فهرست
واکنش شدید به سربازهای تراکتور؛ همه علیه یحیی
واکنش شدید به سربازهای تراکتور؛ همه علیه یحیی

واکنش شدید به سربازهای تراکتور؛ همه علیه یحیی

آی اسپورت- سرباز شدن فوتبالیست‌ها، حالا گریبان یحیی گل‌محمدی را گرفته است. هر چند که در نهایت این اتفاق به سود گل‌محمدی خواهد بود، ولی فعلا وارد چالشی شده که همکاران‌اش علیه او شده‌اند. مصاحبه عنایتی علیه یحیی به قدری شدید بود که سرمربی تراکتورسازی را وادار کند که جواب بدهد. گل‌محمدی در تراکتورسازی چالش جدیدی را تجربه می‌کند و از فضای آرامش همیشگی فاصله گرفته. به خصوص حالا که با بازیکن سربازها حسابی جنجال شده است. در حالی است که یحیی همان ابتدا گفته بود استراتژی‌اش این است که به دور از هیاهو تیم خودش را تقویت کند. ولی خیلی زود خودش جنجال را استارت زد: «سوال من این است که مگر در سال های قبل شرایط دیگری وجود داشته است؟ سال هاست که این قانون بازیکن سرباز وجود دارد. زمانی که ما هم در ذوب آهن یا نفت بودیم بازیکنان سرباز برای انجام خدمت سربازی از تیم جدا می شدند». گل‌محمدی در هر کنفرانس، فضا را برای این شرایط آماده می‌کرد و راجع به سرباز شدن بازیکن‌ها صحبت می‌کرد. یک بار از این موضوع حرف می‌زد که تراکتورسازی تنها نماینده تیم‌های نظامی در لیگ برتر است و با محرومیت در دو پنجره نقل‌وانتقالات حالا بازیکنان زیادی علاقمند به حضور در این باشگاه هستند تا سرباز شوند. بار دیگر به حساسیت مسابقات آسیایی اشاره می‌کرد و معتقد بود که برای تراکتور آسیایی باید شرایط بهتری مهیا شود. اما تا به حال صدای هر دو تیمی که بازیکن گرفته را درآورده است. مصاحبه‌های قلعه‌نویی و عنایتی بالاخره یحیی را مجاب کرد که برای حفظ آبرو، پاسخ بدهد.

امیر قلعه‌نویی: عصای دست یحیی، بدترین بازیکن ما شده

من برای یحیی گل محمدی احترام قائل هستم؛ اما اینکه ایشان می گویند در زمان حضورش در ذوب آهن هم نفراتش سرباز شده اند، با شرایط الان فرق دارد. ما پارسال فقط هادی محمدی را از ذوب آهن سرباز کردیم و آن هم اول فصل بود. آقای گل محمدی خودش فوتبالیست بوده و خوب می داند اینکه نیم فصل بازیکنان جدا شوند با اینکه اول فصل این اتفاق بیفتد، فرق می کند. گل محمدی همیشه صداقت داشته و این را هم بگوید که گرفتن ۳ بازیکن از یک تیم که دو تای آن را ما حتی خبر نداشتیم، با جذب یک بازیکن آن هم در اول فصل خیلی فرق دارد. شما نگاه کنید احسان پهلوان سال گذشته عصای دست ذوب آهن بوده؛ اما امسال بدترین شرایط را دارد.

رضا عنایتی: بار کج به منزل نمی‌رسد و یحیی نتیجه کارهای ناجوانمردانه‌اش را می‌بیند

واقعا جای تاسف دارد که مربی که دم از اخلاق و معرفت می زند، زیر پای بازیکن جوان ما نشست و او را هوایی کرد. آقای گل‌محمدی کاری که با بازیکن ما کردی دور از اخلاق و معرفت بود. رضا شربتی دانشجو بود و معافیت تحصیلی داشت ولی این آقا آنقدر زیر پای او نشست تا او خودش را سرباز کرد تا به تراکتورسازی برود. این کارها بسیار زشت است و من واقعا متاسف هستم که ما در فوتبال با چنین رفتارهایی طرف هستیم. باید در این فوتبال را بست که این آقایان دم از اخلاق و معرفت می زنند. این اوج بی معرفتی است که با این روش بخواهید یک تیم را تقویت کنید. برای این آقا متاسفم که از هر روشی برای جذب بازیکن استفاده می کند. ما در این شرایط بازیکن زیادی نداریم و با این حال زیر پای بازیکن ما نشستند و او را هوایی کردند. این کارها دور از مرام و معرفت است و این آقایان حتی اخلاق ورزشی هم نداشتند و با ناجوانمردی بازیکن ما را هوایی کردند. فقط ما نیستیم بلکه آنها زیر پای بازیکنان باشگاه های دیگر هم نشسته اند و با روش های ناجوانمردانه سعی می کنند بازیکنان جوان را هوایی کنند. مطمئن باشید بار کج به مقصد نمی رسد و یحیی گل محمدی نتیجه کارهای ناجوانمردانه اش را می بیند.

یحیی گل‌محمدی: عنایتی فقط در یک شرایط می‌توانست چنین مصاحبه‌ای کند

عنایتی سال‌ها دوست و هم‌بازی من در تیم ملی بوده است و ما خاطرات خیلی خوبی در کنار هم داریم. از دیدن اظهارات او متعجب و متأسف شدم. من می‌دانم که عنایتی می‌تواند در مربیگری آینده درخشانی داشته باشد، اما نباید فراموش کند که احترام به همکار و رعایت اخلاق و ادب یکی از اولین اصول مربیگری در فوتبال است. شایسته بود سرمربی مشکی‌پوشان ابتدا صحت ادعای خودش را بررسی کند و پس از آن چنین اظهارات تندی در خصوص این موضوع داشته باشد. ما به‌هیچ‌وجه نه پای هیچ بازیکنی نشستیم، نه توان مالی تطمیع بازیکنان سایر تیم‌ها را داریم و نه می‌توانیم به‌زور و اجبار بازیکنان تیم‌های دیگر را جذب کنیم. در خصوص جذب رضا شربتی هم باید بگویم ما در پست دفاع چپ سه گزینه در لیگ برتر داشتیم که هر سه سرباز بودند. در نهایت شربتی را انتخاب کردیم، اما به‌هیچ‌وجه این‌طور نبوده که پای بازیکنی نشسته باشیم و از او بخواهیم سرباز شده و به اینجا بیاید، بلکه این تمایل خود بازیکنان بوده که دوست داشتند در تیم بزرگ و پرهواداری مثل تراکتورسازی بازی کنند. شایسته نیست جواب هر توهین و لفظ نامناسبی را با ادبیات مشابه بدهیم، اما ای‌کاش‌ فراموش نکنیم که فوتبال بالا و پایین‌های زیادی خواهد داشت و همه ما عضو یک خانواده بزرگ هستیم. شاید بهتر بود عنایتی حرمت رفاقت چندساله را حفظ می‌کرد و ابتدا در تماسی با خود من حقیقت ماجرا را جویا می‌شد. اگر صحبت‌های من برای او قانع‌کننده نبود، می‌توانست چنین اظهارات و مصاحبه‌ای را مطرح کند. من فکر می‌کنم وی پیش از این‌که حقیقت ماجرا را دانسته باشد تصمیم عجولانه‌ای گرفت. به هر ترتیب من برای رضا عنایتی که همچنان دوست و همکار خوب من است، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در دوران مربیگری هم مثل دوران بازیگری موفق باشد.

 وبسابت نود

۶۳ ۴  
آی اسپورت
2017-12-14 01:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۳۳
شهر بی قانون به همین میگن !
وقتی قانون مشخصی نباشد بازیکن میتواند با هر ترفندی و یه دلیل هر کدورتی خودش را سربازکند.البته اوضاع تراکتور نشان داده که از این امتیازات در دراز مدت سودی نبرده است.
میشود قانونی گذاشت که هرکس می خواهد سربازی برود فقط در ابتدای فصل می تواند این تصمیم را بگیرد .
اینطوری جلوی زرنگ بازی یا هر چیز دیگه ای گرفته می شود.
هوادار متوهم پایتخت
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۰
شهر شما اگه قانون داشت که 61ملیارد اختلاس نمیکردین و از پول بیت المال 300ملیون برا دادن بدهی دزدی نمیکردین. یا بازیکن شما یکونیم میلیارد نمیدزدید که ماشین بخره. یا با پول حرام که داور و فدراسیون رو نمیخریدید
۴
a
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
بابا خفه شین تهرانیای دوهزاری!! تا قبل تراکتور فجر و ملوان هم بازیکن می گرفتن فرقش این بود اون دوتا تیم هیچ وقت پا پیچ گندکاریاتون تو لیگ نشدن ولی تراکتور هر سال با هزار تا نا داوری و دوپینگ و کثافت کاری تون بین 3 4 تای اوله
۶
یحیی دروغگو
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
بسه دیگه اینقدر دروغ نگه و عوام‌فریبی نکن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر