فهرست
آماربازیِ چلسی-لیورپول؛ پانزدهمین برد متوالی
آماربازیِ چلسی-لیورپول؛ پانزدهمین برد متوالی

آماربازیِ چلسی-لیورپول؛ پانزدهمین برد متوالی

آی اسپورت - دیدار دو تیم چلسی و لیورپول در جریان هفته ششم لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۹/۲۰، با برد ۲-۱ شاگردان کلوپ خاتمه یافت. لیورپول همچنان رکوردهای جدیدی از خود به جای می گذارد.

لیورپول موفق به کسب پیروزی در هر ۶ دیدار ابتدایی فصل لیگ برتر شده است. بدین ترتیب شاگردان کلوپ به اولین تیم تاریخ لیگ برتر بدل شدند که در شش دیدار ابتدایی دو فصل متوالی موفق به کسب برد می شوند.

لیورپول به رکورد ۱۵ برد متوالی در لیگ برتر دست یافت. لیورپول با منچسترسیتی مدل ۲۰۱۹ در زمینه کسب برد متوالی مساوی کرد و فقط منچسترسیتی مدل ۲۰۱۷ با کسب ۱۸ برد متوالی رکورد بهتری در اختیار دارد.

لیورپول به اولین باشگاه تاریخ لیگ برتر انگلیس بدل شد که در ۱۵ دیدار متوالی موفق به ثبت ۲+ گل می شود. پیش از این منچسترسیتی تحت هدایت روبرتو مانچینی در سال ۲۰۱۱ موفق شده بود در ۱۴ دیدار متوالی لیگ برتر ۲+ گل به ثمر رساند. البته لیورپول در تمامی ۱۵ دیدار مذکور موفق به کسب برد شده، اما منچسترسیتی در این راه ناکام مانده بود. رکورد تاریخ لیگ انگلیس در اختیار منچستریونایتد است که در فصل ۱۹۵۸/۵۹ و در ۲۲ دیدار متوالی موفق به ثبت ۲+ گل شد.

برای اولین بار در تاریخ باشگاه لیورپول، این تیم موفق به کسب ۷ برد متوالی خارج از خانه در مسابقات لیگ شد.

دقیقاً یک سال است که در لیگ برتر یا منچسترسیتی صدرنشین است یا لیورپول و هیچ تیم دیگری نتوانسته در بالای جدول قرار گیرد. آخرین تیمی که به جز این دو تیم صدرنشین لیگ برتر بود، چلسی در تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸ بود.

برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر، چلسی در ۶ دیدار ابتدایی اش ۱۳ گل دریافت کرده است. آخرین بار در فصل ۱۹۷۸/۷۹، چلسی در ۶ دیدار ابتدایی اش در لیگ انگلیس ۱۳ گل خورده بود.

لیورپول در فصل جاری لیگ برتر با به ثمر رساندن ۴ گل از روی ضربات سر، بیشترین گل را با هد به ثمر رسانده است. این چهار گل توسط چهار بازیکن مختلف (جوئل ماتیپ، ویرجیل فن دایک، دیووک اوریگی و روبرتو فیرمینو) به ثمر رسیده است. در فصل گذشته نیز لیورپول با به ثمر رساندن ۱۹ گل با ضربات سر رکورددار لیگ برتر بود.

یورگن کلوپ برای ۱۵۰مین بار در لیگ برتر به عنوان مربی بر روی نیمکت نشست. وی موفق به کسب ۹۲ برد در این دیدارها شده است. فقط ژوزه مورینیو با کسب ۱۰۵ برد از ۱۵۰ دیدار ابتدایی، آمار بهتری نسبت به کلوپ داشته است. سر الکس فرگوسن (۹۰)، کنی دالگلیش (۸۵)، آرسن ونگر (۸۴)، مانوئل پیگرینی (۸۳)، ژرارد هولیه (۸۱)، رافائل بنیتس (۸۱)، کوین کیگان (۸۰) و کلودیو رانیری (۷۸) در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند.

فرانک لمپارد به اولین مربی چلسی از سال ۱۹۸۸ بدل شد که در هیچیک از چهار دیدار ابتدایی خانگی اش موفق به کسب برد نشده است. بابی کمپل در سال ۱۹۸۸ با ۳ تساوی و یک شکست، نیز چنین آماری در کارنامه دارد.

روبرتو فیرمینو موفق شده در مقابل تمامی ۵ باشگاه دیگر "بیگ سیکس" گلزنی کند. آرسنال (۸)، منچسترسیتی (۴)، تاتنهام (۲)، منچستریونایتد (۱) و چلسی (۱) دروازه شان مقابل این مهاجم برزیلی باز شده است.

فقط محمد صلاح و روبرتو فیرمینو در فصل جاری لیگ برتر موفق شده اند که آمار ۳+ گل و ۳+ پاس گل را به ثبت رسانند.

پس از به ثمر رسیدن ۱۱ گل ابتدایی چلسی در فصل جاری لیگ برتر توسط بازیکنانی انگلیسی و کمتر از ۲۲ سال، انگولو کانته به این روند خاتمه داد.

از آغاز فصل گذشته لیگ برتر، انگولو کانته ۷ شوت به سمت چهارچوب دروازه زده که ۵ تای آن ها تبدیل به گل شده است.

 

۱    
آی اسپورت
2019-09-22 23:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر