فهرست
لیورپول؛ شور در آنفیلد
لیورپول؛ شور در آنفیلد

لیورپول؛ شور در آنفیلد

آی‌اسپورت- داستان لیورپول و کلوپ از آن دسته داستان‌های جذاب فوتبالی‌ است که شاید بعضی وقت حسرت می‌خوریم که چرا او از همان نیم‌فصل اول سه‌سال پیش‌ به جای براندن راجرز تیم را در اختیار داشت.

کلوپ آن بازیکن کاملا معمولی آلمانی که ‌با احیا دورتموند خود را در سطح مربیان تراز اول جهان قرارداد اما پس از نتایج بد در فصل آخر خود تصمیم به استعفا گرفت اما مردبزرگ آن روزهای وستفالن آن قدر پر جنب و جوش بود که دوربودن از فوتبال به یک فصل نرسد و در میانه‌های فصل بعد به لیورپول پیوست.

لیورپول بعد از فصل شورانگیز خود با برندان راجرز با فروش ستاره اروگوئه‌ای خود یعنی لوییز سوارز در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرد و به رتبه‌های میانی جدول برمی‌گردد اما بعد یک تساوی خسته‌کننده در مقابل رقیب قدیمی یعنی اورتون براندن راجرز از هدایت لیورپول کنار گذاشته می‌شود تا شاید تغییری در نتایج این تیم حاصل گردد . مسئولین باشگاه اعلام می‌کنند که با کلوپ به توافق رسیده‌اند و این آغاز داستانی بزرگ است.

کلوپ به لیورپول می‌پیوند و در فصل در لیگ اروپا عمل‌کرد مثبتی از خود به جا می‌گذارد و با حذف منچستر یونایتد و بازگشت فوق‌العاده مقابل دورتموند راهی فینال می‌شود اما با باخت مقابل سویا رویای حضور با لیورپول با خودش به می‌افتد شرایط در لیگ‌برتر به آن خوبی پیش نمی‌رود و حتی هواداران لیورپول در بازی با کریستال پالاس تصمیم به ترک ورزشگاه بعد گل دقیقه ۸۲ می‌گیرند و این کار را برای کلوپ سخت می‌کند . او فصل را با خرید بازیکنانی چون کلاوان ، کاریوس ،واینالدوم و مانه آغاز می‌کند و همچنین برروی نام بازیکنانی مانند ایبه ،اشکرتل ، بنتکه و بالوتلی خط قرمز می‌کشد . آن‌ها فصل را با سینوسی آغاز می‌کنند اما از هفته چهارم به فرم خود برمی‌گردند ولی نتایجشان در از هفته بیستم تا بیست و ششم افت بدی پیدا می‌کند و طی این هفت هفته فقط یک برد بدست ‌می‌آورند که بخش عمده آن بخاطر مصدومیت مانه خریدشان است و با بازگشت مانه لیورپول به روزهای اوج خود برمی‌گردد و با کسب رتبه چهارم به لیگ قهرمانان اروپا می‌رسد.

فصل بعد کلوپ درخواست خرید بازیکنی را می‌کند که آینده فصل را برای آن‌ها تغییر می‌دهد محمدصلاح بازیکنی که میان فوق‌ستاره‌ها جایی ندارد و صرفا به عنوان یک بازیکن خوب شناحته می‌شود با یک قیمت معمولی یعنی ۳۶ میلیون پوند راهی این تیم می‌شود تیم کلوپ با عملکرد صلاح بازهم در لیگ جایگاه چهارمی را تصاحب می‌کند اما اوج کار قرمزپوشان بندر لیورپول در لیگ قهرمانان رقم می‌خورد جایی که کلوپ حتی با از دست دادن کوتینیو بازیکن برزیلی خود بت فینال رقابت‌ها می‌رسد و با حذف منچستر سیتی قهرمان رکوردشکن لیگ جزیره و رم تیمی که با حذف اتلتیکو مادرید و بالاتر از چلسی در مرحله گروهی و حذف بارسلونا در ۱/۴ نهایی به نیمه نهایی رسیده به مصاف رئال مادرید می‌رود اما حتی خرید ورجیل‌فن‌دایک در زمستان هم برای نظم دادن به خط دفاع لیورپول کافی نبوده و با عملکرد فاجعه‌بار کاریوس ،گلر آلمانی لیورپول و مصدومیت صلاح براثر ضربه راموس سه بر یک مقابل رئال شکست می‌خورد تا ویترین افتخاراتش کوچک بماند.

او و لیورپول دست به خرید برای جبران نقطه ضعف‌های خود می‌زنند و در گام اول نبی‌کیتا و فابینیو را به لیورپول می‌آورند البته انتقال کیتا از تابستان قبل قطعی شده بود برای تقویت نیمکت ژردان شکیری را به آنفلید می‌آورد ولی کلوپ خوب می‌داند که با کاریوس و مینیوله بازهم به‌جایی نخواهد رسید پس دروازه‌بان رم یعنی آلیسون را به‌خدمت می‌گیرد که تا پیش از انتقال کپا به چلسی برای مدتی گرانترین دروازه‌بان جهان بود حال که فصل تازه شروع شده و لیورپول به طور مشترک با چلسی در صدرجدول است شور بیشتری در آنفیلد جاری است . شوری که شاید شعار معروف تو تنها قدم نخواهی زد را این‌بار بعد فتح لیگ برتر رقم بزند اما باید باچالش های زیادی از جمله آماده نبودن صلاح ، مصدومیت های مانه و همچنین رقبای سرسخت به رقابت بپردازد تا بعد از حدود سه دهه تیم اول انگلیس تیمی باشد که شعار هودارانش همیشه تو تنها قدم نخواهی زد بوده و خواهدبود.

۸    
آی اسپورت
2018-09-22 00:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر