فهرست
سکه برای در آوردن بازی؛ ادعای بازیکن راه آهن
سکه برای در آوردن بازی؛ ادعای بازیکن راه آهن

سکه برای در آوردن بازی؛ ادعای بازیکن راه آهن

آی‌اسپورت- بازیکن تیم فوتبال راه آهن گفت: «قبل از بازی با نساجی تماسی از طرف فردی که می‌شناختمش با من شد و به من گفتند بازی را به نفع ما تمام کن و ۷۰ سکه بگیر.»

سال گذشته در آخرین دیدار لیگ دسته اول تیم‌های نساجی مازندران و راه‌آهن تهران به میدان رفتند. بازی‌ که برای تیم نساجی مازندران از هر لحاظ مهم و حیاتی بود. تیمی مثل خونه‌به‌‌خونه بابل هم به عنوان مدعی صعود به لیگ برتر شانس زیادی داشت که برای اولین بار به لیگ برتر صعود کند و با توجه به حساسیت‌های بالای دیدارهای پایانی لیگ دسته اول، قبل از شروع بازی‌ها شایعات مربوط به تبانی بسیار داغ بود تا اینکه بازی نساجی و راه‌آهن با حساب ۶ بر صفر به سود تیم قدیمی نساجی به پایان رسید و این نوع شکست شائبه‌های فراوانی را به وجود آورد.

در این راستا بعد از بررسی‌های مختلف با عرفان گلستانی یکی از بازیکنان تیم راه‌آهن که سابقه حضور در تیم‌هایی نظیر تراکتورسازی، ملوان و تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و دانشجویان را در کارنامه دارد، در خصوص آن بازی و اینکه شنیده شده بعضی از مسئولان باشگاه نساجی به او پیشنهاد مالی داده‌اند تا او مقابل این تیم بازی خود را ارائه ندهد گفت‌وگویی صورت گرفته که در زیر می‌خوانید:

در خصوص بازی با نساجی مازندران صحبت کن، آیا واقعاً از سوی مسئولان این باشگاه به تو پیشنهاد مالی داده بودند؟

- قبل از بازی طبق روال روزهای گذشته مشغول تمرین کردن بودیم. ساعت ۶ بعدازظهر تماسی از سوی فردی که در باشگاه نساجی فعالیت می‌کرد و من او را می‌شناختم، با من گرفته شد. او با من صحبت کرد و گفت شب قبل قرار است فرد دیگری با تو تماس بگیرد و در خصوص بازی فردا با تو تلفنی صحبت کند. همان زمان به سمت مدیرعامل باشگاه راه‌آهن رفتم و به آقای رشیدی گفتم که از طرف باشگاه نساجی با من تماس گرفته شده است.

گفتی او را می‌شناختی؟

- بله! من او را می‌شناختم و برای همین تلفن را جواب دادم، ولی به آقای رشیدی اسم شخص را نیاوردم و فقط گفتم به من پیشنهاد دادند که برای بازی فردا مقابل نساجی با تمام توان بازی نکنم. بعد از مشورت با مدیرعامل باشگاه به من گفتند که باید حواست را جمع کنی، ممکن است اتفاقی برایت بیفتد و همه مدارک بر علیه تو باشد. برای همین صدای افرادی که با تو تماس می‌گیرند را ضبط کن. بعد از آن چند باری با من تماس گرفتند و من صدای فردی که به من پیشنهاد مالی داده بود را ضبط کردم.

چقدر به تو پیشنهاد داده شد؟

- ۷۰ سکه قرار بود به من بدهند، حتی آنها گفتند نصف سکه‌ها را قبل از بازی و نصف دیگرش را پس از بازی به تو می‌دهیم و فقط از تو می‌خواهیم که بازی را به نفع ما تمام کنی. بعد از آن صدای آنها را ضبط کردم و چند باری با من تماس گرفته شد. اعتقاد داشتم اگر قرار است انگی به من زده شود، مدارک لازم را داشته باشم و به همه نشان بدهم که من از اول این پیشنهاد را قبول نکردم. حتی زمانی که مادرم این موضوع را فهمید به من گفت که شیرم را حلالم نمی‌کنم اگر این پول را دریافت کنی، چراکه من سر سفره پدرومادر بزرگ شده‌ام و این پول‌ها از گلویم پایین نمی‌رود. من اگر این کار را کردم به دنبال خراب کردن نساجی یا فرد دیگری نبودم، می‌دانستم بعد از این اتفاق ممکن است اتفاقات خاصی برای من بیفتد.

 

چه اتفاقاتی؟ آیا تهدید شدی؟

- زمانی که من این پیشنهاد را قبول نکردم، چند باری با من صحبت کردند حتی روز بازی و به من گفتند که هنوز هم دیر نشده، می‌توانی کار را برای ما دربیاوری. یکی از دوستانت یا بستگانت را به ما معرفی کن تا همین الان تمام سکه‌ها را برای تو بفرستیم. وقتی این کار را انجام ندادم و بحث تبانی صورت گرفت و قرار شد به کمیته اخلاق بروم، از طرف بعضی افراد تهدید شدم. این افراد از طریق پیامک و همین‌طور تماس‌های مشکوکی داشتند که آرامش را از من گرفته بودند.

آیا فقط به تو پیشنهاد داده شده بود یا به افراد دیگری هم پیشنهاد مالی داده شده بود؟

- من نمی‌دانم کسی پولی گرفته است یا نگرفته، چند نفری بودند که از طرف باشگاه نساجی تماس گرفته شد و پیشنهاد‌هایی داده شد، اما نمی‌دانم آیا کسی گرفته یا نگرفته، فقط من و ۵ نفر دیگر به کمیته اخلاق رفتیم تا در خصوص این ماجرا توضیحاتی را ارائه بدهیم.

قرار بود برای این پول در حین بازی چه کاری انجام بدهی؟

- روز بازی با من تماس گرفتند و به من گفتند هنوز هم دیر نشده است، تو باید این سکه‌ها را دریافت کنی و کار را برای ما به راحتی انجام بدهی و معتقد بودند یک پنالتی یا یک پاس اشتباه در محوطه جریمه انجام بدهم تا تیم نساجی بتواند به گل برسد. من پرینت تمام مکالمات را در اختیار کمیته اخلاق قرار دادم تا در جریان باشند. اگر این صحبت‌ها را مطرح کردم فقط به خاطر این بود که از اول در این فوتبال زحمت کشیدم تا به حقم برسم. دوست دارم کاری کنم تا فساد در فوتبال پاک شود. متأسفانه بعضی از افراد هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

چه کسی از باشگاه نساجی با تو حرف زد؟

- فردی که از قبل او را می‌شناختم از باشگاه نساجی به من زنگ زد و گفت برادر خانم مربی نساجی با تو صحبت خواهد کرد و در خصوص این موضوع با تو بحث می‌کند. حتی دو روز گذشته هم برادرخانم آن فرد با من تماس گرفت، فکر می‌کرد من صدایش را ضبط نکردم و من را تهدید کرد که به همه می‌گوییم که تو به ما پیشنهاد دادی که به تو پول بدهیم و بازی را به نفع ما تمام کنی. من هم گفتم اگر صدایی از من دارید که حرفی راجع‌به این موضوع زدم پخش کنید، من هم صدای شما را پخش می‌کنم. بعد از آن تماس‌های مشکوکی با من گرفته شد، خیلی‌ها فکر می‌کردند که من صدا یا مدرکی ندارم، ولی بعد از اینکه تهدید شدم صدا را برای کمیته اخلاق ارسال کردم. این افراد زمانی که من به کمیته اخلاق دعوت شدم، خیلی تماس گرفتند، من را تهدید کردند، ولی از زمانی که نساجی در لیگ برتر بازی کرده است، تماس‌های مشکوک قطع شده و فعلاً بابت پخش صدای آنها با من تماس می‌گیرند و من را تحت فشار قرار می‌دهند.

آیا از تهدید آنها نمی‌ترسی؟

- من نه با نساجی مشکل دارم نه با مردم قائم‌شهر و نه هیچ فرد دیگری مشکل دارم، من با راه‌آهن قرارداد داشتم و موظف بودم که طبق قرارداد با تمام توان برای این تیم بازی کنم. چون من خلاف وعده‌های این افراد عمل کردم، آنها من را تهدید کردند و من همه این موارد را به کمیته اخلاق گفتم. من نمی‌توانستم دروغ بگویم، این افراد فقط به دنبال خراب کردن جوان‌هایی هستند که به دنبال فوتبال بازی کردن هستند. خیلی اذیت شدم، من در حال حاضر تمرکزی ندارم که بخواهم با آرامش فوتبال بازی کنم، در این مدت درگیر کسالت افراد خانواده‌ام بودم، بعد هم تماس‌های مشکوک من را اذیت می‌کرد و تمرکزم را از بین برده بود.

امکان دارد باز هم تهدید شوی؟

نمی‌دانم! ممکن است. بعد از این اتفاقات ممکن بود فوتبالم نابود شود یا ممکن است اتفاق دیگری برایم رقم بخورد. من سعی کردم از فوتبال پاک و شرافتم دفاع کنم. این پول ممکن بود خیلی در روند زندگی من تأثیر بگذارد، ولی این کار را نکردم. از اولش دنبال این پول‌ها نبودم و بعد هم زمانی که مادرم متوجه شد، به خاطر حرمت مادر به‌کل به دنبال فرار از این موضوعات بودم. امیدوارم مسئولان به دنبال جلوگیری از حضور این افراد در فوتبال کشور باشند تا فوتبال ایران به تباهی کشیده نشود.

 

نود

۶ ۲  
آی اسپورت
2018-07-30 23:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۵۲
اگه واقعا اینطوری باشه نساجی بایدازلیگ برتر کنار گذاشته بشه.ومسولان خونه به خونه میتونن به استناداین مصاحبه به فیفا شکایت کنن.
۳
d
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۵
d
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر