فهرست
دیاباته قراردادش را با باشگاه استقلال فسخ کرد
دیاباته قراردادش را با باشگاه استقلال فسخ کرد

دیاباته قراردادش را با باشگاه استقلال فسخ کرد

آی اسپورت - مهاجم گلزن تیم استقلال در تمام ماه‌هایی که عضو این باشگاه بود بزرگ‌ترین دغدغه و ناراحتی‌اش پرداخت‌های نامنظم دستمزد، حقوق ماهانه و پاداش‌هایی بود که به عنوان آپشن در قراردادش به صورت شفاف و مکتوب ذکر شده بود.

شیخ دیاباته بعد از بازی فینال جام حذفی به فرانسه رفت و تا سه روز قبل از اولین بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الشرطه عراق به قطر نرفت و اگر خاطرتان باشد در همان ایام پیرامون علت تأخیر این بازیکن حرفه‌ای در ملحق شدن به اردوی تیمش در آستانه یک تورنمنت مهم حساسیت‌های زیادی به وجود آمده بود، اما مدیرعامل وقت باشگاه تا جایی که توانست مانع رسانه‌ای شدن اصل ماجرا شد. شیخ دیاباته از مدت‌ها قبل از باشگاه خواسته بود طبق توافقات صورت گرفته وسط تاریخ‌های ذکر شده در قرارداد حق و حقوق او پرداخت شود. این بازیکن برای از بین بردن مشکل انتقال پول به حساب اصلی‌اش در فرانسه در دو کشور همسایه یعنی ترکیه و امارات هم حساب بانکی باز کرده بود تا باشگاه استقلال در دوره تحریم‌های شدید بانکی بتواند از طریق سیستم صرافی دستمزد او را بپردازد، اما مشکلات عدیده مالی سبب شد باشگاه استقلال نتواند برای چندمین بار طبق توافقات صورت گرفته حقوق دیاباته را واریز کند. این بازیکن در طول یک فصل گذشته در سه مرحله تا پای فسخ قرارداد جلو رفت، اما به دلایلی که خودش هم به همبازیانش گفته، قرارداد را فسخ نکرد تا باعث ناراحتی هوادارانی که نسبت به او محبت داشته‌اند، نشود.

طبق شنیده‌های ما، دیاباته چند روز قبل قراردادش را به صورت یک‌طرفه و قانونی با باشگاه استقلال فسخ کرده و پرونده جدید دیگری برای فوتبال ایران و باشگاه استقلال در فیفا باز شده است. این مهاجم گلزن در قاره آسیا پیشنهادات مالی خیلی خوبی دارد و باید دید ظرف روز‌های آینده خبر حضور او در کدام کشور و کدام تیم رسانه‌ای خواهد شد. تعدادی از مسئولان باشگاه استقلال از موضوع فسخ قرارداد دیاباته مطلع هستند و به دلایلی که نیاز به تشریح ندارد حاضر نمی‌شوند این خبر تلخ را اعلام کنند. مسلماً خبر فوق اولین شوک به محمود فکری، سرمربی جدید آبی‌هاست.

 

خبر ورزشی 

۲ ۲  
آی اسپورت
2020-10-06 09:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حرف حساب
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹، ۱۱:۵۹
باز هم منشا مشکلات از مدیران دولتی است که صاحبان واقعی تیم نیستند دلشان برای تیم نمیسوزه و تصمیمات مقطعی آنها برای خروج از فشار هوادار یا موفقیت کوتاه مدت این مشکلات را پیش میاره! واقعا چرا باید باشگاه بازیکنی بگیره که قیمتش فراتر از توان باشگاه و بلکه فوتبال ماست؟؟ دیاباته مبلغش در ترانسفر مارکت سه میلیون دلار بود. با کلی اپشن و بند و پاداش و غیره با یک میلیون دلار تحت فشار هوادار و البته استراماچونی باهاش بستند. همان موقع میدانستند که توان پرداخت این پول را ندارند و در اینده مشکل براشون درست میکنه! بازیکنان خارجی تراکتور را هم در نظر بیاورید با این تفاوت که اونجا مالکیت خصوصی داره ولی باز یا دلسوزی نبوده یا عدم لیاقت و دانش کافی. بهر حال تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ برای ممنوعیت بازیکن خارجی تصمیم بسیار درستی بود. یا باید بازیکن دویست سیصد هزار دلاری گرفت که بازیکنان داخلی ما از آنها بهترند یا بازیکنی در سطح دیاباته و میلیچ که توان پرداختشون را با این قیمت دلار و تحریمها نداریم! لطفا دوستان آبی به این قضیه منطقی نگاه و قضاوت کنند! این هم تقصیر وزیره؟؟
۲ ۱
اقلیت تاس
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹، ۱۲:۱۶
از کیسه کش تقاضای منطق داری؟؟ با تیام و دیاباته و ابراهیمی و شفر واسترا و... هم زیر پرسپولیس بودن، هستن و خواهند بود،
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر