فهرست
مقایسه آماری: پرسپولیس فراتر از الاهلی
مقایسه آماری: پرسپولیس فراتر از الاهلی

مقایسه آماری: پرسپولیس فراتر از الاهلی

آی‌اسپورت- سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقایسه‌ای بین تیم‌های مختلف انجام داده که قیاس بین پرسپولیس و الاهلی عربستان نشان از برتری سرخپوشان تهرانی دارد.

در آمار گلزنی تیم پرسپولیس عملکرد ضعیف‌تری نسبت به حریف عربستانی خود در مرحله یک چهارم نهایی داشته است. پرسپولیس تا این مرحله ۱۰ گل به ثمر رسانده، در حالیکه الاهلی با ۱۴ گل زده عملکرد بهتری در خط حمله داشته است.

به لحاظ شوت در چارچوب، دو تیم آمار برابری داشته و هر دو تیم آمار ۳۳ شوت در چارچوب را تا پیش از این مرحله ثبت کرده‌اند.

خط دفاعی پرسپولیس با وجودی که در این رقابتها ۸ گل دریافت کرده، اما باز هم بهتر از دفاع الاهلی عربستان بوده است. تا این مرحله، دروازه الاهلی ۹ بار باز شده است.

پرسپولیس در ثبت کلین شیت هم بهتر از الاهلی عربستان عمل کرده است. بیرانوند در هشت بازی پرسپولیس در این فصل از لیگ قهرمانان، ۴ بار کلین شیت کرده است؛ دو بار در مرحله گروهی و دو بار در دو بازی رفت و برگشت در مرحله یک هشتم نهایی برابر لخویا قطر. اما الاهلی عربستان در ۸ بازی خود تنها در دو بازی توانسته دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

در زمینه تکل‌های موفق، عملکرد پرسپولیس خیلی بهتر از الاهلی بوده؛ نماینده عربستان ۸۵ تکل موفق داشته، و این در حالی است که پرسپولیس ۱۰۵ بار تکل موفق انجام داده است.

در نبردهای هوایی، باز هم پرسپولیس سرتر از حریف عمل کرده و ۵۱۴ نبرد هوایی موفق را به ثبت رسانده است. آمار الاهلی عربستان در نبردهای هوایی ۴۵۱ نبرد موفق را نشان می‌دهد.

بنابراین، پرسپولیس تنها در یک زمینه یعنی تعداد گل زده ضعیف‌تر از حریف عربستانی بوده و در سایر جنبه‌های آماری برتر از این تیم نشان داده است. برتری پرسپولیس در جنبه‌های دفاعی نسبت به الاهلی می‌تواند برگ برنده این در مرحله یک چهارم باشد.

۱۳    
آی اسپورت
2017-08-14 01:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر