فهرست
معجزه‌گر بارسا؛ راه رفتن مسی روی آب
معجزه‌گر بارسا؛ راه رفتن مسی روی آب

معجزه‌گر بارسا؛ راه رفتن مسی روی آب

آی اسپورت – لیونل مسی یک بار دیگر ثابت کرد معجزه‌گر است؛ او زیر باران از نیمکت به بازی رفت و به بارسلونا کمک کرد رکورد شکست ناپذیری‌اش را حفظ کند. آبی‌اناری‌پوشان در حالی به شهرآورد کاتالان رفتند که می‌توانستند به بهترین رکورد تاریخ خود دست یابند و در 22 بازی ابتدای فصل نبازند. آخرین تیمی که رکوردی طولانی‌تر در آغاز فصل به جا گذاشت رئال مادرید فابیو کاپلو در فصل 1997-1996 بود که 24 بازی نباخت.

رکورد بارسا در آستانه فروریختن در کورنیا ال پرات بود و ضربه سر خرارد مورنو، اسپانیول را به آستانه پیروزی رساند اما تعویضی نیمه دوم در فاصله هفت دقیقه مانده به پایان مسابقه با یک ارسال بی نظیر جرارد پیکه را در موقعیت گلزنی قرار داد. بعد از خستگی‌های بارسلونا در جام حذفی، ارنستو والورده تصمیم گرفت به بعضی از بازیکنانش استراحت دهد و علاوه بر مسی، خوردی آلبا، ایوان راکیتیچ و سرخی روبرتو را روی نیمکت نشاند اما در شیوه 3-3-4 بارسلونا که فیلیپه کوتینیو و پاکو آلکاسر دو طرف لوییس سوارس در خط حمله بودند، در شرایط زمینی و هوایی این بازی ناکارآمد بودند.

در طول بازی بارش باران ادامه داشت و همین دادن پاس‌های دقیق و تک ضرب را به شدت سخت کرده بود. بارسا پیش از این هم در چنین زمین‌هایی دچار مشکل شده بود و بازی یکشنبه شب هم استثنا نبود. حتی امثال آندرس اینیستا هم در کار با توپ روی زمین با سختی مواجه می‌شدند و حتی یک بار مارک آندره‌تر اشتگن به کمک کاپیتان آمد تا از توپ ربایی لئو باپتیستائو نجاتش دهد. در واقع بارسلونا خوش شانس بود که با تساوی به رختکن رفت چون مهاجم برزیلی یک فرصت عالی را از دست داد اتفاقی که بلافاصله بعد از شروع نیمه دوم نیز تکرار شد. کوتینیو هم شاید سرزنده‌ترین بازیکن میهمان در 45 دقیقه اول بود و به زدن نخستین گلش برای این تیم هم نزدیک شد.

بارسا در نیمه دوم بهتر شد و مالکیت توپ و فضای بیشتری به دست آورد اما زمین باتلاق شده بود تا جایی که دریبل غیرممکن به نظر می‌رسید اما غیرممکن برای همه نه مسی؛ او چند ثانیه بعد از آنکه در دقیقه 59 به بازی آمد در وسط یک آبگیر سه نفر را دریبل زد تا اینکه به زمین افتاد. سانتر درخشان بازیکن باسابقه اسپانیول، سرخیو گارسیا در دقیقه 68 میزبان را بر خلاف جریان بازی به گل رساند. گل تساوی بعید به نظر می‌رسید، در واقع بارسا تا دقیقه 61 حتی یک شوت در چارچوب هم نداشت اما مسی نشان داد وقتی همه در آب فرو می‌روند او می‌توان روی آن راه برود. با پاس گل او و ضربه سر جرارد پیکه بارسا همچنان بدون باخت است ضمن آنکه برتری 19 امتیازی خود نسبت به رئال مادرید را حفظ کرده.

این تیم پنج‌شنبه بازی برگشت خود با والنسیا در نیمه نهایی جام حذفی را برگزار می‌کند و با توجه به برد یک بر صفر بازی رفت شانس خوبی برای صعود به فینال دارد. در لیگ قهرمانان هم برابر چلسی شانس بیشتری برای صعود به جمع 8 تیم پایانی دارد چون تیم لندنی اخیرا با وضعیتی بحرانی مواجه شده. شهرآورد یکشنبه آزمون سخت دیگری بود که بارسلونا در بدترین شرایط قابل تصور قبل از فصل با موفقیت از آن عبور کرد اما وقتی یک مربی می‌تواند از روی نیمکت مسی را برای نجات تیمش فرابخواند، چه کاری غیرممکن است؟

 

ایران ورزشی

مترجم: سیدعلی بلندنظر

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-02-06 11:07:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارساپولیسی
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
همه چیز و همه اتفاقات حول این بشر اپیک و خاص هستن و الهام شده.. انگار خداوند متعال جور دیگری این بنده ش رو دوست داره..
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر