فهرست
آنالیز داوری سپاهان-نفت/ هیاهوی برای هیچ
آنالیز داوری سپاهان-نفت/ هیاهوی برای هیچ

آنالیز داوری سپاهان-نفت/ هیاهوی برای هیچ

آی اسپورت- اولین بازی مرحله نیمه نهایی با حواشی و جنجال های زیادی همراه بود. داور بازی به دو بازیکن نفت و یک بازیکن سپاهان کارت قرمز داد و دایی هم اخراج شد. برای هر دو تیم یک پنالتی گرفته شد که پنالتی دقیقه 87 سپاهان، بیش از 5 دقیقه بازی را تعطیل کرد. کارشناسان داوری معتقدند داور بازی همه تصمیمات مهم بازی را درست و صحیح اعلام کرده و هر دو پنالتی و اخطار و اخراج هایش طبق قانون بوده است.

 

نوید مظفری: پنالتی های صحیح، اخراج اشتباه

داور دقیقه 34 به اشتباه به سود تیم نفت خطا اعلام کرد و این خطا باعث شد که یک موقعیت خوب و تقریبا تک به تک از مهرداد محمدی، بازیکن سپاهان گرفته شود. پنالتی که در اواخر نیمه اول به سود نفت اعلام شد کاملا درست بود. دروازه ‌بان تیم سپاهان هم نباید اخراج می ‌شد و کارت زرد برای او کفایت می‌ کرد. بزرگترین اشتباه داور در نیمه دوم رخ داد که به توحید غلامی، بازیکن نفت کارت زرد دوم را نشان داد و او را از میدان اخراج کرد. خطای او مستحق دریافت کارت زرد دوم نبود. پنالتی که برای سپاهان اعلام شد هم کاملا درست بود و بازیکن نفت پای بازیکن سپاهان را در محوطه جریمه زد. با اعتراض‌ هایی که علی دایی در کنار زمین انجام داد برای داور راهی جز اخراجش باقی نگذاشت و اخراج سرمربی نفت هم کاملا درست بود. نقطه ضعف داور در این بازی اعتراض ‌های زیادی بود که در نیمه اول بازیکنان به او انجام دادند و بنیادی ‌فر در نیمه اول به این اعتراض ‌ها واکنش نداشت و به همین دلیل در نتیجه نیمه دوم وضعیت برایش سخت شد.

 

رضا غیاثی: تصمیمات صحیح

اگر بنیادی ‌فر از همان شروع نیمه اول به بازیکنان اجاره نمی ‌داد بعد از هر سوتش با او مذاکره و اعتراض کنند آخر و عاقبت بازی به این همه اخطار و اخراج نمی ‌کشید. قضاوت موعود بنیادی فر در مورد تشخیص خطاها و اعلام جرایم تیمی درست بود. او علیه سپاهان اعلام پنالی کرد که درست بود اما یادش رفت به دروازه بان خطاکار سپاهان اخطار دهد. در دقایق پایانی بازی هم به نفع سپاهان اعلام پنالتی کرد که درست بود چون مدافع نفت با پایش به نوک پای بهزادی کریمی ضربه می زند. جز دریک مورد اعلام آفساید اشتباه، کمک داوران با داور هماهنگ بودند و به درستی انجام وظیفه کردند حتی در مواردی که به داور پیشنهادهایی مبنی بر اخطار واخراج دادند، به وظیفه شان درست عمل کردند.

 

حسن کامرانی فر: همه چیز درست بود

تمام تصمیمات داور مسابقه مطابق با نص صریح قانون بود و جا دارد به تیم داوری این مسابقه تبریک بگویم که 100 دقیقه تسلیم فشار جو بیرونی نشده و روز پرفروغی را برای جامعه داوری رقم زدند. پنالتی برای نفت به درستی اعلام شد زیرا درواز‌بان سپاهان با خروج خود با بی ‌پروایی مرتکب خطا شد اما چون رقابت بر سر تصاحب توپ بین دروازه‌ بان سپاهان و مهاجم نفت اتفاق افتاد، طبق قانون جدید فیفا اخطار برای دروازه‌ بان کافی بود. همچنین اخطار دوم به بازیکن نفت به علت جلوگیری از حمله حریف به درستی داده شد. پنالتی سپاهان نیز به علت پشت پا زدن مدافع نفت به درستی اعلام شد و داور کاملا به صحنه نزدیک بود. علی دایی به دلیل اعتراض مکرر و ورود به زمین با تصمیم درست تیم داوری از محوطه فنی اخراج شد و اخراج مدافع سپاهان به علت زدن ضربه سر به صورت مهاجم نفت، کاملا قانونی بود. مهاجم نفت هم به علت ایجاد تاخیر در شروع مجدد بازی در این صحنه کارت زرد گرفت که چون کارت زرد دومش بود به درستی اخراج شد.

۷ ۵  
آی اسپورت
2016-12-30 19:58:00
نظر دهید

۵ نظر
ناصر
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۷
علی دایی کلا کارش همینه ... مگه هفته پیش چه اتفاقی افتاد ... دو تا بازیکنش باید اخراج میشدن ولی جای اینکه صداس استقلالیا در بیاد علی دایی داد و قال کرد و آخرش هم استقلال جریمه شد ... این هفته هم استقلال رو محروم می کنند
۸
مسعود
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۵۵
داوری به نفعشه بازمم اعتراض میکنه میخواد به شیوه غارسا جام بیاره فکر ذوب آهن بزاره زیر پا لهشون میکنه درود بر ذوب اهن که باید بر دو تیم ناحق پیروز بشه و قهرمان بشه و نشون بده پاکی هنوز زنده است
۲
ایمون زاید10103
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۵۸
علی دایی عشقی به مولا
۵
موراتا
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۲۵
اخراج ها از جمله اخراج دایی درست بود ولی به نظرم پنالتی که واسه سپاهان گرفت اشتباه بود
۳
منتقد
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۲۷
کارشناس داوری کشورمان گفت: داور باید به جای اعلام پنالتی به نفع سپاهان به مهاجم این تیم کارت زرد نشان می‌داد.

نادر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص تصمیم جنجال‌برانگیز موعود بنیادی‌فر در دیدار سپاهان - نفت تهران در مرحله نیمه نهایی جام حذفی مبنی بر اعلام پنالتی در دقایق پایانی مسابقه برای تیم میزبان،گفت: داور در تصمیم خود کاملاً مرتکب اشتباه شد، چرا که فرید بهزادی کریمی در محوطه جریمه نفتی‌ها دایوینگ کرد.

وی افزود: داور نه تنها نباید برای سپاهان پنالتی می‌گرفت، بلکه باید به بازیکن این تیم هم به خاطر تمارض کارت زرد نشان می‌داد.

کارشناس داوری همچنین در مورد دیگر صحنه‌های مهم این بازی گفت: من فقط 15 دقیقه پایانی بازی را دیدم و کارت زرد دوم غلامی مهاجم نفتی‌ها هم به درستی از سوی داور به او داده شد، چرا که این بازیکن حمله خطرناک سپاهان را متوقف کرد.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر