فهرست
نامجو: دیاباته حرفی از جدایی نزده است
نامجو: دیاباته حرفی از جدایی نزده است

نامجو: دیاباته حرفی از جدایی نزده است

آی اسپورت - پس از استراحتی ناخواسته که به دلیل کناره‌گیری الوحده امارات از لیگ قهرمانان آسیا نصیب استقلال شد، این تیم حالا آماده جدال با الشرطه عراق می‌شود. مسابقه‌ای که با توجه به شرایط ایجاد شده در جدول از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. البته خوشبختانه استقلال تمرینات خوبی را سپری کرده و هنگامی که با مجید نامجومطلق برای دقایق کوتاهی هم‌کلام شدیم، سرمربی آبی‌پوشان پایتخت از شرایط شاگردانش ابراز رضایت می‌کرد و تأکید داشت از نظر تاکتیکی به وضعیت حریف عراقی کاملاً آشنا شده است. حرف‌های سرمربی استقلال در آستانه جدال با الشرطه را مرور می‌کنیم.

 

تمرینات با نشاط

خوشبختانه شرایط خوبی بر کل مجموعه حاکم است و طی روز‌های گذشته تمرینات بسیار با نشاطی را در دوحه برگزار کرده‌ایم. همان‌طور که قبلاً در گفتگو با شما گفتم، با تلاش باشگاه، بازیکنان اضافه شدند و نگرانی کادر فنی از بابت انجام تمرینات تاکتیکی مرتفع شد. همه نفرات الان از نظر شادابی در سطح بسیار خوبی هستند و روحیه مناسبی هم دارند. ما به میدان می‌رویم تا با کسب نتایج خوب باعث شادی دل هواداران استقلال شویم و از اعتبار فوتبال ایران به بهترین شکل ممکن دفاع کنیم.

 

تیم مستحکم

الشرطه عراق تیم بسیار خوبی است و اصلاً نباید تصور کرد استقلال با یک مجموعه دست و پا بسته بازی دارد. این تیم در جدال با الاهلی عربستان نشان داد مستحکم است. حتی در بازی اول که با گل دقایق پایانی مغلوب عربستانی‌ها شده بود هم نمایش مطلوبی ارائه کرد و نشان داد اصلاً تیم ضعیفی نیست. به نظرم نماینده عراق در هر دو مسابقه مقابل الاهلی بسیار خوب ظاهر شد و توانایی‌هایش را نشان داد.

 

برنامه برای پیروزی

همان‌طور که گفتم الشرطه تیم خوبی است ولی خوشبختانه استقلال نیز در شرایط مطلوب بدنی و تاکتیکی قرار دارد. ما برای بردن الشرطه برنامه داریم و داخل زمین اندیشه‌های خودمان را عملی خواهیم کرد تا با پیروزی از میدان خارج شویم. راه‌های نفوذ به زمین الشرطه و رسیدن به گل را می‌شناسیم. در داخل زمین نهایت تلاش خودمان را به کار خواهیم بست تا از روزنه‌های نفوذ به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

 

ضربات ایستگاهی

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت حریف عراقی، توانایی بالای آن‌ها روی ضربات ایستگاهی است. الشرطه هرگاه صاحب موقعیت ایستگاهی می‌شود، فوق العاده خطرناک است و خوشبختانه این مسئله از نگاه کادر فنی استقلال دور نماند و روی آن تمرینات تاکتیکی مناسبی صورت می‌دهیم. پیرامون این مسئله به بچه‌ها هشدار‌های تاکتیکی لازم ارائه می‌شود و راهکار‌های مناسبی برای از کار انداختن این نقطه‌قوت مهم الشرطه در داخل زمین به کار بسته خواهد شد.

 

عبور از شرایط دشوار

استقلال در حالی به قطر آمد که به خاطر مشکلات ویزا تعدادی از بازیکنان، چند روز بعد به ما اضافه شدند و همین مسئله روی تمرینات تاکتیکی‌مان تا حدی اثر گذاشت ولی خوشبختانه با تلاش باشگاه، کاروان تکمیل شده و با تمام وجود برای جبران عقب‌ماندگی تلاش کردیم. می‌دانم شرایط دشواری داریم ولی ان‌شاءا... با تلاش همه بچه‌ها و دعای استقلالی‌ها از این وضعیت عبور خواهیم کرد و باعث شادی دل هواداران‌مان می‌شویم. شما شک نداشته باشید که تک‌تک بازیکنان و مربیان استقلال برای موفقیت این تیم و رسیدن به مرحله حذفی نهایت تلاش خودشان را به کار خواهند بست. امیدوارم در نهایت شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که شرمنده مردم نباشیم.

 

دیاباته در تمرین

شیخ دیاباته همواره یک فوتبالیست بی‌حاشیه و حرفه‌ای بوده است. این بازیکن بلافاصله پس از پیوستن به اردوی استقلال دوران قرنطینه ۲۴ ساعته خود را آغاز کرد و هم‌اکنون نیز بدون هیچ مشکل و بهانه‌ای مشغول تمرین با ماست. در رابطه با شایعه تهدید باشگاه به جدایی در صورت عدم دریافت دستمزد، اینجا چنین مسئله‌ای مطرح نشده و خود شیخ در این رابطه به ما چیزی نگفته است. دیاباته هم‌اکنون بدون هیچ مشکلی با سایر استقلالی‌ها مشغول تمرین است.

 

وضعیت الاهلی

الاهلی عربستان نیز تیم خوبی است و قطعاً استقلال برای تقابل با این حریف نیز برنامه‌های تاکتیکی دقیقی طراحی می‌کند. البته الان تمام ذهن ما معطوف به نماینده عراق است ولی شک نداشته باشید که به هنگام تقابل با حریف عربستانی نیز اندیشه‌های تاکتیکی مناسبی برای پیروزی مقابل این تیم به کار گرفته خواهد شد.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-09-19 14:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر