فهرست
تاتنهام، بهترین تیم جزیره که فقط جام کم دارد
تاتنهام، بهترین تیم جزیره که فقط جام کم دارد

تاتنهام، بهترین تیم جزیره که فقط جام کم دارد

آی اسپورت- تیم پوچتینو با برد فوق العاده 2 بر صفر مقابل من سیتی راهی تعطیلات بین المللی شد و حالا باید به روند بی نظیرش با بازی مقابل وست برومویچ ادامه دهد. در اواخر فصل گذشته مقابل این تیم تاتنهام فرصت داشت تا برای اولین بار بعد از 55 سال به اولین قهرمانی اش نزدیک شود. اگر می برد فشار زیادی روی لستر وارد می کرد که قرار بود 6 روز بعد به اولدترافورد برود و با منچستریونایتد بازی کند. اما تاتنهام مساوی کرد.

لستر هم مقابل یونایتد به تساوی رسید. در ادامه اما باز هم تاتنهام موفق نبود و این لستر بود که توانست اولین قهرمانی تاریخش را کسب کند. اسپرز هم فصل را با ناکامی و ناامیدی به پایان رساند و مقابل ساوثهمپتون و نیوکاسل هم شکست خورد.

آن ها سوم شدند و آرسنال موفق شد رتبه دوم را بعد از لستر به خود اختصاص دهد. اما این تیم مستحق قهرمان شدن است و حالا می توان آن ها را بهترین تیم جزیره دانست که برای اثباتش تنها به یک جام قهرمانی نیاز است. شاید فصل گذشته هم آن ها مغلوب اراده و انگیزه ای که در رانیری و شاگردانش ایجاد شده بود، شدند.

از شب بازی مقابل وست بروم در وایت هارت لین همه بدبیاری ها شروع شد. تداوم آن ها در امتیاز کسب کردن و خوب بازی کردنشان فراموش شد. نه تنها آن ها نتوانستند این تیم را شکست دهند و روی لستر فشار بیاورند، بلکه در پایان فصل حداقل دوم هم نشدند.

تاتنهام مدت هاست که یکی از تیم های مطرح و بزرگ انگلیس است. اما همیشه در زمان های مناسب و درست همان زمانی که لازم است وارد عمل شود کار را خراب می کند. پوچتینو هم حالا یکی از این بازی های عجیب را در رزومه اش ثبت کرده و نشان داده که می تواند در ادامه سنت های این تیم در برخی بازی ها شکست بخورد.

حالا اما دوباره اسپرز برگشته و به دنبال قهرمانی است. دیگر خبری از لستر نیست. زیر رادار شروع فصل سفیدها کاملا تنها مدعی قهرمانی هستند و یکه تازی می کنند. این بهترین شروع آن ها در 50 سال اخیر است و پایان موقتش هم با برد 2 بر صفر مقابل منچسترسیتی قدرتمند پپ گواردیولا بوده است. این ها یعنی این تیم قهرمانی می خواهد.

پپ گواردیولا شاهد این بود که به 10 برد پشت سر همش پایان داده شد و این کار را تاتنهام کرد. آنالیز بازی این دو تیم نشان می دهد که تاتنهام کاملا برتری انگیزه ای نسبت به تیم پپ داشته و پوچتینو هم به خوبی توانسته راهکارهایی برای مهار تیم گواردیولا و حتی شکست آن پیدا کند. آن ها پیش از این هم شروعی زیرکانه مقابل استوک، ساوثهمپتون، کریستال پالاس و میدلزبورو داشته اند. تاتنهام همچنین یک ریتم خاص و البته زیبا در بازی اش دارد و به خوبی می تواند توپ های از دست رفته را دوباره بازگرداند. بازیکنان خوبی هم برای باز کردن دروازه حریفان دارد؛ مانند اریک لاملا و سون هیونگ مین.

حالا اسپرز با این شرایط در رده بهترین های اروپا قرار گرفته است. در خط دفاعی اش آلدروایرلد عالی کار می کند، هری کین، بهترین گلزن فصل قبلشان مصدوم است و ستاره های دیگر مانند اریک دیر، دنی رز و موسا دمبله هم گاهی نیمکت نشین بوده اند. یعنی اگر در یک بازی پوچتینو بهترین هایش را در کنار هم داشته باشد اوضاع باز هم برایشان فرق خواهد کرد.

یک آنالیز سریع از لیگ جزیره نشان می دهد که باید به تاتنهام احترام گذاشت. اگر 12 ماه اخیر را یک فصل حساب کنیم، اسپرز بعد از 37 بازی بالای جدول رده بندی است و یک بازی باقی مانده است. آن ها با تفاضل گل بدتر نسبت به لیورپول دوم هستند و کمترین گل خورده فصل را دارند. بیشترین مناطق زمین را پوشش داده اند و کاری کرده اند که حریفان مقابل آن ها کمترین میزان شوت زده به سمت دروازه را داشته باشند. خودشان هم بیشترین شوت زده به سمت دروازه را دارند.

شکی در این نیست که در حال حاضر تاتنهام بهترین تیم لیگ جزیره است. حتی اگر جامی برای ثابت کردن این ادعا نداشته باشد. مردم هر روز بیشتر و بیشتر در این باره خواهند فهمید و به زودی خواهید دید که به راحتی نمی توان از این تیم گذشت. تنها کاری که آن ها باید بکنند این است که دیگر در بازی های مهم و البته نه چندان سخت امتیاز از دست ندهند و پتانسیلشان را نشان دهند. دیگر نباید تساوی ای مقابل وستهام در کار باشد.

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2016-10-12 12:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۵
مگه تيماي منچستري و ارسنال و چلسي و ليورپول مُردند كه تاتنهام قهرمان شه؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر