فهرست
پایان تلخ با کرانچار بهتر از تلخی بی‌پایان!
پایان تلخ با کرانچار بهتر از تلخی بی‌پایان!

پایان تلخ با کرانچار بهتر از تلخی بی‌پایان!

آی اسپورت – داستان کرانچار – تیم ملی امید شاید به همین زودی‌ها به پایان برسد، قبل از اینکه هیچ‌کدام از طرفین به فرجام و سرمنزل مقصود رسیده باشند. تیم ملی امید همراه با کرانچار در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک ناامیدکننده ظاهر شد و کار صعودش به اما و اگر کشید تا از همان زمان آژیر خطر برای این تیم زده شود. این درحالی است که کرانچار هم برای ضعیف ظاهر شدن تیمش کم بهانه نداشت؛ از بر هم خوردن برنامه‌هایش تا عدم‌همکاری برخی باشگاه‌ها با تیم امید، او مدام در مصاحبه‌هایش اعلام می‌کرد اگر این ناهماهنگی‌ها ادامه داشته باشد، سریال المپیکی نشدن این تیم نیز همچنان ادامه خواهد داشت تا قبل از این داستان‌ها و کسب هر نتیجه‌ای خودش، در هر صورتی خودش را تبرئه کرده باشد.

همین صعود نابهنگام به مرحله نهایی المپیک و حضور تیم‌های تا دندان مسلح در مرحله نهایی باعث شد فدراسیون فوتبال برای ادامه همکاری با سرمربی کروات این تیم دچار تردید شود و در همین راستا ابتدای هفته خبر احتمال قطع همکاری کرانچار با تیم امید از سوی برخی رسانه‌ها مخابره و گمانه‌زنی برای جایگزین‌های این مربی هم آغاز شد. صحبت از جایگزین‌هایی مثل نکونام و گل‌محمدی به میان آمد تا مشخص شود پایان همکاری کرانچار با تیم امید فرارسیده و انگار خبرها جدی است.

قرارداد ۴۰۰ هزار دلاری و هزار بیم و امید!

فدراسیون فوتبال گرفتاری‌های زیادی دارد ازجمله بی‌پولی و مشکلات مالی که اگر این مشکلات نبود، شاید تا امروز صدباره سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز مشخص و کارش را هم آغاز کرده بود اما همین گرفتاری‌ها و بی‌پولی‌ها باعث شده این امر با تاخیر مواجه شود. حالا حساب کنید تاج و دوستان مجبور شوند در این وانفسای بی‌پولی عذر کرانچار را هم خواسته و بخواهند با توجه به قرارداد ۴۰۰ هزار دلاری با او، غرامت سنگینی را هم پرداخت کنند.

در این بین فدراسیون فوتبال بدش نمی‌آید به خاطر عملکرد تیم ملی امید، عذر کرانچار را بخواهد اما این قرارداد، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است تا جایی که شاید بعد از شکایت کی‌روش، کار به شکایت یک مربی خارجی دیگر علیه فدراسیون فوتبال کشیده شود؛ هرچند سابقه قطع همکاری‌های گذشته کرانچار با تیم‌هایی مثل سپاهان و پرسپولیس نشان می‌دهد او خیلی اهل شکایت و چالش نیست و بیشتر با توافق کار را پیش می‌برد، اما چاره فدراسیون فوتبال برای قطع همکاری چیست؟

 دوستان کرانچار وارد می‌شوند

در این بین، هر اندازه که یک‌سری به دنبال رفتن زلاتکو کرانچار از تیم ملی امید هستند و از کانال همین افراد، خبر غیررسمی قطع همکاری با این مربی بیرون می‌زند و حتی اسامی جایگزین‌ها هم مطرح می‌شود، در جبهه مقابل نیز هستند افرادی که منافع‌شان به ماندن کرانچار در فوتبال ایران و به‌خصوص تیم ملی امید گره خورده و بدون‌اینکه اتفاق خاصی افتاده باشد، جلسه هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال را بهانه کرده و از دل این جلسه خبر از ماندن قطعی و ادامه همکاری کرانچار با تیم ملی امید می‌دهند و این درحالی است که بعد از جلسه هیات‌رئیسه که دوشنبه‌شب به پایان رسید، هیچ مقام رسمی‌ای خبر ماندن قطعی در تیم امید را تایید نکرد تا با توجه به این موضوع، بتوان هر امکانی را برای قطع یا ادامه همکاری کرانچار با تیم ملی امید متصور بود. استیلی، مدیر تیم امید نیز اعلام کرد به خاطر قرارداد کرانچار، فعلا او سرمربی است.

چاره چیست؟

همه این اتفاقات درحالی رخ می‌دهد که فدراسیون‌نشین‌ها هنوز هم علاقه‌ای به ادامه همکاری با کرانچار ندارند و چه‌بسا اگر پای قرارداد سنگین این مربی نبود، چاره‌اندیشی برای رد کردنش نیز به‌راحتی صورت می‌گرفت. اما حالا چاره چیست؟زمان خیلی‌زود سپری می‌شود و خیلی‌زود ژانویه ۲۰۲۰ و مرحله نهایی انتخابی المپیک در کشور تایلند فرامی‌رسد و باید تصمیم نهایی را به سرعت (حتی همین امروز) گرفت. کرانچار با تیم امید قرارداد دارد و مسئولان هم در ظاهر باید پای او و قراردادش بایستند. در همین زمینه نیز شاهد مصاحبه‌های استیلی و سایر ارکان فدراسیون هستیم که باید به قرارداد کرانچار احترام گذاشت اما در باطن همه فهمیده‌اند که فدراسیون دلش با سرمربی کروات نیست و آنها هم بهتر از هرکسی فهمیده‌اند که نسخه المپیکی شدن تیم ملی امید در دستان کرانچار نیست و چه‌بسا یک توافق خوش‌موقع با او بهتر از یک فرجام بد برای تیم ملی امید و از دست رفتن المپیک دوباره بعد از نیم‌قرن تلاش باشد

 

فرهیختگان 

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-04-24 11:11:00
نظر دهید

۱ نظر
.
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۹
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر