فهرست
رم – لاتزیو؛ دربی بالانشینان
رم – لاتزیو؛ دربی بالانشینان

رم – لاتزیو؛ دربی بالانشینان

آی اسپورت - دوباره دربی و دوباره دودستگی در پایتخت ایتالیا. امشب از ساعت ۲۰:۳۰ رم و لاتزیو در ورزشگاه المپیکو به مصاف هم خواهند رفت، نبردی که با توجه به جایگاه دو تیم باز هم حساس خواهد شد.

رم؛ برس به رقیب

فصل اولی است که پائولو فونسکا در رم و در فوتبال ایتالیا حضور دارد، به همین دلیل خیلی نمی‌توان به اشتباه‌های تیم او و ضعف‌ها خُرده گرفت. رم روند بدی نداشته و حداقل اینکه خودش را بین ۵ تیم بالای جدول حفظ کرده است. با این حال یکی از انتقاد‌ها پیرامون شکست‌های خانگی بوده و اینکه المپیکو دژ تسخیرناپذیر جالوروسی نیست. از ۴ باخت این فصل، ۳ شکست خانگی بوده. در حال حاضر خیلی روی رم نمی‌توانیم مانور بدهیم و تأکید داشته باشیم که آن‌ها در دفاع خوب هستند یا در حمله. توازن خاصی وجود ندارد و روند نتیجه‌گیری‌شان هم چیز خاصی را نشان می‌دهد. امشب در دربی می‌توانند خودشان را به رقیب همشهری نزدیک کنند. اگرچه کار آسانی نیست و جالوروسی هم مدعی قهرمانی نخواهد بود، اما با پیروزی حداقل جلوی حضور لاتزیو در کورس قهرمانی را می‌گیرند.

لاتزیو؛ پاورچین پاورچین

واقعاً حس می‌کنیم به لاتزیو و سیمونه اینزاگی کم‌توجهی شده است. او چند سالی است که تیمی خوب ساخته و باشگاه هم کم‌تحمل نبود تا بتواند به شرایطی برسد که پاورچین پاورچین تیمش را به کورس قهرمانی با بزرگانی همچون یوونتوس و اینتر نزدیک کند. شاید شانس قهرمانی لاتزیو نسبت به تیم‌های بالاتر از خودش کمتر باشد، اما حداقل اینکه با جایگاه فعلی احترام فوتبال‌دوستان و توجه‌ها را به خودشان جلب کرده‌اند. تنها باخت این فصل یوونتوس صدرنشین را لاتزیو رقم زده و فعلاً هم قهرمان تنها جام فصل هستند. قهرمانی در سوپرجام برازنده تیمی مثل لاتزیو و مربی باهوشش بود. بی‌شک شانس پیروزی لاتزیو با توجه به نترس بودن شاگردان اینزاگی و اشتیاق‌شان از رم بیشتر است. شاید به زودی جای اینتر را در رده دوم هم گرفتند. اتفاقی که غیرممکن نیست.

آخرین جدال

دربی رفتِ دلاکاپیتاله در فصل جاری با تساوی یک-یک به پایان رسید. کولاروف برای رم و آلبرتو برای لاتزیو گلزنی کردند.

آمار بازی

۱۸۹) در طول تاریخ ۱۸۹ مرتبه دربی دلاکاپیتاله برگزار شده که ۷۱ بازی را رم برده و ۵۳ بازی را لاتزیو، ۶۵ بازی هم مساوی شده است.

۱۵۱) در تاریخ سری A هم ۱۵۱ مرتبه نبرد رمی‌ها برگزار شده که جالوروسی در ۶۵ بازی برنده بوده و بیانکوچلستی هم ۴۶ پیروزی داشته، در حالی که ۶۲ بازی با تساوی خاتمه یافته است.

۶) در ۶ دربی آخر آمار مساوی بوده، هر تیم ۲ برد داشته و ۲ بازی هم مساوی شده است.

۵) در ۷ بازی آخری که رم به‌عنوان میزبان در این دیدار حاضر شده، ۵ بازی را برده است.

۴۶) خط حمله لاتزیو این فصل فوق العاده بوده و ۴۶ گل در ۱۹ بازی زده‌اند. با این حال بهترین خط حمله متعلق به آتالانتای ۵۰ گله است.

۱۸) تیم اینزاگی با ۱۸ گل خورده دومین خط دفاعی برتر فصل را هم در اختیار دارد. در واقع بهترین تفاضل که مثبت ۲۸ است به بیانکوچلستی تعلق دارد.

۲) رم اخیراً در خانه عملکرد خوبی نداشته و ۲ بازی آخرش در پایتخت را به تیم‌های شهر تورین (تورینو و یوونتوس) باخته.

مصدومان و محرومان

نیکولو زانیولو، داویده زاپاکاستا، خاویر پاستوره، داویده سانتون، آمادو دیاوارا، هنریخ مخیتاریان و دیگو پروتی مصدومان پرتعداد رم برای دربی هستند. جردن لوکاکو، آدام ماروشیچ و دانیلو کاتالدی هم آسیب‌دیده‌های لاتزیو هستند که به این بازی مهم نخواهند رسید.

ترکیب احتمالی دو تیم

رم: لوپس، اسپیناتسولا، مانچینی، اسمالینگ، کولاروف، کریستانته، وِرِتو، اوندر، پلگرینی، کلایورت و ژکو

لاتزیو: استراکوشا، فلیپه، آچربی، رادو، لادزاری، میلینکوویچ ساویچ، لیوا، آلبرتو، لولیچ، کورئا و ایموبیله

     
آی اسپورت
2020-01-26 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر