فهرست
گزارش ویژه؛ چه کسی ونتورا را سرمربی آتزوری کرد؟
گزارش ویژه؛ چه کسی ونتورا را سرمربی آتزوری کرد؟

گزارش ویژه؛ چه کسی ونتورا را سرمربی آتزوری کرد؟

آی اسپورت- بعد از حذف ناباورانه‌ی لاجوردی‌ها از جام جهانی روسیه، بحران در فوتبال ایتالیا به اوج رسیده.  رییس فدراسیون فوتبال این کشور پس از استعفا گفته لیپی بود که تاوکیو را معرفی کرد و مونتلا هم گفته که با او درباره مربیگری در ایتالیا صحبت شده بود.

مونتلا: با لیپی حرف زدم

وینچنتزو مونتلا گفته که با لیپی درباره هدایت تیم ملی ایتالیا صحبت کرده است. لیپی گفته که سه نامزد را برای هدایت تیم ملی ایتالیا به کارلو تاوکیو، رییس مستعفی فدراسیون معرفی کرده بود که یکی از آنها جام‌پیرو ونتورا بود و دو نفر دیگر مونتلا و جیان‌پیرو گاسپرینی بوده‌اند. مونتلا گفته: «بله، با لیپی صحبت کردم. این اتفاق در انتهای فصل 16-2015 افتاد و ما با هم تبادل نظر کردیم. ولی فقط همین و اتفاق دیگری نیفتاد.»

تاوکیو: فهمیدید که لیپی مربی را انتخاب کرد

تاوکیو، رییس سابق فدراسیون فوتبال ایتالیا در نشست خبری پس از استعفایش اعلام کرد که مارچلو لیپی اصرار کرده جام‌پیرو ونتورا مربی ایتالیا شود. تاوکیو یک هفته پس از ناکامی ایتالیا در راهیابی به جام جهانی از سمت خود کناره‌گیری کرد. این رییس 74ساله گفته است: «من استعفا دادم. این کار من کاملا سیاسی بود. از شورای فدرال خواستم که با من استعفا بدهند، اما آنها این کار را نکردند. پس تنها خودم استعفا می‌دهم. به نظرم به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بازگشت از آن ممکن نیست. دلیل استعفای من سیاسی است، نه ورزشی.»

 او به کمیته المپیک ایتالیا هم تاخته: «ما به آنها در سال‌های اخیر 30 میلیون یورو دادیم. دیروز، رییس این کمیته گفت که لیپی مربی تیم ملی را انتخاب کرد. همیشه گفته می‌شد که تاوکیو، ونتورا را انتخاب کرده است، اما حالا دانستید که این کار من نبود. من فقط هزینه انتخاب ونتورا را پرداختم.»

باید ونتورا را بین دو نیمه اخراج می‌کردم

او گفت که باید ونتورا را بین دو نیمه بازی ایتالیا و سوئد اخراج می‌کرده است. تاوکیو می‌گوید: «بروید و ببینید نتایج بقیه فدراسیون‌ها چطور است و به من بگویید کارشان در هشت سال گذشته چه ثمری داشته است. آیا می‌خواهید درباره روابط بین‌الملل صحبت کنیم؟ من با پنج گزینه مربیگری ایتالیا صحبت کردم. با هر پنج نفرشان. اما هیچ‌ کدام در حال حاضر در دسترس نیستند. اشتباه من این بود که در جریان بازی با سوئد، ونتورا را اخراج نکردم! رییس کمیته المپیک گفت که ونتورا را لیپی انتخاب کرده است.»

 قرار بوده لیپی مدیر فنی تیم شود، اما به دلیل اینکه پسرش ایجنت است، حضور او باعث تعارض منافع می‌شده و به همین دلیل این پست را نپذیرفته است.

جواب لیپی

لیپی هم پاسخ تاوکیو را داده و گفته که او حافظه کوتاه‌مدتی دارد. مربی تیم ملی چین که با ایتالیا در جام جهانی 2006 قهرمان شد، گفته که ونتورا را فقط پیشنهاد داده: «من برای دو روز از چین به ایتالیا برگشتم چون به چیزهای دیگری باید فکر می‌کردم. من بابت ناکامی در رسیدن به جام جهانی بسیار متاسف هستم. اما بیش از همه به این دلیل ناراحتم که بوفون، کیه‌لینی، دروسی و بارزالی به این ترتیب از تیم ملی خداحافظی کردند. در حال حاضر همه دارند درباره مارچلو لیپی حرف می‌زنند. دیروز مالاگو حرف زد و امروز تاوکیو. به نظر من تاوکیو حافظه کوتاه‌مدتی دارد. چیزی که مالاگو گفت درست بود، به جز یک مورد: من مربی تیم را انتخاب نکردم. من با مالاگو و تاوکیو شام خوردم، و به من پیشنهاد شد مدیر فنی تیم ملی شوم. کارم را شروع کردم، البته نه به‌صورت رسمی و با چند مربی حرف زدم. با سه نفر: ونتورا، مونتلا و گاسپرینی. با فرد دیگری در این باره صحبت نکردم. پس از آن به فدراسیون رفتم و گزارش دادم و نقاط قوت و ضعف هر کدام را به آنها گفتم. در نهایت هم گفتم رییس است که مربی را انتخاب می‌کند. تاوکیو جواب داد: من ونتورا را به دلیل سن و خردی که دارد انتخاب می‌کنم. پس من نبودم که مربی را انتخاب کردم. من یک ماه مدیر فنی بودم، تا اینکه قانون درباره ایجنت‌ها تصویب شد. حالا هم در چین کارم را انجام می‌دهم. کسی هم حرفی به من نزده است.»

ایلنا

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-11-23 17:12:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۹
مسخره بازیه این فوتبال ایتالیا... اصلا نظم و قاعده ای ندارن خاک توسرا بخدا جای تاوکیو مالاگو لیپی ونتورا رو با اسامی تاج و کفاشیان و مایلی کهن عوض کنید هیچکس نمی فهمه این خبر راجع به فوتبال ایتالیاست!!
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر