فهرست
کسپر، به دنبال ردپای پدر
کسپر، به دنبال ردپای پدر

کسپر، به دنبال ردپای پدر

 آی اسپورت- اگر یک معمای ریاضی یا فیزیک بود یا شاید هم پیچیده ترین سوال علمی دنیا، ممکن بود در این سالها راه حلی برایش پیدا می‌شد اما فروش ده‌خیا به رئال مادرید لاینحل‌تر از یک معمای علمی است و به راحتی قابل برطرف شدن نیست. با آمدن هر تابستان این دروازه‌بان اسپانیایی تا آستانه ترک اولدترافورد و رسیدن به سانتیاگو برنابئو پیش می‌رود اما به لب دریا می‌رود و تشنه بازمی‌گردد. دو طرف برای رسیدن به خواسته‌های خود اشکال مختلفی از مذاکران، معاملات و چانه‌زنی‌ها را انتخاب کرده‌اند اما نتیجه هیچ کدام رسیدن به یک تفاهم مشترک و عقد قرارداد نبوده است. در این تابستان این دروازه‌بان در مرحله تعویض با آلوارو مورتا و کریس رونالدو قرار داشت اما این جابجایی هیچ وقت صورت نگرفت و جالب اینجاست که با هر شکست و ناکامی، هیچ یک از طرفین ناامید نمی‌شوند و این مسیر را ادامه می‌دهند.

اما در پس این داستان که گره‌های زیادی در خود دارد، نفر سومی هم وجود دارد که آرزویش در دو سال اخیر رفتن ده‌خیا از یونایتد بوده تا بتواند شانس خود را در تیاتر رویاها بیابد. آرزویی لسترسیتی را به دردسر می‌اندازد. اگر قرار باشد رئال مادرید همچنان مصرانه داوید ده‌خیا را به جمع کهکشانی‌ها اضافه کند و این بازیکن در نهایت راه جدایی از اولدترافورد را در پیش بگیرد، این کسپر اشمایکل است که جای او را در این ورزشگاه پرافتخار پر خواهد کرد؛ ورزشگاهی بسیاری از روزهای درخشان خود را با پدر کسپر تجربه کرده و می‌تواند به روزهای خوش آن دوران با پسر پیتر اشمایکل افسانه‌ای امیدوار باشد.

صورت پذیرفتن این جاجایی از همه بیشتر لسترسیتی را متضرر می‌کند چراکه باید به دنبال جانشینی مناسب برای دروازه‌بانی باشد که با درخشش او توانست دو فصل قبل شگفتی ساز شود و قهرمان لیگ برتر انگلیس را کسب کند. به گزارش روزنامه اکسپرس منچستری‌ها خودشان را آماده ارائه پیشنهاد جدیدی به ده‌خیا می‌کنند که اگر نپذیرد احتمال دارد به رئال واگذار شود و در عوض خوزه مورینیو به خرید اشمایکل، پسر دروازه‌بان افسانه‌ای فوتبال دانمارک و جایگزین کردن وی با ده‌خیا ترغیب شود. اگر این اتفاق رخ دهد، روزنامه‌های انگلیسی می‌توانند با تیتر "دوباره عصر اشمایکل" به استقبال این دورازه‌بان 29 ساله بروند.

اگرچه ده‌خیا تمایل عجیبی برای پیوستن به رئال مادرید دارد اما یونایتدی‌ها علاقه‌ای به فروش وی در این تابستان ندارد و تصمیم دارند همچون چند فصل گذشته بخصوص سال 2015، رئالی‌ها را در انجام این جاجایی ناکام بگذارند. گزارش‌ها حکایت از آن دارد که قیمت‌گذاری یونایتد روی این بازیکن که رکورد قیمت دروازه‌بانان تاریخ دنیا را می‌شکند، باعث شد تا تیم پایتخت نشین اسپانیا از خرید این بازیکن پا پس بکشد و منصرف شود اما با این حال یونایتد، جذب اشمایکل را به عنوان یک برنامه پشتیبان در نظر گرفته و این مساله از روزی که دوناروما قراردادش را با میلان تمدید کرد، شکل واقعی‌تری به خود گرفته است.

اشمایکل در چند فصل اخیر لیگ برتر خودش را به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بانان لیگ برتر معرفی کرده و یکی از اعضای کلیدی تیمش در قهرمانی لستر در فصل 2015-2016 بود. او که محصول آکادمی رقیب یونایتد یعنی منچسترسیتی است به احتمال زیاد برای شیاطین سطخ 30 میلیون پوند آب می‌خورد. با خرید روملو لوکاکو و آوردن ویکتور لیندولف به اولدترافورد، یونایتد نشان داده که در مسیر بازگشت به جمع تیم‌های بزرگ جزیره است.

 

 

۳    
آی اسپورت
2017-07-16 10:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر