فهرست
خوشحالی بازیکنان جوان از اخراج پسر شفر
خوشحالی بازیکنان جوان از اخراج پسر شفر

خوشحالی بازیکنان جوان از اخراج پسر شفر

آی اسپورت - تمرینات استقلال با شدت و حرارت زیادی درحال پیگیری است. آنها که بر تمرینات این تیم اشراف دارند بر این باورند که شیوه تمرین‌های بدنسازی نسبت به فصول قبل تغییرات محسوسی داشته، به طوری که برای بازیکنان زمانی برای شب‌نشینی باقی نمی‌ماند و اغلب آنها پیش از آنکه ساعت به نیمه شب برسد، به خواب می‌روند. در واقع سختی تمرینات بدنسازی استقلال که با متد روز انجام می‌شود به حدی رسیده که باعث شده بازیکنان در طول روز تمام تمرکز خود را روی تمرین بگذارند و به موضوع دیگری فکر نکنند. این وضعیت مقدمه‌ای است بر تشریح آنچه این روزها بر استقلالی‌ها می‌گذرد، اما اگر بخواهیم قدری در تمرینات استقلال ریزتر شویم و قوه تجسس‌مان را به کار بیندازیم به موارد دیگری هم برمی‌خوریم.

یکی از نکاتی که این روزها در تمرینات به آن اشاره می‌شود خوشحالی برخی بازیکنان از اخراج پسر شفر است! حتی یکی از بازیکنان نسبتا جوان در حین تمرینات به این موضوع اشاره کرده و گفته: «خدا را شکر دیگر پسر شفر نیست که حق ما خورده شود و پیش پدرش از ما بد بگوید!» ظاهرا پسر سرمربی سابق استقلال در زمان مربیگری پدرش تاثیرگذاری بسیاری در انتخاب ترکیب داشته که برخی بازیکنان را نیز با رفتارهای خود دلخور کرده است. پیشتر نیز گفته می‌شد که حدود اختیارات ساشا شفر در استقلال بیش از یک آنالیزور است و او مغرمتفکر پدرش در پس پرده محسوب می‌شود و در بسیاری از موارد تصمیم‌سازی می‌کند.

حالا با اخراج پسر شفر شاید بازیکنانی که از فرزند سرمربی سابق لطمه دیده بودند بیشتر به آینده امیدوار شوند. به خصوص بازیکنانی همچون روح‌الله باقری که در زمان پیرمرد به نیمکت‌نشینی محض بدل شده بود. درباره روح‌الله باقری باید به این نکته هم اشاره کنیم که در یکی از تمرینات اخیر استراماچونی با شگفتی از نیمکت‌نشینی‌های این بازیکن در زمان مربیگری شفر یاد کرده و حتی رو به این بازیکن گفته بود: «تو با این کیفیت چرا در زمان مربیگری شفر مدام نیمکت‌نشین بودی و بازی نمی‌کردی؟!» که باقری تنها با یک لبخند پاسخ این سوال را داده وسرش را به نشانه تاسف تکان داده است.

استراماچونی از وقتی سکان هدایت استقلال را به دست گرفته بنای کارش را روی محوریت جوان‌ها گذاشته است. خریدهای استقلال نیز که همگی زیر نظر این مربی انجام شده به وضوح این ادعا را به اثبات می‌رساند که استراماچونی علاقه وافری به این دست بازیکنان دارد. استراماچونی حتی به بازیکنانی همچون خادم پور و کارگر جم هم چراغ سبز نشان داده اما اینکه توفیق یابد که در کوران رقابت‌های سخت و طاقت‌فرسای لیگ به این نام هم توجه کند، روشن نیست و همه چیز به اتفاقات طول فصل بستگی دارد.

زوم روی ۱-۳-۲-۴ و احتمال بازگشت منتظری

استقلال با چه سیستمی بازی می‌کند؟ تمرینات بدنسازی اخیر جایی برای رویت شیوه تاکتیکی استراماچونی باز نکرده است اما مربیان استقلال درخفا به دنبال اجرای این شیوه هستند و تلاش می‌‌کنند بازیکنان را آرام، آرام با افکارشان آشنا کنند وتیم را به سمت وسوی بازی با این روش ببرند. برای بازی با این روش اما داشتن دو مدافع میانی کم اشتباه و دو هافبک دفاعی پرقدرت لازمه اصلی است که به نظر می‌رسد استقلال اکنون از داشتن چنین ظرفیت‌های فنی بی بهره است. برای همین هم هست که می‌شنویم احتمال دارد پژمان منتظری به استقلال بازگردد و این مدافع دوباره در جمع آبی‌پوشان اضافه شود. منتظری هنوز به طور رسمی با فولاد خوزستان قرارداد منعقد نکرده و چنانچه مسئولان باشگاه استقلال بتوانند این مدافع را راضی به بازگشت کنند هیچ بعید نیست که پژمان دوباره در ترکیب استقلال رویت شود. منتظری از برخی مسائل دلخور است اما نیاز فنی استقلال ایجاب می‌کند که دوباره به این مدافع پیشنهاد بازگشت داده شود هرچند که برخی از مسئولان باشگاه از این ماجرا استقبال نمی‌کنند. حتی تعدادی از بازیکنان قدیمی‌تر استقلال در حال وساطت برای بازگشت منتظری هستند تا دوباره شاهد حضور این مدافع در تمرینات باشیم.

البته هر اتفاقی رخ دهد تا قبل از سفر استقلال به ترکیه باید رخ داده شود و اگر تمایل به بازگشت منتظری صحت داشته باشد باید این بازیکن پیش از آنکه استقلال راهی اردوی برون مرزی شود، به این تیم اضافه گردد. اکنون پاسپورت‌ها برای سفر به ترکیه جمع شده و به احتمال زیاد مرد ایتالیایی در جریان این اردو کار تاکتیکی را هم آغاز خواهد کرد تا علاوه بر تمرینات بدنسازی، تمرینات تاکتیکی نیز در دستور کار قرار بگیرد اما بدون شک استقلال برای اجرای این روش به همان ابزاری که گفته شد عمیقا نیاز مند است؛ داشتن مدافعان میانی با تجربه و کم اشتباه و دو هافبک دفاعی با وزن حرکتی بسیار بالا.

۵    
آی اسپورت
2019-07-01 21:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر