فهرست
هفتمین باخت متوالی سیاه‌جامگان؛ بدترین تیم تاریخ؟
هفتمین باخت متوالی سیاه‌جامگان؛ بدترین تیم تاریخ؟

هفتمین باخت متوالی سیاه‌جامگان؛ بدترین تیم تاریخ؟

آی اسپورت - باخت روز گذشته سیاه‌جامگان در دربی مشهد، هفتمین باخت متوالی این تیم بود. سیاه‌جامگان مدتهاست در امتیاز ۱۵ توقف کرده و اگر در هفته آخر لیگ نتواند در مشهد مقابل پارس جنوبی جم امتیاز بگیرد با همین ۱۵ امتیاز با لیگ برتر وداع می کند. این تیم سه هفته مانده به پایان لیگ سقوط کرد.

آیا سیاه‌جامگان بدترین تیم تاریخ لیگ برتر است؟

در دو فصل گذشته هم تیم‎های آخر لیگ بسیار بد عمل کردند. ماشین‎‌سازی فصل قبل با ۱۶ امتیاز سقوط کرد. این تیم در مقطعی ۹ بازی پشت سرهم را باخت. این نشان می‌دهد هفت باخت متوالی سیاه‌جامگان بدترین رکورد لیگ برتر نیست.

استقلال اهواز دو فصل پیش در لیگ پانزدهم با کسب ۱۳ امتیاز از ۳۰ بازی سقوط کرد. بدترین تاریخ لیگ برتر در واقع استقلال اهواز لیگ پانزدهم است. تیمی که به صورت میانگین ۰،۴۳ امتیاز گرفت. در تاریخ لیگ برتر تنها این تیم به صورت میانگین کمتر از نیم امتیاز گرفته است. سیاه‌جامگان اگر در بازی آخر خود ببازد و با ۱۵ امتیاز راهی لیگ یک شود با میانگین نیم امتیاز به کار خود پایان خواهد داد. اگر چنین اتفاقی بیفتد سیاه‌جامگان تبدیل به دومین تیم ضعیف تاریخ می‌شود. یک تساوی سیاه‌جامگان را به میانگین ۰،۵۳ می‌رساند مانند ماشین‌سازی در فصل گذشته، در این صورت سیاه‌جامگان و ماشین‎سازی مشترکا در مکان دوم بدترین‌ها قرار می‎گیرند. سیاه‌جامگان اما اگر در بازی آخر خود پیروز شود از جمع بدترین‌ها خارج خواهد شد.

این سوابق نشان می دهد سیاه‌جامگان باوجود عملکرد ضعیفش بدترین تیم تاریخ لیگ برتر نیست. استقلال اهواز در این زمینه رکوردی دست نیافتنی خلق کرده است. این خطر اما سیاه‌جامگان را تهدید می کند که تبدیل به دومین تیم ضعیف تاریخ لیگ شوند.

نود

۱    
آی اسپورت
2018-04-23 15:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر