فهرست
سوژه روز؛ احیای کریم در یونان
سوژه روز؛ احیای کریم در یونان

سوژه روز؛ احیای کریم در یونان

آی اسپورت – برای کریم انصاری فرد، راه احیا از یونان می گذشت. از همان کشوری که از روز اول درباره مردمانش می گفت: «مردمش فرهنگی شبیه به مردمان خودمان دارند.» آن روزها کسی انصاری فرد را باور نداشت. خزان اسپانیا، همه را از او نا امید کرده بود. کریم اما نشان داد گاهی چیزی که آدم ها فکر می کنند، الزاما درست نیست و می توان، به آنها گفت چطور فکر کنند. حالا کریم انصاری فرد اصلا شبیه به آدمی نیست که با یاس اسپانیا را ترک کرد. او در یونان واژه احیا را معنا کرد. در روزهایی که همه از او قطع امید کرده بودند، ایستاد و مبارزه کرد و حالا یکی از بهترین لژیونرهای ایران در اروپاست. انصاری فرد با قدرت در صدر جدول گلزنان لیگ یونان ایستاده و شانس اول آقای گلی این کشور به حساب می آید. اما فارغ از این موضوع، او دست به کار بزرگ دیگری زده است.

کریم که خیلی ها به شوخی در اردوی تیم ملی به او می گفتند کریم مسلمون نیستی، حالا یک فوتبالیست کامل است. فوتبالیستی که راه گشاست. او از روز اولی که به یونان رفت مدام می گفت دوست دارد اینقدر موفق باشد که راه را برای دیگر فوتبالیست ها باز کند. حالا نگاهی به عقب بیاندازید. انصاری فرد اینقدر موفق بود که راهی را برای بازیکنان ایرانی در یونان باز کرد. ابتدا شجاعی را به این کشور برد و نقش مهمی در احیای این بازیکن داشت. مسعود شد همان بازیکنی که کی روش می خواست و در مرحله نهایی مقدماتی شاهد آن بازی های درخشانش بودیم. نفر بعدی احسان حاج صفی بود. هیچکس فکر نمی کرد بعد از شکست از انتقال به آلمان، او دوباره به اروپا بازگردد ولی احسان حالا در بزرگترین باشگاه یونان یعنی المپیاکوس بازی می کند. این وسط می شد بازیکنان دیگری هم بروند و کریم تلاش کرد پایشان را به لیگ یونان باز کند ولی نخواستند و نشد.

انصاری فرد اثر یک فوتبالیست ایرانی را به طور کامل در یونان نشان داد. اینکه اگر یک نفر موفق باشد چطور می تواند راه را برای دیگران باز کند. حالا شوخی معروف را با کریم باید برعکس کرد. او نه تنها خود را احیا کرد که باعث احیای دو فوتبالیست دیگر هم شد و بی شک راهی را باز کرده که بازیکنان دیگری هم می توانند در آن گام بگذارند.یونان شاید به اندازه آلمان و ایتالیا لیگ معتبری نداشته باشد ولی لیگی دارد که حداقل تیم هایش شانس حضور در لیگ قهرمانان و یورو لیگ را دارند و این یعنی حضور در بالاترین سطح فوتبال.

 

خبرآنلاین

 

 

۷    
آی اسپورت
2018-01-22 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر