فهرست
بازگشت امید به آرسنال؛ آینده‌ روشن
بازگشت امید به آرسنال؛ آینده‌ روشن

بازگشت امید به آرسنال؛ آینده‌ روشن

آی اسپورت - فریاد بازیکنان آرسنال در پایان پیروزی 3 بر 2 آنها مقابل اورتون برای تخلیه خشم، استرس، تنش یا هر چیز دیگری که اسمش را بشود گذاشت، خود گویای همه‌چیز بود. در مقابل نیمکت‌ها، میکل آرتتا سرمربی آرسنال با شنیدن سوت پایان چرخید تا دیگر اعضای کادر فنی را در آغوش بگیرد. در زمین بازی هم بازیکنان او خسته اما خوشحال یکدیگر را در آغوش می‌گرفتند و لبخند‌شان نیز رضایت آنها از نتیجه دادن سختکوشی‌شان و اقبالی بلند برای کسب هر سه امتیاز بازی را نشان می‌داد. آنهایی که بازی‌های آرسنال را با دقت دنبال می‌کنند، از همان اولین بازی این تیم با هدایت آرتتا کاملاً تأثیر مثبت حضور این مرد اسپانیایی روی عملکرد توپچی‌ها را حس کردند. او پس از گرفتن جای فردی لیونبرگ به‌عنوان جانشین موقت اونای امری، به شیوه‌ای موفقیت‌آمیز تیم دوران بازیگری‌اش را به یک نیروی سرسخت‌ تبدیل کرد که استقامتش در مواجهه با حملات تیم‌های حریف بیشتر بود. اگرچه دستاورد آنی آرسنال بعد از ورود آرتتا تنها 4 تساوی پی‌در‌پی در لیگ برتر انگلیس در فاصله ماه‌های ژانویه و ابتدای فوریه بود اما اکنون سطح انتظارات از آرسنال بالاتر رفته و همه انتظار دارند نتیجه پیشرفت‌هایی که به لطف ورود دستیار سابق پپ گواردیولا در عملکرد توپچی‌‌ها حاصل شده در نتایج این تیم هم نمود داشته باشد.

با احتساب برد 4 بر صفر هفته گذشته مقابل نیوکاسل و یک برد خفیف سخت در خانه المپیاکوس در لیگ اروپا، آرسنال سه بازی متوالی اخیرش در تمامی رقابت‌ها را برده است. این اتفاق برای اولین‌بار از ماه سپتامبر سال گذشته رخ می‌دهد. پیروزی آرسنال مقابل اورتونی که بعد از ورود کارلو آنچلوتی به کادر فنی این تیم اوج گرفته، جایگاه این تیم را تا رده نهم جدول ارتقا داده است و اکنون تنها 4 امتیاز میان مردان آرتتا و رده پنجم جدول فاصله دارد؛ رده‌ای که در صورت پابرجا ماندن محرومیت دوساله منچسترسیتی رده دومی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان کافی خواهد بود. به این ترتیب فاصله آرسنال نسبت به ماه‌های قبلی فصل جاری لیگ برتر به سهمیه لیگ قهرمانان نزدیک‌تر به‌نظر می‌رسد.بعد از بازی آرتتا روحیه و استقامتی که بازیکنانش در بازی مقابل واتفورد با وجود کم بودن فرصت استراحت‌شان بعد از بازی پنجشنبه‌شب در لیگ اروپا نشان دادند را ستود. او در نشست خبری قبل از بازی، به اهمیت تشخیص تفاوت میان «چه چیزی می‌خواهید و چه چیزی می‌‌توانید» اشاره کرد. پیروزی مقابل اورتون نشان داد مردانش توانسته‌اند فرق میان این دو مفهوم را درک کنند.

از حیث ارائه فوتبال هجومی و ضریب تلاش و دوندگی، بخش اعظم کاری که آرسنال انجام داد، آرتتا را راضی خواهد کرد؛ کسی که تصمیماتش درباره انتخاب مهره‌های ترکیب اصلی در اکثر مواقع جواب داده است. اعتماد او به یک مهاجم 20ساله مانند ادی انکتیا و ترجیح دادن او به الکساندر لاکازت که گل پیروزی آرسنال را در یونان مقابل المپیاکوس زد، در دقیقه 27 به نمایش درآمد زمانی که بازیکن قرضی پیشین لیدزیونایتد به هوا بلند شد تا از روی ارسالی هم‌تیمی تعویضی‌اش بوکایو ساکا، یک ضربه والی منجر به گل بزند و گل اورتونی‌ها را خنثی کند.

پررنگ‌ترین نقش در پیروزی آرسنالی‌ها را اما پیر امریک اوبامیانگ داشت. گل اول او با ‌یک ضربه تمام‌کننده تیری‌آنری‌گونه از ارسال عمقی فوق‌العاده داوید لوئیز به ثمر رسید که در دقیقه 33 توپچی‌ها را پیش انداخت. گل دوم او هم با یک ضربه سر از سانتر مواج نیکلاس پپه به ثمر رسید که بار دیگر میزبان را پیش انداخت. با آزمون‌های سختی مانند مصاف با منچستریونایتد، چلسی و لیورپول در برنامه بازی‌های باقی‌مانده آرسنال در فصل جاری، شکست در خانه آرسنال برای اورتون آغاز ناامیدکننده‌ای برای یک برهه سخت بود که می‌تواند عیار آن را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نشان دهد، اما برای آرسنالی که در ادامه به مصاف وستهم، برایتون، ساوتهمپتون و نوریچ می‌رود، بازی‌های پیش‌رو پتانسیل ایجاد یک افق روشن برای ارتقای بیشتر جایگاه این تیم را دارند.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2020-02-25 23:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر