فهرست
کشتی ایران تعلیق نشد؛ محرومیت ۶ماهه علیرضا
کشتی ایران تعلیق نشد؛ محرومیت ۶ماهه علیرضا

کشتی ایران تعلیق نشد؛ محرومیت ۶ماهه علیرضا

 آی اسپورت- با تلاش‌های انجام شده از سوی فدراسیون کشتی، خطر تعلیق کشتی ایران موقتا رفع شد اما علیرضا کریمی به مدت ۶ ماه از حضور در میادین محروم شد. در پی حوادث کشتی علیرضا کریمی با حریف روسی خود در رقابت‌های امیدهای جهان و با توجه به تاکید و پیگیری‌های مداوم "کمیته بین المللی المپیک" از "اتحادیه  جهانی کشتی"، برای اعمال ممانعت از حضور ایران در مسابقات بین المللی، رایزنی‌های گسترده‌ای از سوی تیم دیپلماسی کشتی ایران برای جلوگیری از اعلام رای به تعلیق کشتی ایران با تمام توان و استفاده از تمامی ظرفیتهایی که در چند سال گذشته برای توسعه تعاملات دیپلماتیک کشتی ایران با دنیا صورت گرفته بود، آغاز شد. با نتیجه بخشی اولیه تلاش‌های مذکور در اواخر سال میلادی گذشته، ضمن گرفتن زمان برای انجام رایزنی‌های لازم با مسوولان مربوطه در دو مرحله، امکان پیگیری موضوع مذکور از طریق تشکیل پرونده‌ای ویژه در کمیسیون اخلاق و امور انضباطی و حقوقی در اتحادیه جهانی کشتی فراهم شد.

انتقال حوزه بررسی این موضوع از "کمیته بین المللی المپیک" به "اتحادیه جهانی کشتی" موفقیت جدی برای کشتی ایران محسوب می‌شد، زیرا توان دیپلماتیک کشتی ایران در فدراسیون جهانی کشتی قابل دسترس بود و متاسفانه هیچ نفوذ و تعاملی برای ورزش ایران در کمیته بین المللی  المپیک وجود نداشت. از هفته دوم آغاز فعالیت کاری در سال جدید، مجدداً پیگیری‌ها و مذاکرات متعددی با نناد لالویچ رئیس اتحادیه جهانی و عضو پر نفوذ هیئت رییسه کمیته بین‌المللی المپیک و سایر اعضای هیئت رئیسه اتحادیه صورت گرفت که به لطف خدا موثر واقع شد و در نهایت، خطر تعلیق فدراسیون کشتی ایران با رایزنی‌های مداوم، برنامه‌ریزی مناسب و تلاش شبانه روزی موقتا رفع شد.

با توجه به تعاملات و پیگیری‌های انجام شده، فدراسیون ایران موفق شد کشتی ایران را از دایره محرومیت و تعلیق خارج کند. از این رو ضمن رفع موقت خطر تعلیق کشتی ایران، علیرضا کریمی با تلاشهای صورت گرفته، جهت کاهش میزان محرومیتش، شش ماه و مربی مربوط وی (حمیدرضا جمشیدی) را به مدت دو سال از حضور در میادین کشتی محروم شدند. بدیهی است این موفقیت با تلاش موثر دیپلماسی کشتی ایران حاصل شد اما پرونده تعلیق همچنان مفتوح است و بنظر می رسد باید کلیه دستگاه‌های مرتبط برای حل این مشکل که قطعا در آینده نیز در کمین کشتی و ورزش ایران است یک راه اصولی را بیابند زیرا این موضوع از این پس در میادین مهمتری همچون رقابت‌های جهانی و بالخصوص المپیک بصورت جدی تری کل ورزش ایران را تهدید می کند.

 ایسنا

۱ ۵  
آی اسپورت
2018-02-16 22:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
وحید
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۵۵
حالا این اول کاره مسابقات انتخابی المپیک و خود المپیک در راهه
۹
حسین اهوازی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۷
این بار تعلیق نشد ولی فکری به حال این قضیه بکنید
این خط این هم نشون
۸
آ ک د
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۲۵
خدا رو شکر
۲
Mn
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۲۰
درسته که این مشکل باید اساسی حل بشه ولی یک نکته وجود داره که خادم در کشتی دنیا صاحب اعتبار هست و تونست با رایزنی این محرومیت را کاهش بده و از تعلیق کشتی جلوگیری کنه اینو مقایسه کنین با فدراسیون فوتبال که در هیچ مذاکره ای حتی در آسیا موفق نیست و تمام تصمیم گیری ها بر علیه ایران هست . در بوق و کرنا کردن که ما تلاش کردیم میزبانی تیمهای عربستانی در ایرانه و...نه تنها میزبانی را به ما ندادن حق انتخاب کشور ثالث هم نداشتیم ودر جدیدترین خبر خسارت مالی باشگاههایی که مجبور به بازی در عمان هستن پرداخت نمیشه . فدراسیون فوتبال فقط باعث تاُسف هست
۳
محسن
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۵۶
24 ساعت گدشت.کامنت من کو؟ مگر نظر من توهین و تحقیر داشت که منتشر نشد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر