فهرست
رشد لالانا/ نمادی از تاثیر کلوپ بر لیورپول
رشد لالانا/ نمادی از تاثیر کلوپ بر لیورپول

رشد لالانا/ نمادی از تاثیر کلوپ بر لیورپول

آی اسپورت – فقط دوازده ماه قبل به نظر می رسید وضعیت لالانا در لیورپول چندان خوشایند نیست. عملکرد او بازتابی از دوران راجرز در لیورپول بود، لحظه هایی درخشان همراه با بی ثباتی طولانی. این اوضاع باید تغییر می کرد. یک سال قبل درست همین موقع کلوپ به لیورپول آمد. و شاید تاثیر کلوپ روی لیورپول بیشتر از همه، روی رشد لالانا خودش را نشان می دهد. او هر چیزی که کلوپ از بازیکنانش می خواهد را در زمین ارائه می کند و حالا یکی از رهبران لیورپول مدعی است.

تا همینجا در فصل قبل، لیورپول از هفت بازی تنها یازده امتیاز کسب کرده بود، نُه گل خورده و هفت گل هم زده بود. لالانا چهار بار به میدان رفته بود و روی هیچ کدام از گل های لیورپول تاثیری نداشت. او در واقع یکی از بی اثرترین بازیکنان لیورپول با نمره 6.76 بود. تفاوت در این فصل فوق العاده معنادار است. لیورپول در هفت بازی اول هجده گل زده، لالانا در تمام بازی ها از اول بازی کرده و با سه گل و سه پاس گل، روی یک سوم گل های تیمش تاثیر مستقیم داشته. فقط دیگو کاستا با تاثیر مستقیم روی هشت گل در لیگ برتر از او بهتر کار کرده. شاید جالب تر می شود اگر بدانید لیورپول در این هفت بازی در خانه آرسنال، تاتنهام و چلسی به میدان رفته. او برابر سوانزی مصدوم شد و حالا این نگرانی وجود دارد که ممکن است به بازی حساس برابر منچستر نرسد. شاید همین نگرانی به خوبی نشان دهد اعتبار لالانا در لیورپول چقدر تغییر کرده، آن هم در فاصله یک سال.

لالانا
آمار لالانا تحت نظر راجرز و کلوپ

نبودِ لالانا فقط به روان بودن بازی لیورپول ضربه نمی زند، بلکه کل عملکرد تیم را تحت تاثیر قرار خواهد داد. کلوپ او را تبدیل به یک هافبک وسط سنتی کرده و دینامیک بودن او، باعث می شود یک نقش کلیدی در بازی پر فشار و پرسینگ لیورپول داشته باشد. لالانا حالا در همه جای زمین توپگیری می کند. از نظر آماری میزان توپگیری او تحت هدایت کلوپ، تقریبا دو برابر زمانی شده که راجرز سرمربی اش بود. گرفتن توپ در نقاط بالاتر زمین، شانس گلزنی شما را افزایش می دهد. پس جای تعجبی ندارد اگر ببینیم لیورپول از زمان آمدنِ کلوپ، بیشترین گل های لیگ برتر را زده: 72.

لالانا بازیکنی نیست که مشکل اعتماد به نفس پیدا کند، اما تقریبا دو سال طول کشید تا نقش او در تیم مشخص شود. بسیاری این را به سبک بازی کلوپ ربط می دهند، اما بدون تردید لالانا خودش بیشترین نقش را در این درخشش فردی داشته. پیوند بین لالانا و کلوپ، چه در داخل زمین و چه در خارج آن بسیار قوی شده و به خاطر همسایگی، آن ها مرتب همدیگر را می بینند. هیچ کس به اندازه یورگن کلوپ از درخشش او خوشحال نیست:" آدام از همان لحظه اول، مهم بود. او را از زمان حضورش در ساوتهمپتون می شناختم و می دانستم بازیکن بسیار خوبیست. از زمانی که شروع به کار کردیم هر روز بهتر می شود. می تواند در پست های مختلف بازی کند، سریع است، قوی است، و هوش بالایی دارد."

 

۴    
آی اسپورت
2016-10-08 19:47:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر