فهرست
به لیورپول خوش آمدی ژردان!
به لیورپول خوش آمدی ژردان!

به لیورپول خوش آمدی ژردان!

آی اسپورت - طرفداران در آنفیلد باید صبر می‌کردند تا این خرید 13 میلیون پوندی را به‌خوبی ارزیابی کنند اما آنها از آن‌چه دیده‌اند حتما راضی هستند. «هفت باشکوه» با کمترین سروصدا به لیورپول آمد و کمک کرد تیمش به ساده‌ترین شکل ساوتهمپتون را کنار بزند. لیورپول برای پیروزی سه بر صفر نیازی نداشت که خود را به زحمت بیندازد. آنها بهترین عملکرد خود در 28 سال گذشته را داشته‌اند و به نظر نمی‌رسد چیزی آنها را متوقف کند. شکیری که تاکنون تنها 34 دقیقه برای لیورپول در دیدارهای رسمی بازی کرده بود، این بار 45 دقیقه به میدان رفت. این ملی‌پوش سوییسی در همین مدت دو گل ساخت و تاثیری پررنگ بر جریان بازی داشت. حضور او در میدان نشان داد که تا چه حد داشتن بازیکنان ذخیره خوب مهم است.

یورگن کلوپ در پنج بازی لیورپول در لیگ برتر تنها 12 بازیکن را در ترکیب ثابت قرار داده بود و حالا می‌خواست بازیکنان دیگری را به میدان بفرستد. ترکیب لیورپول نسبت به بازی با پاری سن‌ژرمن سه تغییر داشت که مهم‌ترین آنها حضور شکیری بود. با بازی کردن او، کلوپ روی به سیستم 1-3-2-4 آورده بود. شکیری در مرکز سه هافبک جلو بازی می‌کرد، یعنی به نوعی شماره 10 تیم بود و پشت سر محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و سادیو مانه حضور داشت. در دفاع هم یوئل ماتیپ جای جو گومز را گرفته بود و نخستین حضورش در ترکیب ثابت پس از ماه مارس را تجربه می‌کرد.

درخشش شکیری را همگان دیدند. او اجازه آن را داشت که به دنبال فضا، به همه جای زمین سر بکشد. این بازیکن 26ساله بارها صاحب توپ شد و نشان داد که می‌خواهد در خدمت تیم باشد. فرار هوشمندانه و ضربه پای راست او بود که منجر به گل اول لیورپول در دقیقه 10 شد. ماتیپ 11 دقیقه بعد فاصله را دو برابر کرد. او بالاتر از یانیک وستگارد بلندقامت به هوا برخاست و کرنر ترنت الکساندر-آرنولد را به گل تبدیل کرد. این نخستین گل این بازیکن کامرونی در آنفیلد بود. شکیری بی‌صبرانه می‌خواست گل بزند اما لیورپول چهار بازیکن تهاجمی داشت و فضاها برای تیم حریف باز شده بود. اگر تیمی قوی‌تر از ساوتهمپتون روبروی آنها قرار می‌گرفت که اعتماد به نفس بالاتری داشت، زندگی را برایشان دشوارتر می‌ساخت. شکیری پیش از پایان نیمه اول جادوی خود را بار دیگر به رخ کشید. روی صلاح خطا شد و ضربه ایستگاهی حاصل را شکیری به شکل زیبایی زد که توپ به تیر افقی برخورد کرد و در برگشت صلاح آن را به گل تبدیل کرد.

روند گل‌نزنی‌های صلاح به پایان رسیده بود. او البته خوب بازی می‌کرد ولی بدشانس بود. او می‌تواند از شکیری بابت سومین گلی که در این فصل زد تشکر کند. شکیری دو گل ساخته بود و زمانی که جیمز میلنر جای او را در شروع نیمه دوم گرفت، تماشاگران راضی نبودند اما نتیجه دلخواه حاصل شده بود و کلوپ را می‌شد به خاطر محافظه‌کاری‌ نادرش بخشید. لیورپول می‌توانست با خیالی آسوده نیمه دوم را به پایان ببرد.

البته یک نکته نگران‌کننده این بود که ویرجیل فان‌دایک در فاصله 10 دقیقه پس از شروع نیمه دوم، مصدوم شد و زمین را ترک کرد. او از ناحیه دنده آسیب دیده است. او البته به رختکن رفت، دوش گرفت و سریع به نیمکت برگشت تا ادامه بازی را ببیند. این نشان می‌دهد که تعویض او بیشتر از روی احتیاط بوده تا چیز دیگری.

لیورپول در دو هفته پیش رو باید دو بار با چلسی و یک بار با ناپولی و یک بار هم با منچسترسیتی بازی کند. خبر خوب برای کلوپ اینکه او دیگر تنها 11 بازیکن اصلی را در اختیار ندارد و بازیکنان خوبش فراتر از 11 نفر هستند. کلوپ در این بازی نیازی به استفاده از دانیل استاریج یا فابینیو نداشت. نبی کیتا 20 دقیقه بازی کرد و فان‌دایک هم جایش را به گومز داد که در این فصل استثنایی کار کرده است.

بازگشت دژان لوورن از مصدومیت باعث می‌شود تعداد بازیکنان خوب لیورپول افزایش پیدا کند. آدام لالانا هم احتمالا تا یک هفته دیگر به تمرینات تیم اضافه می‌شود. لیورپول در هر نقطه زمین گزینه‌های زیادی دارد که این نشانه خوبی است. لیورپول با این تیم می‌تواند به پیش بتازد. هفت برد از هفت بازی، بدون آن که نمایش‌های آنها در حد بازی‌هایشان در فصل پیش باشد. لیورپولی‌ها دارند کارشان را به‌خوبی انجام می‌دهند.

ایران ورزشی

۳    
آی اسپورت
2018-09-24 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر