فهرست
گزارش ویژه: تمام جزییات قرارداد کاوه
گزارش ویژه: تمام جزییات قرارداد کاوه

گزارش ویژه: تمام جزییات قرارداد کاوه

آی‌اسپورت- بالاخره پس از شایعات زیاد  از قبل هم پیش‌بینی می‌شد كاوه رضایی به فوتبال اروپا كوچ كرد تا بیشتر به چشم كارلوس كی‌روش آمده و بتواند مسافر جام جهانی 2018 روسیه شود.  ستاره خط حمله استقلال به باشگاه شارلوای بلژیك پیوست در حالی كه حرف از لیگ روسیه، یونان و حتی قطر هم بود.

مالك ایرانی؛ صاحب كارخانه آب‌میوه!

باشگاه شارلوا در شهری به همین نام در غرب كشور بلژیك واقع شده. مالك اصلی آن در گذشته «عباس بیات» تاجر ایرانی بود كه 4 كارخانه بزرگ در زمینه تولید آب‌میوه و آب معدنی دارد. عباس بیات بخش عمده‌ای از سهام خود را به فابین دبخ انتقال داد در حالی كه برادرزاده‌هایش هنوز در باشگاه شارلوا فعالیت می‌كنند. مهدی و مجتبی دو برادرزاده عباس بیات محسوب می‌شوند كه البته بیشتر اداره امور باشگاه شارلوا بر عهده مهدی بیات است.

شارلوا قرار نبود ایرانی بخرد!

تاكنون مرحوم حسین صدقیانی، داریوش یزدانی، علیرضا امامی‌فر، محمدرضا مهدوی و مهرداد میناوند در شارلوا توپ زده و كاوه رضایی ششمین خرید این تیم محسوب می‌شود. این در حالی است كه باشگاه شارلوا پیش از این تمایلی به خرید بازیكن ایرانی نداشت اما مورد كاوه رضایی یك اوكازیون بود! مهاجم 25 ساله استقلال تهران، فصل گذشته 13 گل در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا زد و بیشترین پاس گل را هم داد تا ستاره آبی‌ها لقب بگیرد. بر همین اساس شارلوا بر خلاف سیاست قبلی تصمیم به خرید كاوه رضایی گرفت.

2 ساله و 200 هزار یورو با آپشن

اگر خیال كرده‌اید آپشن فقط مخصوص فوتبال ایران است سخت در اشتباهید! در فوتبال اروپا هم بند‌هایی به قرارداد اضافه می‌شود كه البته روی حساب و كتاب است تا بازیكن را به تحرك بیشتر برای درخشش وادار كند. در واقع آپشن در اروپا به نفع طرفین است و نه فقط بازیكن! شنیده‌ها حكایت از آن دارد كه كاوه رضایی به خاطر پول به اروپا نرفت. او با قراردادی 200 هزار یورویی (برای هر فصل) و 2 ساله به شارلوا پیوست تا در فوتبال بلژیك رشد كند و به پیراهن تیم ملی برسد.

شماره 11 به جای شماره 9

كاوه رضایی علاقه خاصی به شماره 9 دارد و در سال‌های اخیر همواره این پیراهن را بر تن كرده است. اما با توجه به اینكه بازیكن تونسی شارلوا شماره 9 می‌پوشد بنابراین پیراهن شماره 11 تیم بلژیكی به كاوه رضایی رسید. به نظر می‌رسد با پوشیدن شماره 11 كاوه رضایی یكی از بازیكنان فیكس شارلوا باشد كه در سه، چهار سال گذشته همواره بین 6 تیم بالای جدول لیگ بلژیك بوده است.

قول مدیر باشگاه شارلوا به كاوه

بلژیك با توجه به سرمایه‌گذاری در فوتبال پایه یكی از معادن بازیكن در فوتبال اروپا به حساب می‌آید. از سال‌های دور تا به امروز ایجنت و استعدادیاب‌های لیگ‌های معتبر اروپایی مسابقات لیگ بلژیك را از نزدیك تماشا می‌كنند تا بازیكنان برجسته را ترانسفر كنند. بر همین اساس مهدی بیات مدیر ایرانی باشگاه شارلوا به كاوه رضایی گفته: «اگر خوب باشی و بدون افت و خیز بازی كنی با شناختی كه از تو داریم مطمئن باش فصل آینده در لیگ فرانسه یا انگلیس بازی خواهی كرد!» حرف مهدی بیات چندان هم بیراه نیست. داریوش یزدانی و محمدرضا مهدوی فقط یك سال پس از بازی در شارلوا از لیگ فرانسه پیشنهاد داشتند.

مترجم، خانه و ماشین شخصی در اختیار شماره 11

همچنین شنیدیم باشگاه شارلوا كه یك تیم حرفه‌ای است قبل از هر چیز یك مترجم مسلط به زبان فارسی و كشور بلژیك در اختیار كاوه رضایی می‌گذارد. این باشگاه ماشین و خانه شخصی هم به مهاجم شماره 11 خود می‌دهد تا كوچكترین دغدغه‌ای نداشته باشد.  در شهر صنعتی شارلوا دو، سه هزار ایرانی حضور دارند كه می‌توانند در طول مسابقات این تیم حامی و مشوق كاوه رضایی باشند.

 خبرورزشی

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2017-06-19 02:34:00
نظر دهید

۲ نظر
برزو
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۰۴
کاوه میره انگلیس و علی منصور هم پیشنهاد داشته از لیگ آزادگان انگلیس...الان پرسپولیسی ها شاکی میشن ولی این نشان دهنده قدرت و عظمت استقلال است.
ایمون زاید10103
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
توروحت برزو فقط این جمله ت "علی منصور هم پیشنهاد داشته از لیگ آزادگان انگلیس"
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر