فهرست
دو ایراد بزرگ تیم یحیی که برطرف نشده!
دو ایراد بزرگ تیم یحیی که برطرف نشده!

دو ایراد بزرگ تیم یحیی که برطرف نشده!

آی اسپورت - یحیی گل‌محمدی سرمربی فعلی پرسپولیس قبل از اینکه توسط انصاری‌فرد به این سمت منصب شود نیز نزد هواداران پرسپولیس بسیار محبوب بود و قابل حدس بود که روزی مسئولیت فنی تیم فوتبال پرسپولیس را بر عهده بگیرد. یحیی در نیم فصل جایگزین گابریل کالدرونی شد که پرسپولیس را با پنج امتیاز اختلاف قهرمان نیم فصل کرده بود و همچنین تیمش عنوان بهترین خط دفاعی لیگ را دارا بود. کالدرون به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش حاضر به برگشت به ایران نشد و انصاری‌فرد هم در یک انتقال جنجالی یحیی گل‌محمدی را از شهرخودرو به پرسپولیس آورد.

یحیی کار خود را در پرسپولیس با پیروزی شیرین برابر تراکتورسازی آغاز کرد و در ادامه توانست صنعت نفت شکست ناپذیر را در آبادن با تک گل نوراللهی شکست دهد. اما ایرادات تیم یحیی در بازی‌های بزرگ بعدی آشکار شد تا هواداران پرسپولیس در موفقیت تیمشان با یحیی دچار شک و تردید شوند.

اولین ایراد بزرگ تیم یحیی که بسیار مشهود است ضعف در خط دفاعی است،خط دفاعی پرسپولیس در این سال‌ها چه در زمان حضور برانکو و چه در زمان کالدرون بسیار کم  اشتباه بود و از نقاط قوت این تیم برشمرده می‌شد، جایی که با حضور بیرانوند درون دروازه و مدافعان با کیفیتی مثل حسینی، خلیل‌زاده، کنعانی و حتی محمد انصاری اصلا احساس خطر نمی‌کرد.

در حالی که پرسپولیس کالدرون با ۱۶ بازی در لیگ و ۲ بازی در جام حذفی تنها هفت گل دریافت کرده بود پس از سرمربیگری گل محمدی  این تیم در ۶ بازی ۷گل دریافت کرده که آمار بسیار ضعیفی نسبت به نیم فصل اول است. خط دفاعی تیم یحیی در بازی‌های بزرگ بسیار متزلزل نشان داد. دربازی مقابل استقلال شاهد اشتباهات فراوانی در خط دفاع پرسپولیس بودیم و همچنین در دو بازی مهم آسیایی نیز خط دفاع پرسپولیس نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهد و در این دو بازی چهار گل دریافت کرد. به نظر می‌رسد یحیی باید در انتخاب تاکتیک‌های خود مخصوصا در خط دفاع تجدید نظر کند و این تعطیلی می‌تواند فرصت خوبی برای او باشد تا ضعف خط دفاعی را برطرف کند.

نکته منفی دیگر در تیم یحیی عدم آمادگی نیمکت نشینان این تیم به جز رادوشوویچ است و اگر ترکیب پرسپولیس را در بازی‌های اخیر نگاه کنیم می‌بینیم که مهدی ترابی و وحید امیری در همه بازی‌ها در ترکیب اصلی حضور داشته‌اند و به نوعی بازیکنان بدون جایگزین یحیی هستند. اما باید به یاد داشته باشیم که پرسپولیس در زمان برانکو بدون حضور امیری و ترابی به فینال آسیا راه یافت و این کار مهم را با بازیکنانی نظیر نعمتی و عالیشاه انجام داد. بازیکنان با کیفیتی که حالا کاملا نیمکت نشین هستند و آرزوی هر تیم لیگ برتری است که این دو را در اختیار داشته باشد.وظیفه مهم یحیی علاوه بر ترمیم خط دفاعی، آماده کردن امید عالیشاه و سیامک نعمتی است. قطعا پرسپولیس در هفته های پرفشار و بازی‌های پی در پی نیاز دارد که در خط حمله نیز از سیستم چرخشی استفاده کند تا امیری و ترابی نیز بتوانند با تمام توان خود وقتی که در ترکیب قرار می‌گیرند، به میدان بروند. چرا که در چند بازی پرفشار اخیر در آسیا و لیگ برتر واضح بود که امیری و ترابی در دقایق پایانی از لحاظ بدنی تحلیل می‌روند. باید دید یحیی می تواند این دو نکته منفی را در تیم خود برطرف کند یا خیر؟

۳ ۲  
آی اسپورت
2020-03-24 01:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسین
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹، ۱۲:۰۳
یحیی کارشو توی تیم بولینگ عبده ، یا همون پیروزی آغاز کرده
۱
پدر حسین
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹، ۱۱:۰۹
بولینگ ورزش آدم باکلاسهاست و شرف داره به قمارخانه خسروانی که خونه عفاف هم بوده:))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر