فهرست
آزادی رایگان
آزادی رایگان

آزادی رایگان

آی‌اسپورت- بلیت‌های زنان را پس می‌دهند اما برای پر کردن ورزشگاه طبقه دوم آزادی را رایگان اعلام می‌کنند. حضور نیافتن زنان در استادیوم‌های ورزشی البته که تبعیض است و ناعادلانه، اما برداشتن این محدودیت تنها به نفع زنان و برداشتن تبعیض نیست. حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال به توسعه این ورزش کمک می‌کند. استادیوم‌های فوتبال مدت‌ها است که دیگر همان شور دهه‌های پیش از 80 را ندارند. دهه‌هایی که کم‌اهمیت‌‌ترین بازی‌های باشگاهی هم ورزشگاه‌ها را پر از تماشاگر می‌کردند. حضور زنان می‌تواند استادیوم‌ها را باز هم پر از تماشاگر کند و فدراسیون را هم بی‌نیاز از رایگان اعلام کردن تماشای بازی ملی که حتی با جشن صعود تیم ملی با جام جهانی هم همراه است. بیشتر شدن تماشاگران فوتبال هم به نفع اقتصاد فوتبال است. پول بیشتر وتوسعه بیشتر و پیشرفت بیشتر؛ ان‌قدر بدیهی است که احتیاج به استدلال ندارد.

فوتبال دیدن در استادیوم، می‌تواند به تفریحی خانوادگی تبدیل شود. همه اعضای یک خانواده درکنار هم می‌توانند به تماشای فوتبال بنشینند همان‌طور که به سینما می‌روند‏ یا به پارک می‌روند یا هر جای دیگری و اجازه حضور خانواده‌ها، استادیوم‌ها را از این شکل خشن، پر بد و بیراه و پرتنش خارج خواهد کرد. چه کسی از حضور آن‌ها در استادیوم‌ها ضرر می‌کند؟ جز عده‌ای فحاش که در استادیوم‌ها عقده‌گشایی می‌کنند و هر چه می‌خواهند بر زبان می‌رانند؟ جز این است که آن‌ها باید از استادیوم‌ها رانده شوند و مظلومانی جایشان را بگیرند که سال‌ها است از دیدن تیم‌های مورد علاقه خود از نزدیک محروم‌اند؟ چطور می‌شود ساده‌ترین راه ممکن را انتخاب کرد و زنان را به دلیل رفتار عده‌ای دیگر محروم کرد؟

باید اجازه داد زن‌ها به استادیوم بیایند و این جمله همزمان غم‌انگیز است و خنده‌دار. حضور آن‌ها به نفع فوتبال است، نفعی که هزینه‌ای هم ندارد. خنده‌دار است که برای چیزی که به نفع همه است و حق عده‌ای است باید نوشت و از بایدها صحبت کرد. 

۹ ۲  
آی اسپورت
2017-09-05 15:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
خاطره بازی العین
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۴۱
همین چند دقیقه پیش مطالب من به خاطر دو کلمه بسیار ساده گه تو.ورزشگاه ها داده میشه تو عرف هست و وسایل نظافت بوده تو توییت علی مهریزی سانسور شد...من اون جا تیم رقیب و مثال نزدم گفتم فلان کلمات سانسور میشه
..کسانی دم از حضور بانوان و بازی مقابل اسراییل و غیره بزنن
که فکرش باز باشه...نه سایت زرد شما
شما طالبان درون خودت و از بین ببر و سردبیر خودت مهدی شریعتمداری پور اصلاح کن
بعد بیا دم از حضور بانوان بزن شماها تحمل دو تا کلمه ساده تو سایت زپرتون و ندارین
اون وقت بانوان این کشور برن ورزشگاه شیر سماور و فحش خوار مادر بشنون
اونجا هم سردبیر شما قراره بیاد صد هزار نقر و سانسور کنه ؟؟؟؟؟
۱ ۱
خاطره بازی العین یا محسن هوادار فوتبال!!!!
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
از سردبیر ای اسپورت خواهشمندیم فحش های محسن هوادار فوتبال سابق !!!!!رو تایید کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر