فهرست
تعویق در افشای ناگفته‌های عرب
تعویق در افشای ناگفته‌های عرب

تعویق در افشای ناگفته‌های عرب

آی‌اسپورت- خدا‌را‌شکر که حال آقای ایرج عرب خوب است. کم‌کم داشتیم نگرانش می‌شدیم چرا که بیش از یک ماه در رسانه‌ها حضور نداشت و این بار صبح جمعه را بهترین فرصت دید تا به تلویزیون برود و بگوید نه استعفا داده نه... خب همین‌جا صبر کنید چون حداقل نیمی از ماجرا گفته نشده و همچنان رازهای زیادی سر به مهر مانده است. 
 
ایشان در این برنامه کلی حرف زد. چیزهای زیادی گفت. از ب بسم‌الله یعنی ماجرای رفتن برانکو شروع کرد تا رسید به داستان خصوصی‌سازی. صحبت‌های عرب قشنگ بود. مثل بیشتر مدیرانی که استاد نسخه پیچیدن هستند اما نه دنبال اجرایش می‌روند نه عزم و اراده‌ای برای اجرایش دارند. حالا بخش مهمی از این نسخه که دست خود آقای عرب نیست اما خودمانیم، آن بخش‌هایی که مربوط به خودش می‌شود تا حدود زیادی مغفول مانده و چنانچه رودربایستی‌ها را کنار بگذاریم باید از او در همان برنامه‌ای که این صحبت‌ها را مطرح می‌کند پرسید شما برای پرسپولیس چه کردید؟ ‌ 
 
البته فعلاً کاری به این سؤال کلی و حقایق مربوط به این ماجرا نداریم. می‌خواهیم بگوییم ایرج عرب به برنامه ورزش و مردم رفت تا با هواداران پرسپولیس رودررو صحبت کند و احتمالاً گام بلندی برای شفاف‌سازی بردارد و رسانه‌ها را هم از این گنگی و گیجی درباره ماجراهای تغییرات مدیریتی پرسپولیس در‌بیاورد. عرب درباره مسائل مختلفی صحبت کرد اما درباره مسائل مختلف دیگری هم هیچ چیز نگفت! مثلاً همین که می‌گوییم استعفایش را تکذیب کرده، بعدش نگفته چرا اصلاً بحث تغییر استعفا پیش آمده. آیا همه‌اش کار سایت‌ها و شبکه‌های حاشیه‌ساز بوده و باور کنیم همه امور باشگاه در آرامش و امنیت دنبال می‌شود؟ 
 
ایرج عرب از ماجرای رفتن برانکو گفت و در این خصوص تازه‌هایی هم برای‌مان داشت اما نگفت چطور قرار است این مسأله را مدیریت کرده و بدهی سنگینی که دوش باشگاه افتاده را بردارد. او تنها به این نکته اشاره کرد که دنبال شکایت نیست اما پرسش اصلی اینجاست که این ماجرا چطور قرار است از سوی پرسپولیس حل شود؛ آیا طلب میلیاردی برانکو طبق سنوات گذشته گردن مدیر بعدی باشگاه می‌افتد و احتمالش وجود دارد یک پرونده بزرگ و خطرناک دیگر را در فیفا برای پرسپولیس باز کند؟ 
 
ایرج عرب استعفای خودش را تکذیب کرد و گفت اصلاً به دیدار وزیر نرفته که استعفا بدهد اما نگفت ماجرای غیبت‌های مهرداد هاشمی در جلسات هیأت مدیره چیست؟ نگفت داستان واگذاری سهام بلیت فروشی به یک شرکت در ازای مبلغی که پرسپولیس پیش‌خور کرده چه جزئیاتی دارد که باعث اختلاف هیأت مدیره با او شده؟ ایرج عرب از دل‌نگرانی هواداری که از آمریکا تماس گرفته و گفته زمین تمرین پرسپولس خراب است، خبر داد و اطمینان خاطر داد که اینگونه نیست. او گفت اگر می‌خواستند در زمین چمن مصنوعی تمرین کنند به ورزشگاه شهید کشوری که مال خودشان است می‌رفتند اما نگفت که چرا نمی‌توانند به ورزشگاه شهید کشوری بروند و آنجا تمرین کنند. 
 
مدیر باشگاه پرسپولیس درباره بحث درآمدزایی مفصل حرف زد و البته در حرف‌هایش پارادوکس‌هایی وجود داشت که نفهمیدیم بالاخره الآن وضع مالی باشگاه پرسپولیس خوب است یا مثل همیشه هشتش گرو نهش بوده و به شدت دنبال پول می‌گردد. او درباره این گفت که تاکنون ریالی از حساب هواداری پول نگرفته‌اند اما نگفت چرا راه ورود این پول به باشگاه قطع شده و گیر کار کجاست؟ عرب یک بار گفت منابع مالی خوبی فراهم کرده‌اند و بار دیگر گفت دنبال اسپانسر می‌گردند. او به موضوع پرداخت شدن مطالبات و پاداش‌های بازیکنان اشاره کرد اما نگفت آیا برای فصل تازه مبلغی به کادر فنی و بازیکنان تزریق شده یا قرار است این مشکلات دامن تیم را بگیرد. عرب نگفت پرسپولیس چه نقشه‌هایی برای درآمدزایی دارد و جدا از اینکه طبق فرمولی از پیش تعیین شده پولی سالانه به باشگاه تزریق می‌شود یا مثل فصل قبل درهای رحمت گشوده شده و ‌ای‌اف‌سی پاداشی میلیاردی به باشگاه می‌رساند، چه راه‌های دیگری برای کاستن از مشکلات مالی دارد. او به مسأله شروع کار برای درآمدزایی اشاره کرد اما خیلی زود بحث را به مسأله خصوصی‌سازی کشاند. چیزی که همه درباره‌اش می‌دانیم و همواره تمام بحث‌های پرسپولیس و استقلال به این جمله ختم می‌شود که «‌تا اینها خصوصی نشوند مشکلات‌شان حل نخواهد شد.» 
 
این ذکر مصیبت اما به کار ایرج عرب نمی‌آید. او یک مدیر دولتی است که برای این مقطع زمانی یعنی پیش از خصوصی‌سازی باید چرخ باشگاه را بچرخاند؛ نه با فرمول‌های قبلی و کانال‌های از قبل کنده شده بلکه با نقشه‌ها و تدبیرهای تازه و راهگشا. او البته حرفی از این نقشه‌ها نمی‌زند اما منتظریم تا بقیه حرف‌هایش را، اگر چیزی باقی مانده هم بگوید. ما گوش شنوایی داریم اگر حرف‌های خوبی برای مطرح شدن باشد. حرف‌هایی که اگر از فرمت نسخه پیچیدن و شعار خارج شده و به مرحله اجرا برسد دیگر این همه سایت و کانال و شبکه بدخواه و حاشیه‌ساز وجود نخواهد داشت که شایعه استعفای آقای عرب را مطرح کند.
 
۶ ۱  
آی اسپورت
2019-08-17 14:15:00
نظر دهید

۱ نظر
خوارکیسه ها
يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۱۲
واویلا واویلا عرب بوق بوق
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر