فهرست
مافیای داخلی، فوتبال ایران را بازنده نگه می‌دارد
مافیای داخلی، فوتبال ایران را بازنده نگه می‌دارد

مافیای داخلی، فوتبال ایران را بازنده نگه می‌دارد

آی اسپورت - پیرامون بحث مربوط به دلایل عدم نتیجه‌گیری تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا حرف برای گفتن زیاد دارم اما گوشی برای شنیدنش نیست. سوال این نیست که چرا در آسیا نتیجه نمی‌گیریم؟ سوال اصلی باید این باشد که چرا انتظار دارید نتیجه بگیریم؟ روی کدام سرمایه‌گذاری؟ روی کدام کار اصولی؟ روی کدام برنامه‌ریزی؟ با کدام استعدادیابی؟ با کدام مدیران موفق؟ با کدام مربیان موفق؟ با کدام تشکیلات ورزشی استاندارد؟ وقتی شما هیچ‌چیزت استاندارد نیست چطور می‌خواهی نتیجه استاندارد بگیری؟ وقتی حریفان شما ژاوی را می‌آورند ولی شما دلت را به امثال گرو یا نیومایر خوش می‌کنی کدام موفقیت باید برای ما حاصل شود؟

باشگاه‌های ما استاندارد نیستند، بودجه و اماکن ورزشی استاندارد ندارند، مدیر حرفه‌ای و نیروی انسانی درست انتخاب شده و کاربلد ندارند. مشکلات مالی بیچاره‌شان کرده. در چنین شرایطی چگونه باید با تیم‌های بزرگ آسیایی رقابت کنند؟ تیم‌هایی که تعداد زمین‌های تمرین‌شان از تیم ملی ما بیشتر است. تیم‌هایی که تعداد ماساژورها و آدم‌های حاشیه‌ای کنار تیم‌شان از تعداد اعضای کادرفنی ما بیشتر است. تیم‌هایی که همه چیز دارند و برای بهتر شدن تلاش می‌کنند. این تعریف در ایران شامل کدام مجموعه ورزشی یا فدراسیون می‌شود؟

ببینید در فوتبال ایران چه کسانی تصمیم می‌گیرند؟ مدیران ورزشی تحصیلکرده یا مدیران سیاسی بدون تخصص ورزشی؟ گروه دوم. آیا مشاوران مطبوعاتی درستی را در کنار خود دارند؟ پاسخش قطعا منفی است. اگر پاسخ مثبت بود که حال و روز بهتری داشتیم. حتما مدیران ورزشی ما فوتبال را نمی‌شناسند که وضع فوتبال کشورمان این‌گونه شده است. اگر می‌دانستند باید چطور کارشان را پیش ببرند الان به مراتب وضعیت بهتری داشتیم.

به یک مورد دیگر اشاره کنم. تیم‌هایی که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند را کنار هم بگذارید. نمایندگان ایران را هم کنار آنها قرار دهید. بعد این تیم‌ها را که قرار است در یک تورنمنت ورزشی شرکت کنند با هم قیاس کنید. امکانات را، بار دانش مدیریتی و فنی را، مدیران را، بازیکنان خارجی را، کادر فنی را، مجموعه نفرات حاشیه‌ای کنار تیم را که وظیفه‌شان کمک به تیم اصلی جهت ساختن یک تیم خوب است. اینها را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید که چرا هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شانسی برای رسیدن به موفقیت ندارند. شاید هر چند سال یک‌بار یکی‌شان بتواند تا یک مرزی پیش برود اما تداومی در کارش نیست.

آخرین بحث من در این یادداشت. دلیل واقعی موفق نشدن فوتبال ایران را می‌خواهید بدانید؟ دلیلش مافیایی است که فوتبال ایران را مال خودش کرده. این مافیای عجیب و غریب که نمی‌دانم چطور ریشه کرده، فوتبال ایران را گروگان خودش کرده. دنبال سود کوتاه‌مدت هم هستند. سود بلند‌مدت نمی‌خواهند که کمک کنند تا تیم‌ها پیشرفت کنند و سودهای کلان به آنها برسند. مجموعه‌های ورزشی را مال خود می‌کنند، هرچه دم دست‌شان هست را جلوی آنها می‌اندازند و بعد که آن تیم نابود شد می‌روند سراغ تیم‌های بعدی! این مشکلی است که فوتبال ایران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند. تا این مافیا هست خبری از آرامش و موفقیت نیست.

 

فرهیختگان

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-08-14 09:45:00
نظر دهید

۲ نظر
منطق اس دق لالی
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۸
جالبه اینروزا مد شده همه تمام باختها وشکستهاشون رو گردن مافیای بیچاره میندازن!!!
همین پرسپولیس برانکو مگه همین مشکلات رونداشت چطور دوفصل پیاپی تکتک همین ب اصطلاح پولدارها اسیایی رودرهم کوبید؟؟؟؟اما چیکارش کردین؟؟؟تمام ارکان ورزش کشور بسیج شدین تافراریش بدین از کیروش پرستا تا مثلث تاس وژاپنی ها ودکل نوردان وطنی ک حاجتشون رو تو پیجای باشگاه های عرب طلب میکردن
بعله عزیز جان دلیل ناکامی حقدوکینه ایه ک باعث میشه جای تلاش برای موفقیت،،رقیب روتخریب کنیم.
شرم برشما
۶
سعید
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۲۳
همه این روزا همه این مطالب رو میدونن، چگونه باید برون رفت؟؟؟؟ هیچکس حاضر نیست و راهی برای برون رفت وجود نداره، ای کاش فیفا محروممون می کرد بخدا پول دادن برای تماشای بازی ها حرامه چون میره تو جیب تاج و دارو دسته کثیقش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر