فهرست
تراکتور نه؛ پیشنهاد اروپایی برای مجید حسینی
تراکتور نه؛ پیشنهاد اروپایی برای مجید حسینی

تراکتور نه؛ پیشنهاد اروپایی برای مجید حسینی

آی اسپورت - مجید حسینی نیم فصل به تراکتورسازی می‌رود. این شایعه‌ای بود که خیلی زود توسط باشگاه استقلال و در نهایت هم به صورت رسمی مشخص نشد از چه مسیری به رسانه‌ها رسید و چه افرادی پشت انتشار این خبر قرار داشتند. هر چند با اندکی تفکر می‌توان پی برد که ماجرا چیست و بحث جدایی مدافع 21 ساله استقلال و حضور او در تراکتورسازی چه مسیری را برای رسانه‌ای شدن طی کرده است.

بحث پیشنهاد تراکتورسازی به مدافع استقلال، برای یکی دو روز قبل نیست. باشگاه تبریزی از چند هفته قبل دست روی جذب مجید حسینی گذاشته که البته با پاسخ منفی او مواجه شده است. حسینی در پاسخ به پیشنهاد تراکتورسازی تاکید کرده در استقلال راحت است و فعلا هدفی جز ادامه بازی در این تیم ندارد. حسینی یکی از چهار بازیکنی است که وینفرید شفر در مصاحبه چند روز قبل خود درباره کیفیت‌شان صحبت کرد. سرمربی آلمانی با حضور چندین ساله در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در آلمان و البته شناخت از خصوصیات بازیکنان، نام حسینی را میان بازیکنانی قرار داد که توانایی بازی در بوندس لیگا را دارند.

این مدافع که زمانی کاپیتان تیم نوجوانان بود و همراه بازیکنانی نظیر سعید عزت اللهی و صادق محرمی در جام جهانی 2011 امارات نیز شرکت کرد، بعدها بازی در تیم‌های جوانان و امید را تجربه کرد و همین چند هفته قبل نیز موفق شد چشم‌های تیزبین کارلوس کی‌روش را به خود خیره کند و به جمع بازیکنان دعوت شده به تیم ملی راه پیدا کند.

اگر تمام موفقیت‌های حسینی در عرصه ملی را کنار حضور ثابت او در ترکیب استقلال، بخصوص در دو فصل اخیر بگذاریم به توانایی‌های او بیشتر پی می‌بریم. به ظرفیت بالای مدافعی که در تیم امید با هدایت محمد خاکپور، هافبک دفاعی بود و البته در دوران مربیگری امیر قلعه‌نویی در استقلال، نقش مدافع کناری را ایفا می‌کرد. حسینی در استقلال به جایی رسیده که مربیان این تیم، با فراغ بال و آسودگی خاطر، لئوناردو پادوانی را روی نیمکت می‌نشانند و از او در ترکیب اصلی استفاده می‌کنند. مدافعی که در بازی روی زمین تبحر دارد و روی هوا هم دست کمی از سایر مدافعان مطرح لیگ برتر ندارد. البته که یکی از مطرح ترین‌ها خودش است.

مصاحبه کی‌روش در آغاز اردوی قبل را مرور می‌کنیم. جایی که سرمربی تیم ملی گفت این اردو جای بازیکنانی نظیر مجید حسینی است تا بیایند، خودی نشان بدهند و به جمع بازیکنان اصلی تیم ملی برسند. حسینی نیز چنین برنامه‌ای در سر دارد. او دو هدف بزرگ در سر دارد. ابتدا به پایان رساندن فصل با استقلال، البته بدون اشتباه و کم نقص. سپس دعوت دوباره به تیم ملی و حضور در جام جهانی.

این دو هدف چندان دور از دسترس حسینی نیست. او به همین دلیل پیشنهاد بازی در تراکتورسازی را رد کرده، در استقلال مانده تا جلوی چشم کی روش باشد. او که این فصل در قریب به اتفاق بازی‌های استقلال به میدان رفته و یکی از بهترین‌ها بوده، همچنان می‌کوشد تا این نمایش‌های کم نقص را ارائه بدهد و در این اوضاع نابسامان تیم ملی در فاز تدافعی و کمبود نیروی انسانی، همراه سایر بازیکنان به جام جهانی برود. حسینی با سن و سال مناسب و کارنامه پر بار حضور در فوتبال اروپا را هم مد نظرقرار داده. البته بعد از دو هدفی که این فصل دنبال می‌کند. حسینی احتمالا تابستان آینده به اروپا می‌رود و در باشگاهی که از حالا خواهان جذب او است مشغول بازی می‌شود. این اتفاق هم به آسانی آب خوردن انجام می‌شود.

مدافع استقلال ‌بندی در قرارداد خود گنجانده که با دریافت پیشنهاد اروپایی می‌تواند جدا شود و پیراهن تیم جدیدی را بپوشد. همین مساله باعث شده تا او از چند ماه قبل پیگیر بازی در فوتبال اروپا باشد و البته پیشنهادی نیز دریافت کند. او برای بازی در اروپا، جدا از دریافت آسان رضایتنامه، مشکلی از بابت خروج هم ندارد. حسینی فعلا درس می‌خواند و دانشجو است. یعنی او به همین زودی‌ها خدمت سربازی نمی‌رود و مثل علیرضا جهانبخش و سردار آزمون کنار ادامه تحصیل می‌تواند در اروپا هم بازی کند.

بی‌شک حسینی یکی از مدافعان آینده دار فوتبال ایران است. بازیکنی که شاگرد اول مکتب علی دوستی مهر محسوب می‌شود. مکتبی که بازیکنان بسیاری به سطح اول فوتبال ایران تحویل داد. مرتضی پورعلی گنجی و کاوه رضایی جزیی از این مکتب هستند و حالا مجید حسینی هم می‌تواند مانند آنها روزهای موفقی را در سطح نخست فوتبال ایران تجربه کند. بازیکنی که پتانسیلش را دارد و امیدوار است تا در آینده‌ای نزدیک لژیونر موفقی برای فوتبال ایران باشد.

 

ایران ورزشی

۷۵ ۵  
آی اسپورت
2017-11-23 11:00:00
نظر دهید

۵ نظر
مقاله سفارشی
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۸
حسینی بازیکن خوبی هست و آینده دار . ولی جوری که این مقاله نوشته در حد کیه لینی هست. مقاله دو نه ای چنده ؟ یکی هم برا ما بنویس
محمد
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۳
ورزش 3 و سایت شما خوب افتادین دنبال حاشیه سازی برا تراکتور . کل فدراسیون و نوچه ها و خبرگزاریاش امسال استین بالا زدن برا فرستادن تراکتور به دسته یک ولی کور خوندن
امید از تفت
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۳
این موزامبیکی زیر پای همه خوبای لیگ برتر میشینه تا لژیونر بشن بعدشم دعوتشون می کنه تیم ملی مثل سروش مثل رامین
حمید
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۷
امید جان
حالا موزامبیکی یا گابنی یا تانزانیایی
ملیت آدمها راه خوبی برای تحقیر کردنشون نیست
این طرز حرف زدن شما دقیقا شبیه حرفهای ترامپ هستش
در ضمن نمیخوای ادعا کنی از دستیار فرگوسن بیشتر به فوتبال آشنایی؟
؟؟؟؟
۱
چرتپولیسی
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۴
موزامبیکی خیلی بهتر از شماست تفتی زغال
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر