فهرست
استقلال و آریابرتر؛ از ندادن یک دینار تا واریز میلیاردی
استقلال و آریابرتر؛ از ندادن یک دینار تا واریز میلیاردی

استقلال و آریابرتر؛ از ندادن یک دینار تا واریز میلیاردی

آی اسپورت - هفته گذشته بود که احمد سعادتمند به خبرنگارانی که جلوی باشگاه استقلال بودند حرفهایی زد که فوری تیتر یک رسانه‌ها شد. اینکه کارگزار قبلی استقلال یعنی شرکت آریابرتر ریالی به این باشگاه کمک نکرده است.

سعادتمند گفته بود: «در سال گذشته در تاریخ بیست ششم خرداد ۹۸، قراردادی را با شرکت آریا برتر منعقد کردیم که از آن تاریخ تاکنون متاسفانه عایداتی از این قرارداد نصیب باشگاه استقلال نشده است. مگر آریا برتر چقدر به ما کمک کرده است؟ این شرکت در سالی که گذشت دیناری به باشگاه نداده است. در نهایت در تاریخ دوازدهم بهمن ماه سال ۹۸ با یک قرارداد الحاقیه حدود ۹ میلیارد به عنوان قرض الحسنه به استقلال کمک کرده است، این پول را استقلال یک ماهه قرض کرده است و به ازای هر روز دیرکرد باید ۴۰ میلیون جریمه پرداخت کند.»

سعادتمند در حالی چنین ادعایی مطرح کرده که اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال نظر دیگری درباره کمک شرکت آریابرتر به آبی ها داشته است: «این کارگزاری  قرارداد با استقلال دارد، یک قرارداد همکاری و در آمدزایی و یک قرارداد اینکه قرض الحسنه و ..... همانطور که تاکید کردم او متوجه متمم قرارداد نشده بود.آریا برتر از برج ۳ پارسال تا برج ۱۱ همان سال قبل به باشگاه ما پرداختی داشته است.»

چند روز بعد از صحبتهای خلیل‌زاده، شرکت آریابرتر اسنادی را منتشر کرده که نشان می‌دهد صحبتهای سعادتمند درباره نحوه همکاری این کارگزاری با استقلال، چندان درست نبوده است. خبرگزاری ایلنا دیروز در گزارشی از اسنادی رونمایی کرده که بر اساس آن آریابرتر نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان در سال گذشته در اختیار خزانه‌داری باشگاه استقلال قرار داده است. امروز هم خبرگزاری ایلنا سند دیگری منتشر کرد که بر اساس آن آریابرتر، به بازیکنان این تیم پرداختی‌های متفاوتی داشته و کمکش به این باشگاه، بیشتر از ۱۳ میلیارد تومان بوده است!

خبری از فراری دادن خارجی‌ها نبوده

سعادتمند در مصاحبه انتقادی‌اش از آریابرتر مدعی شده این مجموعه مانع پرداخت بعدی به بازیکنان شده و حتی تلاش کرده تا دیاباته به ایران برنگردد. ادعایی که البته اسناد منتشر شده خلاف آن را نشان می‌دهد. یکی از پرداختی‌های آریابرتر به استقلال مربوط به ۳۰ آذر سال قبل و برای بلیت دیاباته و میلیچ بوده است. خبرگزاری ایلنا هم مدعی شده که این مجموعه در آبان ماه بخشی از مطالبات دو بازیکن خارجی و تاثیرگذار استقلال را پرداخت کرده است.

گرانقیمت‌های استقلال چقدر گرفتند؟

درست است که انتشار کمکهای آریابرتر به استقلال احتمالا به خواسته خود این مجموعه رخ داده اما در استقلال هیچ چیزی پنهان نمی‌ماند و حالا مشخص شده که شاگردان مجیدی تا امروز از این کارگزار چقدر دریافت کرده‌اند. وریا غفوری که در یک استوری، قرارداد آریابرتر را فاجعه نامیده و عنوان کرده بود که قرار داد کارگزاری استقلال با شرکت آریا برتر به منزله گذاشته شدن زانو روی گردن استقلال است، از آریابرتر در چند نوبت دریافتی داشته. از ۲۷۵ میلیون تومان گرفته تا ۳۵۰ میلیون و ۱۴۰ میلیون. مجموع دریافتی او از این کارگزار، ۷۵۶ میلیون تومان بوده است.

سیدحسین حسینی دیگر بازیکن گرانقیمت استقلال هم ۷۶۰ میلیون تومان طی دوران همکاری استقلال با آریابرتر از این کارگزار دریافتی داشته است. در این فهرست هیچ اشاره ای به دریافتی علی کریمی از استقلال نشده. بازیکنی که در کنار وریا غفوری و سیدحسین حسینی، یکی از سه بازیکن گرانقیمت استقلال محسوب می شود

وقتی کریمی نماینده میلیچ می‌شود

علی کریمی جزو دوستان نزدیک هروویه میلیچ محسوب می‌‎شود و گویا میلیچ اینقدر به دوست ایرانی‌اش اطمینان داشته که او را به باشگاه به عنوان نماینده‌اش برای گرفتن پول معرفی کرده است چرا که طبق سند منتشر شده، ۲۴ هزار دلار از مطالبات میلیچ، تحویل علی کریمی شده است. اتفاقی که در نوع خود جالب به نظر می‌رسد.

۲    
آی اسپورت
2020-06-06 23:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر