فهرست
آسان‌تر از پنالتی؛ وقایع‌نگاری ۵۲ ضربه آزاد مسی
آسان‌تر از پنالتی؛ وقایع‌نگاری ۵۲ ضربه آزاد مسی

آسان‌تر از پنالتی؛ وقایع‌نگاری ۵۲ ضربه آزاد مسی

آی اسپورت - وقتی ضربه آزاد برایتان راحت‌تر از پنالتی باشد، قطعا رکورددار گلزنی از این طریق در بین بازیکنان فعال لالیگا می‌شوید! این، حال و حکایت لیونل مسی اسطوره‌ای است که در بازی خانگی هفته سیزدهم فصل جاری رقابت‌های لالیگا با دو ضربه آزاد تعداد گل‌هایش از این طریق در لالیگا را  به ۵۲ رساند. او این تعداد گل ازطریق ضربات آزاد را در ۱۲ فصل به ثمر رسانده.

شروع ماجرا از فصل ۲۰۰۸

مسی اولین ضربه آزاد منجر به گل را در دقیقه ۸ بازی مقابل اتلتیکومادرید در فصل ۲۰۰۸ رقم زد.  فصل بعد او بهتر شد و این بار ۲ ضربه آزاد را به گل تبدیل کرد؛ یکی در دقیقه ۸۶ بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل دیناموکیف و دیگری در دقیقه ۴۲ بازی با آلمریا در لالیگا. او فصل بعد تنها در دقیقه ۵۱ بازی با لاکرونیا با ضربه آزاد تیمش را شاد کرد.  اعجوبه آرژانتینی در راستای بهتر کردن عملکردش در فصل ۲۰۱۱، ۳ گل از روی ضربه آزاد زد. او ابتدا در دقیقه ۸۱ بازی لیگ مقابل اتلتیکو، سپس در دقیقه ۲۵ بازی با مایورکا و در نهایت در دقیقه ۱۲ دربی کاتالونیا مقابل اسپانیول، روی ضربه آزاد هنرنمایی کرد.

۲ ضربه کاشته مقابل رئال مادرید

مسی در فصل ۲۰۱۲ برای اولین بار در هر ۲ رده ملی و باشگاهی و  البته در ال‌کلاسیکو از روی ضربه آزاد دروازه رقبا را باز کرد. شاهکارش را با گلزنی در دقیقه ۴۵ جدال سوپرجام اسپانیا مقابل رئال مادرید رقم زد و  این کار را  در دقیقه ۶۱ جدال لالیگایی مقابل دشمن دیرینه تکرار کرد. او علاوه بر کاشته موفق مقابل پاراگوئه و اروگوئه در رده ملی، طی دقیقه ۳۷ بازی با گرانادا و در دقیقه ۶۰ بازی با بتیس، کاشته‌های موفق زد. مسی در فصل ۲۰۱۳، دروازه آژاکس، اتلتیک بیلبائو و آلمریا را در رده باشگاهی فرو ریخت و در عرصه ملی هم در دقیقه ۷۹ بازی با اروگوئه گلزنی کرد.

کاشته موفق در ۳ تورنمنت متفاوت

سرانجام در سال ۲۰۱۴، مسی از هنر خودش در جام‌جهانی هم رونمایی کرد وبا یک کاشته دیدنی سنگر نیجریه را فرو ریخت. دقیقه ۲۱ بازی با آژاکس در لیگ قهرمانان اروپا، دقیقه ۲۴ بازی آلمریا و  دقیقه ۷۴ جدال با اتلتیک بیلبائو، دیگر لحظات گلزنی مسی با ضربه آزاد در فصل ۲۰۱۳ بودند. مسی اولین بازیکنی نام گرفت که در ۳ تورنمنت متفاوت در یک فصل از روی ضربه آزاد دروازه‌ها را گشود. ستاره آرژانتینی یک فصل بعد به اندازه سال رویایی خودش تعدد گل در تورنمنت‌های مختلف نداشت و فقط در لالیگا دروازه سویا و بیلبائو را با ضربه آزاد باز کرد. او در فصل ۲۰۱۵ جبران کرد و بهترین عملکرد و بیش‌ترین گل خودش در طول یک فصل از طریق ضربه آزاد به ثبت رساند. او ۷ گل در رده باشگاهی و ۲ گل در رده ملی به ثمر رساند؛ در رده باشگاهی با گلزنی در دقیقه ۷ بازی مقابل سویا، دقیقه ۱۵ بازی با سویا، دقیقه ۳۹ بازی با لاکرونیا، دقیقه ۴۴ بازی با اسپانیول، دقیقه ۲۸ بازی با سلتاویگو، دقیقه ۳۱ بازی با سویا و  در دقیقه ۸ بازی با اسپانیول و در رده ملی با گلرنی در دقیقه ۷۸ بازی با پاناما و در دقیقه ۳۲ بازی با آمریکا.

هت‌تریک ضربه آزاد

مسی در فصل ۲۰۱۶،  ۴ گل از روی ضربه آزاد درون دروازه بیلبائو (سه بار) و سویا قرار دارد و در رده ملی هم به کلمبیا گل زد. در تاریخ لالیگا فقط مسی بوده که در یک فصل سه بار  در ۳ بازی متفاوت مقابل یک تیم از روی ضربه آزاد گل زده. مسی در فصل ۲۰۱۶، ۷ گل از روی ضربه آزاد به ثبت رساند؛ به ترتیب مقابل المپیاکوس، سوسیداد، آلاوس، خیرونا، لاس‌پالماس، اتلتیکومادرید و لگانس. لیونل در فصل قبل هم ۸ بار از روی ضربه آزاد به گل رسید و آلاوس، آیندهوون، اسپانیول (سه بار)، بتیس، ویارئال و لیورپول را باز کرد. او این فصل هم تا قبل از دو گل اخیر، مقابل سویا و وایادولید از روی ضربه کاشته گل زده بود.

نود

۴    
آی اسپورت
2019-11-10 19:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر