تا در صورت دوم شدن الجزیره به جای بازی با الاهلی عربستان در زمین بی طرف با الجزیره بازی کنند و در بازی برگشت هم میزبان باشند. پرسپولیس اما اگر فردا ببرد و پس فردا الجزیره سرگروه شود، برانکو از برد خود پشیمان خواهد شد. در این شرایط مبهم طبیعتا پرسپولیس برای برد به میدان خواهد رفت. هواداران پرسپولیس چون دو بازی قبلی خیلی حساس نبود ورزشگاه را پر نکردند اما انتظار می رود از بازی فردا استقبال خوبی کنند.

ژاوی دوباره در تهران

السد تیمی آشنا برای هواداران ایرانی است. تیمی که مرتضی پورعلی گنجی و ژاوی را در ترکیب خود دارد. السد فصل قبل سوم شد و در جام حذفی به قهرمانی رسید، این تیم این فصل نایب قهرمان لیگ قطر شد. هدایت السد بر عهده ژوسوالدو فریرا ۷۱ ساله است. این مربی چهره شناخته شده‌ای است که سالها در تیم های بزرگ پرتغال مربی‌گری کرده است. السد در بازی رفت کاملا بر پرسپولیس مسلط بود و نشان داد امسال تیم بسیار باکیفیتی است. این تیم در آخرین بازی خود در لیگ قطر با ۹ گل حریف خود را شکست داد. خطرناک‌ترین بازیکن این تیم در فاز هجومی بغداد بونجاح الجزایری است که در بازی رفت هم دو گل به پرسپولیس زد. ژاوی سال گذشته برای بازی با استقلال به تهران آمده بود.

غایبان پرسپولیس: پرسپولیس برای بازی فردا دو غایب دارد. محسن ربیع‌خواه که شدیدا مصدوم شده، فرشاد احمدزاده هم ظاهرا آسیب دیده است.

آمار

*السد و پرسپولیس یک بار در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که آن تک بازی با برد السد همراه شد.

*السد ۱۵ بار با ایرانی ها بازی کرده است که صاحب ۴ برد، ۶ مساوی و ۵ باخت شده است.

*این بازی دوازدهمین تقابل پرسپولیس با تیم های قطری در لیگ قهرمانان آسیاست. پرسپولیس در ۱۱ بازی قبلی ۴ پیروزی، ۴ شکست و ۳ تساوی به دست آورده است.

*پرسپولیس فصل گذشته در مرحله گروهی با الریان قطر هم گروه بود در بازی رفت سه –یک به الریان باخت و در بازی برگشت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. در یک هشتم نهایی هم با لخویا بازی کرد، بازی رفت در تهران صفر-صفر شد، پرسپولیس بازی برگشت را یک-صفر برد.

* پرسپولیس در پنج بازی قبلی سه گل دریافت کرده که هر سه گل از السد بوده است.

*پرسپولیس بهترین خط دفاع گروه است و السد بهترین خط حمله.

دیگر بازی گروه:

الوصل امارات -نسف قرشی ازبکستان

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا:

پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم

السد، قهرمان جام حذفی قطر/ صعود مستقیم

جایگاه در جدول گروه:

پرسپولیس با ۱۰ امتیاز دوم

السد با ۱۲ امتیاز اول

نتایج قبلی در آسیا:

پرسپولیس: پرسپولیس ۳- نسف قرشی صفر، السد ۳- پرسپولیس یک، پرسپولیس ۲- الوصل صفر، الوصل صفر- پرسپولیس یک، نسف قرشی صفر- پرسپولیس صفر،

السد: الوصل یک- السد ۲، السد ۳- پرسپولیس یک ، نسف قرشی یک – السد صفر، السد ۴- نسف قرشی صفر، السد ۲- الوصل یک

آخرین نتایج:

پرسپولیس یک - پارس جنوبی جم یک

السد ۹ - الخریطیات یک

جایگاه در لیگ داخلی:

پرسپولیس با ۶۱ امتیاز از ۲۸ بازی قهرمان لیگ ایران

السد با ۴۹ امتیاز از ۲۲ بازی نایب قهرمان لیگ ستارگان قطر

پنج بازی آخر:

پرسپولیس: برد، مساوی، مساوی، باخت، برد

السد: برد، برد، باخت، برد، باخت

بهترین گلزن در لیگ:

پرسپولیس: علی علیپور با ۱۸ گل

السد: بغداد بونجاح با ۱۶ گل

بهترین گلزن آسیایی:

پرسپولیس: علی علیپور با ۳ گل

السد: بغداد بونجاح با ۷ گل

داور: پررا کریشانتا(سریلانکا)

نود

۳ ۱۱  
آی اسپورت
2018-04-15 14:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
میبریم و با صدر نشینی صعود میکنیم ❤ امیدوارم هوادارایی که میتونن برن بدونن خیلی از دخترا آرزو دارند ی روزی رو اون صندلی ها بشینن پس قدرش و بدونید و کم نزارید ❤
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
مارال خانم
پرسپولیس نمیبره.و از اونطرف میخوره به الاهلی و این تیم عربستانی حتی به زور داورم شده پرسپولیس رو حذف میکنن.متاسفانه برانکو نشون داده که چیزی تو چنته نداره.حالا بشبن ببین این بازی تو آزادی هم هست ولی برانکو نمیتونه صدرنشینی رو بدست بیاره.روبروی نسف نشون داد که اصلا سردرگم هست.
۴
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۰۹
به ** : از اول تا حالا هیچ داری موج منفی میدی خب ! حداقل بزار همین ی ذره امیدی که دارم بمونه ، آخ فقط عشق میده ببریم اونوقت حاضری بیای دقیقا برعکس این حرفاتو بزنی ؟!
۴
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
من از خدا میخوام بازی رو پرسپولیس ببره.ولی وقتی به این چند تا بازی های پرسپولیس نگاه میکنم راستش چشمم اب نمیخوره.اگه یادتون باشه روبروی الهلال هم گفتم.خدائیش اگه شفر از اول فصل اومده بود شاید الان قهرمانی پرسپولیس تو لیگ هم زیر سوال بود.برانکو با اخلاق و جنتلمن هست ولی حریف مربیانی مثل دیاز و فریرا و... نمیشه.خوب اقای برانکو اگه ادعا داری که بلزیکنان لیگ ایران اماده هستند و به کیروش طعنه میزنی پس چرا از پس تیمی مثل السد که بلزیکنهای درجه دو دنیا رو داره برنمیایی.پس حتما سوادت زیر سواله.
۱
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۵۵
به ** : عزیزم شفر اگه بمونه فصل بعد از اولش هس دیگع پس رقیب میطلبیم چون رقابت خیلی خوبع اونم تو فوتبال . ولی خب ایشالا بتونیم بازی و به بهترین نحو و با اقتدار ببریم .
۲
اشکان4
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
من استقلالی واس تیمتون آرزوی موفقیت کردم ولی متاسفانه سایت منتشر نکرد ،نمی دونم چرا
فقط تو پرانتز نوشتم قابل توجه جناب رحمانی که ما استقلالی ها رو در هر شرایطی دشمن خودش میدونه همین!
۱
امید از تفت
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۴۴
انشاأالله ببریم و صدرنشین گروه بشیم.
۵ ۱
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۱۴
نخیر نبرید!!!!.با اینهمه هارت و پورت برانکو دیگه اگه نتونه السد رو ببره که پرونده پرسپولیس تو دور دوم روبروی الاهلی بسته میشه.یادت هست گفتم الهلال پرسپولیس رو حذف میکنه و همین طور هم شد.حالا اگه پرسپولیس نبره و ثدر نشین نشه الاهلی حذفش میکنه.تیم های عربستانی تو حذفی محاله ببازن.هر کاری میکنن تا پرسپولیس و حذف کنن.پس بهتره پرسپولیس نخوره به الاهلی وگرنه فاتحه ی برانکو خونده س
۴
شوفر خط تهران العین بیا بالا 6 تومن
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۲۲
این کیسه کشا چه علاقه ای دارن بیان در مورد سرورشون نظر بدن...خانم مارال اگه یه ذره امید داری اصلا نمیخواد داشته باشی...چون میبریم با اقتدار
۴ ۲
مارال
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۵۵
ایشالا ❤
۲
**
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۷
بعد از بازی بیا.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر